Hát ez meg mi volt? Luxemburg - Magyarország 2-1

Luxemburgot eddig mindig megvertük, ezért is szomorú az eredmény.

Luxemburg: Moris - Martins Pereira, Marvin Martins, Malget, Jänisch, Mutsch (Sinani 63'), Phillips, O. Thill (V. Thill 46'), Rodrigues (Da Mota 46'), Joachim (Skenderovic 87'), Turpel.
Magyarország: Kovácsik - Lovrencsics, Korcsmár, Kádár, Korhut - Nagy (Balogh 83'), Pátkai, Dzsudzsák (Stieber 83') - Ugrai (Bese 56'), Nikolics, Németh (Sallai 63').

Gólszerző: Joachim (15'), M. Martins (84'), ill. Nikolics (18').
Sárga lap: Turpel (40'), Da Mota (69'), Malget (76'), ill. Lovrencsics (20')
Piros lap: Lovrencsics (52')

Luxemburg - Magyarország barátságos mérkőzés

1. perc

Magyarország kezdi a meccset. Fehér mezben a magyar, pirosban a luxemburgi válogatott.

5. perc

Ugrai próbálkozik lövéssel 25 méterről, a kapus a helyén.

7. perc

Nikolics centikkel marad le a Korhut által középre lőtt labdáról.

15. perc

Joachim góljával vezetnek a hazaiak. 1-0. Labdaszerzés után gyorsan passzolgatva jutott el a kapunkig a hazai csapat, Gerson beadását Zindane-módra talppal húzta vissza a gólszerző, becsapva ezzel Korhutot, aztán Kovácsik alatt a kapuba gurított.

18. perc

Dzudzsák szögletét Kádár csúsztatja tovább, Nikolics közelről fejeli be a labdát a hálóba. 1-1

20. perc

Lovrencsics kap sárgát, Thill fejét trafálta el.

23. perc

A vérző fejű Thillt ápolni kellett.

27. perc

Egy kifejelt labdát egyből kapura, pontosabban kapufára lő Ugrai, a kipattanóból Németh a kapust találja el.

34. perc

Nagyon szépen adogatunk most, Némethtől Dzsudzsák kap labdát, és pazar mozdulattal teszi tovább Nikolics felé, ám az amerikai gólkirály nem számított a passzra.

35. perc

Ugrai nem adja fel, ezúttal 26-ról próbálkozik, a lapos lövést a rövid kapufa előtt fogja a vetődő Moris.

39. perc

Megint hazai helyzet: a balról érkező lapos beadást Pátkai vágja ki az ötösről.

40. perc

Turpel rúgja fel Nagy Ádámot, sárgát ér ez is.

44. perc

Korcsmárnak kell mentenie ezúttal az ötösről, Martins adta be a labdát jobbról.

45+1. perc

Philips beívelését fogja Kovácsik.

45+2. perc

NIkolicsot rúgják fel, szabadrúgással jöhetünk 17-ről.

45+3. perc

Dzsudzsák a sorfalat találja el. Véget ér az első félidő.

46. perc

Kezdődik a második félidő. Csere nálunk nincs, a hazaiaknál kettő is.

52. perc

Lovrencsics szabálytalankodik, sárgát ér ez is. A másodikat. Lovrencsicset kiállítják.

56. perc

Ugrai helyére jön Bese, pótlandó a kiállított balhátvédet.

58. perc

Da Mota iramodik meg a bal szélen, a középre lövi a labdát, szerencsénkre a hosszún érkező Turpel mögé jön a passz.

63. perc

Cserék: Mutsch helyére Sinani, Jänisch helyére Carlson, nálunk pedig Németh helyére Sallai érkezik.

69. perc

Da Mota lerántja Korcsmárt, aztán bele is rúg. Sárga lapot kap a tettéért.

72. perc

Thill jobbról teszi középre a labdát, Malget az ötösről fejel kapu fölé.

76. perc

Malget kap sárgát Dzsudzsák lerántásáért.

79. perc

Megint nagy luxemburgi helyzet. A jobbról érkező szöglet egy magyar játékoson csúszik meg, a tisztán érkező Marvin Martins így épp hogy lemarad.

83. perc

Dzudzsák helyére Stieber jön, Balogh pedig Nagy Ádámot váltja.

84. perc

Thill szögleténél a védelmünk simán végignézi, ahogy a középen tisztán érkező Marvin Martins a kapuba fejel. 2-1

88. perc

Skenderovic az első gól szerzőjét, Joachimot váltja.

89. perc

Stieber borzasztó szabadrúgása után kontrával jöhet Luxemburg, Sinani önzőzi el, és lő 20-ról, Kovácsik véd.

90+1. perc

Három perc a hosszabbítás.

90+2. perc

Vége. Luxemburg nyert. Még soha nem kaptunk ki tőlük. Eddig.

Szélesi Zoltán megbízott szövetségi kapitány a kapus Kovácsik Ádám személyében újoncot avat a magyar labdarúgó-válogatottban, amely 20 órától Luxemburg vendégeként lép pályára barátságos mérkőzésen.

A 35 éves szakember három csatárt küld pályára a kezdőcsapatban, amelyben helyet kapott Ugrai Roland, Nikolics Nemanja és Németh Krisztián is.

A mieink a Kovácsik Ádám – Lovrencsics Gergő, Korcsmár Zsolt, Kádár Tamás, Korhut Mihály – Nagy Ádám, Pátkai Máté, Dzsudzsák Balázs – Ugrai Roland, Nikolics Nemanja, Németh Krisztián kezdő tizeneggyel állnak fel - áll az MLSZ Twitter-bejegyzésében.