2018. 06. 21. csütörtök - Alajos, Leila 20°C | 29°C Még több cikk.

Ismét döntőben a győriek

A Graboplast-ETO bravúrosan legyőzte a német Lipcsét a női kézilabda EHF-kupában, így a döntőbe jutott.

A Graboplast-ETO szenzációs játékkal 43–31-re nyert a német HC Leipzig ellen a női kézilabda EHF-kupában, s ezzel újra bekerült a fináléba. A győriek már az első félidőben ledolgozták hátrányukat.

Hatgólos hátránnyal vágott neki a női kézilabda EHF-kupa-elődöntő tegnap esti visszavágójának a hazai gárda. A végig nagy iramot diktáló zöld-fehérek először a 18. percben, 14–8-nál érték utol a lipcseieket, majd a 24. percben már Róth Kálmán együttese állt továbbjutásra.
A folytatásban sem hagyott alább a győriek lendülete, szinte hiba nélkül kézilabdáztak Görbiczék. A szünetben az összesítésben már négy góllal vezetett a Graboplast-ETO, s a továbbjutást a fordulás után sem veszélyeztették a németek.

A Graboplast-ETO 1999, 2002 és 2004 után került be ismét a fináléba, ahol a szintén magyar Cornexi-Alcoa lesz az ellenfele. Az előző három nekifutásra nem sikerült elhódítani a kupát, most azonban nagy esély van a végső győzelemre.

Győri szempontból rendkívül nehéz helyzetből indult a visszavágó, hiszen hat gól ledolgozása várt a zöld-fehérekre. (Mint ismeretes, Lipcsében a hazaiak nyertek 33–27-re.) Bár a legtöbb szurkoló óvatos volt, azért abban szinte mindenki egyetértett: hazai pályán ledolgozható a hátrány. Az már pénteken eldőlt, hogy a párharc győztesére a fináléban a Cornexi-Alcoa vár.
A Graboplast-ETO számára egyébként nem új keletű érzés az EHF-kupa fináléjában szerepelni, hiszen eddig háromszor játszott döntőt a kupasorozatban a csapat (1999, 2002 és 2004). Fájdalom, hogy mindhárom alkalommal elvesztette az utolsó csatát a gárda.

A Magyar Kupa-győzelem óta nagy a fogadkozás Győrött, hogy kerül még idén aranyérem a játékosok nyakába. Az EHF-kupa mellett erre még a bajnokságban is jó esélyük van Görbiczéknek. Persze ez még odébb van, először is a mostani meccset kellene megnyerni minimum hét góllal, esetleg hattal, de huszonhétnél kevesebb gólt kapva.
Óriási iramban kezdtek a csapatok: hét és fél perc alatt már tíz gólnál jártak a csapatok. Ebből hatot a győriek szereztek, így már ekkor sikerült valamicskét faragni a kint begyűjtött hátrányból. A Graboplast-ETO a folytatásban sem lassította a játékot, s kihasználva a németek hibáit, szép fokozatosan közelítette meg ellenfelét. A zöld-fehérek védekezése egyre jobban összeállt, Sirina teljesítménye is nagyot javult, támadásban meg a tizedik perctől szinte nem is hibáztak Görbiczék. Nem csoda, hogy a 18. percben már egál volt (14–8), nem sokkal később pedig már a Graboplast-ETO állt továbbjutásra (18–11).

A folytatásban teljességgel állva hagyta riválisát a hazai közönség által űzött győri gárda. A szünetig tíz gólra nőtt az előny, a fordulás után pedig nem volt ritka a 12–13 gólos vezetés sem. A németek nyomaiban sem tudták megmutatni az egy héttel ezelőtt látott arcukat. Elemi hibákat vétettek, amit gólokkal büntetett a Graboplast-ETO. Persze a németek gyengélkedésének valószínűleg éppen az volt az oka, hogy a győriek játszottak valós tudásuknak megfelelően, így tulajdonképpen egy rövid időszakot leszámítva egy percig nem volt kétséges, melyik csapat jut be a döntőbe.