2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 0°C | 13°C Még több cikk.

Huszonkét év után lett újra dobogós az ETO FC

Labdarúgás - Az ETO meggyőző játékkal 3-1-re verte a Diósgyőrt. Miután az Újpestet 3-1-re megverte a Debrecen, a győri csapaté lett a bajnoki bronzérem, és az ETO indulhat valószínűleg az UEFA-kupában.
Bronzéremmel zárta a Soproni Liga küzdelmeit a Győri ETO FC csapata, miután a zöld-fehérek 3–1-es győzelmet arattak a Diósgyőr otthonában, míg a forduló előtt szintén 55 pontos Újpest 3–1-es vereséget szenvedett a Debrecen vendégeként. A klub legutóbb 1986-ban, 22 éve szerzett érmet, akkor is bronz csillogott a játékosok nyakában.

A hajdúsági együttes ezüstérmes lett, és mivel minden bizonnyal a Magyar Kupa-elsőséget is begyűjtik Herczeg András tanítványai – a finálé első mérkőzésén idegenben 7–0-ra győztek a Bp. Honvéd ellen, így a visszavágó már pusztán csak formalitás –, harmadik helyezettként az ETO is elindulhat az UEFA-kupában.

Visszatérve a Rába-parti legénység utolsó mérkőzésére – melyen Vitelki Zoltán, a DVTK középpályása búcsúzott az aktív játéktól –, az első félidő legnagyobb helyzetét a következő szezonban Újpesten futballozó diósgyőri csatár, Simon Attila hagyta ki. A másik oldalon viszont Böőr Zoltán sokkal jobban koncentrált és az ETO alacsony termetű középpályása lélektanilag a legjobb pillanatban, az első 45 perc hajrájában megszerezte a vezetést.

A szünet után is remekelt az ETO, Bojan Brnovic ugyanis alig tízpercnyi játékot követően kettőre növelte az előnyt, sőt, egy gyönyörűen megkomponált támadás végén Bajzát Péter is eredményesnek bizonyult, biztossá téve a győzelmet, a bronzérmet és az UEFA-kupa-szereplést, amellyel a zöld-fehér játékosok feltették a koronát az idei szezonban mutatott kiváló teljesítményükre.

A mérkőzés lefújása után óriási ünneplés kezdődött a pályán. A futballisták a magasba dobálták Egervári Sándort, az ETO vezetőedzőjét, miközben a mintegy százfős, lelkes győri tábor tagjai „Sanyi bácsi, Sanyi bácsi!" felkiáltással éltették a szakembert, aki egy év leforgása alatt a kieséstől fenyegetett csapatból bronzérmes együttest „faragott". Jellemző, hogy még a diósgyőri együttes szurkolói is megtapsolták a vendégeket. Az ünneplés a hazafelé tartó úton, az autópálya mellett is folytatódott. Szombaton nagyon jó volt győrinek lenni a miskolci stadionban.

Vágó Attila: – Szívből gratulálok az ETO-nak. Az első fél órában úgy játszottunk, ahogy elképzeltem. Ha Simon berúgja a helyzetét, akkor másképp is alakulhatott volna.

Egervári Sándor: – Okos, helyenként jó játékkal győztünk, amellyel sikerült valóra váltanunk az álmainkat. Ráadásul a bronzérem megszerzése mellett az UEFA-kupában is indulhatunk. Ez szép befejezése a szezonnak.

Bojan Brnovic: – Nagyon meleg volt és a nagy tét egy kicsit görcsössé is tette a játékunkat, de még az első félidőben sikerült megszereznünk a vezetést. A szünet után remekül kontráztunk és úgy gondolom, hogy a bronzérem megszerzésével óriási eredményt értünk el.

Böőr Zoltán: – Tudom, hogy a klub legutóbb huszonkét éve szerzett érmet. Boldog vagyok, hogy ennek a fantasztikus sikernek én is részese lehettem. Egy év alatt óriásit változott velünk a világ. A csapat kihozta magából a maximumot.

Bajzát Péter: – Úgy érzem, hogy a csapat és minden játékos is messze felülmúlta önmagát. A szünetben természetesen tudtuk, mi az eredmény Debrecenben és ez újabb lökést adott a csapatnak. Óriási eredményt értünk el.

Koltai Tamás: – Nehezen indult számunkra a mérkőzés, ám minden gólunk után egyre könnyebb lett a dolgunk, végül már felszabadultan futballozhattunk. Tavaly ősszel még nem gondoltam volna, hogy a felnőttcsapat tagjaként bronzérmet szerzek. Egy álmom vált ezzel valóra.

Jäkl Antal: – Mindannyian nagyon megkönnyebbültünk, hiszen amit az utolsó három-négy fordulóban produkáltunk, az bravúrral ért fel. Szerintem döntő volt, hogy idegenben le tudtuk győzni az Újpestet. Minden elismerésem a sportszerűen küzdő debreceni játékosoké, akik számára az utolsó fordulóban a becsületükön kívül már nem volt nagy tét. Rettenetesen örülünk a bronzéremnek, amellyel magasra tettük a mércét.

A szakvezető a levegőben. Nagyszerű sikert ért el Egervári Sándor vezetőedző  és együttese, az ETO FC harmadik lett a  Soproni Ligában.
A szakvezető a levegőben. Nagyszerű sikert ért el Egervári Sándor vezetőedző és együttese, az ETO FC harmadik lett a Soproni Ligában.

A nyilvános éremátadás – melyre a klub várja a szurkolókat is – ma 19 órakor kezdődik Győrött, az ETO Parkban. Előtte 17 órától az MLSZ illetékeseitől vehetik át a bronzérmet a labdarúgók, a szakmai stáb tagjai, valamint a vezetők.

Tudósítás:
A csapatot még percekkel a lefújás után is ünnepli az ETO-tábor. A klub 22 év után végzett újra dobogós helyen. Starkékat sportszerűen a Diósgyőr drukkerei is megtapsolják!

Vége a mérkőzésnek, a Győri ETO FC 3-1-re nyert a Diósgyőr vendégeként az utolsó fordulóban, így - miután az Újpest kikapott Debrecenben - bronzérmet szerzett, és indulhat az UEFA-kupában!

Véget ért a debreceni mérkőzés, 3-1-re a hazaiak nyertek, így az Újpest a negyedik helyen végzett, a bronzérem a győrieké.

86. perc: A ritka DVTK helyzetek közül góllá érik egy. Egy szöglet után
Kamber fejel Varga kapujába. 1-3!

82. perc: Áll a játék. Az utolsó meccsét játszó Vitelki jön le a pályáról. A diósgyőri és győri szurkolók felállva tapsolnak! Utóbbiak ezt többször is megtehették ma, a hazaiak most először. Közben a sérült Stevanovicot Varga váltja az ETO kapujában, Józsi helyett pedig Kiss Máté játszik.

Két perc alatt két gól esett Debrecenben: Regedei a 85. percben szépített, Bogdanovics egy perccel később válaszolt rá. Négy perccel a vége előtt az állás a másik mérkőzésen 3-1.

76. perc: Játszik az ETO! Gólt lő az ETO! Koltai beállításával minden győri támadásban ott volt a gólveszély. Ezúttal is tőle indult a támadás, nagyszerű ütemben ugratta ki Nikolovot, aki laposan középre lőtt a bal oldalról. A labda a kapudon megpattant, és a gólvonalon álló Bajzát elé került. Az ETO gólzsákja most is pontos volt. 0-3!

67. perc: Elszórakoztunk egy helyzetet. Bajzát várt sokáig a lövéssel, így kisodródott a kapu elől. Nikolovhoz passzolt, a győri védő eladta a labdát.

64. perc: Próbálkozik a Diósgyőr. Egy szöglet után Sebők emelkedik a legmagasabbra. A gyenge fejest Stevanovic védi.

59. perc: Cserél Egervári Sándor. A gólszerző Brnovic helyett Koltai játszik.

54. perc: Újabb győri gól! Bojan Brnovicot ünnepli az ETO-tábor. A szerb játékos szinte lemásolta Böőr első félidei találatát. A bizonytalankodó hazai védők között vett át egy labdát, lefordult és máris ziccerben volt. Bojan megoldotta a neheze után a könnyebb feladatot is, elgurított a  kapuból kiinduló köteles mellett. DVTK-ETO 0-2!

48. perc: Nikolov ívelte át a labdát a védők felett a jobb oldalról a hosszún érkező Józsi elé. A győri irányító nagy helyzetben, kapáslövéssel próbálkozott, de "eltörte" a labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Cserélt a DVTK: Homma helyett
Szélpál a pályán.

45. perc: Bede nem sokat hosszabbított, lefújta az első félidőt. A kezdeti hazai rohamok után magára talált az ETO, és átvette az irányítást, a játékrész végén pedig Böőr találatával a vezetést is megszerezte. A másik meccsen a DVSC továbbra is két simával vezet az Újpest ellen. Érik a bronzérem!

43. perc: Vezetünk! Böőr Zoli lépett ki a védők közül egy pontos passz átvétele után, lefordult és 7 méterről Köteles mellett a kapu bal oldalába lőtt! DVTK-ETO 0-1!

39. perc: Itt továbbra sincs gól, viszont a Debrecen még egyet berámolt a liláknak!

Kerekes találatával már 2-0-ra vezet a Debrecen az Újpest ellen.

36. perc: Egyre bátrabban jön előre az ETO, igaz ziccerig még nem jutott a csapat, helyzetekig igen. Nikolov sprintelt egy nagyot, Brnovics középen követte az akciót. Nikolov lapos középre passza elakadt a becsúszó Hegedűsben a kapu előtt.

31. perc: Újra Bank zárkózott fel egy támadással. Szépen játszotta meg a tizenhatoson belül a védőkkel birkózó Nikolovot, aki megszerezte a labdát, de fölé lőtt.

27. perc: Bede szakítja meg a játékot. A pályán lévők a hőségben frissítőt vehetnek magukhoz. Literszámra fogy a hidegvíz. Gól továbbra sincs.

24. perc: Sebők szerelte szabálytalanul a kapu felé induló Bajzátot. A szabadrúgást Józsi 18 méterről lőtte fölé.

20. perc: Zoran Supic kapta a meccs első sárga lapját Bede játékvezetőtől. A győri védő Pelecacit rúgta fel.

17. perc: Többet és veszélyesebben támad a DVTK: Kamber lőtt fordulásból a kapu mellé 12 méterről. A 4000 néző fantasztikus hangulatot varázsol a stadionba. A győri drukkerek is kitesznek magukért, rajtuk biztosan nem múlik a siker.

12. perc: A bronzéremért folytatott versenyfutásban rivális Újpest közben vesztésre áll Debrecenben! Az ex-győri Bogdanovic szerete meg a vezetést a Lokinak. Itt Sebők távoli bombája után ugrott talpra a közönség. A labda fölé szállt.

11. perc: A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete maradt ki. Gyönyörű hazai támadás futott végig  pályán, majd Kamber adta középre, félmagasan a labdát, amely Starkon megpattant. Előbb Simon közeli lövését, másodpercekkel később Pelecaci ismétlését védte bravúrral Stevanovic.

8. perc: Percekig tíz emberrel játszott a Diósgyőr. Völgyi szerelése után Pintér sérült meg. A cserejátékosok már melegítettek, ám a hazaiak irányítója, kötéssel a fején visszatért, és tovább folytatja.

Debrecenben Bogdanovic góljával a hetedik percben megszerezte a vezetést a Loki az Újpest ellen. Jelen állás szerint az ETO a harmadik.

3. perc: Bank húzódott előre a középpályán, felívelte a labdát a kapu elé,
az érkező Brnovic elől Köteles mentett.

1. perc: A bajnokság legfontosabb meccsére 50-60 lelkes szurkoló kísérte el Starkékat, akik már percekkel a kezdés előtt hangoltak a találkozóra, és egy fél szektort zöld-fehérbe öltöztettek a piros-fehérek stadionjában. A Diósgyőr együttesének csapatkapitányát és legrutinosabb tagját Vitelki Zoltánt búcsúztatták el a meccs előtt. "Vitya" ezen a találkozón még ott lesz a pályán, a következő szezontól azonban vezetőként segíti klubját.

Egervári Sándor a Stevanovic - Bank, Stark, Supic, Völgyi- Nikolov, Jakl,
Józsi, Böőr - Bajzát, Brnovic összeállításban küldte pályára az ETO csapatát.
Völgyi tehát visszatért a kezdőbe, Bank játszik a védelem jobb oldalán,
Nikolov pedig egy sorral előrébb, a középpályán próbál segíteni a csapatnak a fontos három pont megszerzésében.

A DVTK a Köteles - Mogyorósi, Sebők, Elek- Pelecaci, Pintér Z., Vitelki, Kamber - Homma, Simon kezdővel állt fel. A találkozó pár perc csúszással kezdődött.
DVTK: Köteles - Mogyorósi, Sebők, Hegedűs, Elek - Pelecaci, Pintér Z., Vitelki, Kamber - Homma, Simon

ETO: Stevanovic - Bank, Stark, Supic, Völgyi - Nikolov, Jakl, Józsi, Böőr - Bajzát, Brnovic

Helyszíni tudósítónk: Nagy Roland

Előzmények:

Akárcsak a 2006/2007-es bajnokság zárófordulójában, ezúttal is a Diósgyőr ellen játssza utolsó mérkőzését a Győri ETO FC a Soproni Ligában. Lényeges különbség, hogy ezúttal – a zöld-fehérek idei remek szereplésének köszönhetően – nem a kiesés elkerülése, hanem a bronzérem megszerzése és az UEFA-kupaszereplés a tét.

A két együttes őszi, győri összecsapásán 5–1-es hazai győzelem született és ha ilyen nagy különbségű sikerre kevés esély is kínálkozik, ha a játékosok jó formában futballoznak, akkor a Rába-parti legénység a miskolci stadionban is megszerezheti a három pontot.

Sok múlik viszont azon is, hogy az ugyancsak 55 pontos Újpest milyen eredményt ér el ma a Debrecen otthonában. Ha az ETO legalább pontot szerez, az Újpest pedig veszít, akkor Bajzát Péterék elindulhatnak az UEFA-kupában.

Józsi György és Koltai Tamás nyilatkoznak a mérkőzés előtt. Videó: Cseh Róbert

Egervári Sándor, az ETO szakvezetője így nyilatkozott a roppant fontos találkozó kapcsán: „Nyilván helyzeti előnyben van az Újpest, hiszen ha a lila-fehérek nyernek Debrecenben, akkor ők végeznek a harmadik helyen. Ezzel kapcsolatban szeretném megjegyezni, hogy bár tudomásul vesszük a versenykiírás azon pontját, miszerint azonos pontszám esetén a több győzelem rangsorol, szakmai szempontok szerint elfogadhatóbb lenne, ha ilyen esetben a két csapat egymás elleni eredményét vennék figyelembe. Ebben a tekintetben mi vagyunk a jobbak, hiszen az őszi és a tavaszi szezonban is legyőztük az Újpestet. Jó lenne, ha ezen elgondolkodnának az illetékesek."

A szakvezető Diósgyőrben sérülés miatt nem számíthat Varga Róbert és Eugene Fomumbod játékára, a többiek harcra készek.
A csapat egyébként a nagy távolság miatt már a péntek délutáni edzést követően elutazott Miskolcra.

Megtartani a pozíciót

Vasárnap 19 órakor (v.: Mészáros) Kaposvárott zárja az évadot az ősszel hazai meccseit Sopronban játszó REAC. Aczél Zoltán vezetőedző ugyan a héten ismét a válogatottnál dolgozott, de segítője, Nagy Sándor vezetésével az előírt, tervezett munkát elvégezte a társaság. A szakvezető elmondta, a cél mindenképpen az, hogy az együttes megtartsa a 12. pozícióját a bajnoki táblázaton, amely a klub történetének legjobb eredménye lenne.

A REAC Kaposvárott sem szeretne beállni védekezni, már csak azért sem, mert a Kaposvár egy szellemes, kreatív futballt játszó gárda. Nyergesre nem számíthat a szakvezetés, a csatár sérült. A REAC várható összeállítása: Szántai – Dinka,  Cseri, Kapcsos,  Horváth G., Kőhalmi, Dancs, Erős, Somorjai, Varga, Torma.