2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 10°C | 17°C Még több cikk.

Győri ETO FC - Újpest FC 2-5

A Borsodi Liga utolsó előtti fordulójának tegnapi zárómérkőzésén az Újpest fölényes, háromgólos győzelmet aratott Győrött.

A Borsodi Liga utolsó előtti fordulójának tegnapi zárómérkőzésén az Újpest fölényes, háromgólos győzelmet aratott Győrött, így a lila-fehérek tovább harcolhatnak a bajnoki aranyéremért.

6. p: Megszerezte a vezetést az Újpest. Tisza végzett el szabadrúgást a győri kaputól 22 méterre és remek lövése a jobb felső sarokban kötött ki. 0–1.

35. p: Rajczi lépett ki a győri védők közül, Sztevanovic mellett is elvitte a labdát, majd kisodródva, éles szögből ballal az üresen maradt kapuba rúgta a labdát. 0–2.

40. p: Szabó Zs. passzolt Vincze Ottóhoz és az ETO irányítója hat méterről, a kifutó Vlaszák mellett jobbal a bal alsó sarokba gurította a labdát. 1–2.

53. p: Egyenlített az ETO. Vincze Ottó passza után Szabó Zs. a kifutó Vlaszák felett nagyszerű mozdulattal jobb lábbal a léc alá rúgta a labdát. 2–2.

54. p: Mátyus csúszott be rossz ütemben Rajczinak a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Tóth N. végezte el. A 11-est Sztevanovic elsőre bravúrral hárította, de a kipattanó labdát Tóth N. a hálóba lőtte. 2–3.
70. p: Cariati 14 méteres, lapos lövése után a labda Sztevanovic alatt a gólvonalon túlra vánszorgott. 2–4.

78. p: Tóth N. jobb oldalról elvégzett szöglete után az érkező Vaskó combjáról a győri kapuba került a labda. 2–5.

90. p: Az asszisztenssel történő konzultáció után a játékvezető kiállította a Hanákot megrúgó Cariatit.

Csank János nem volt könnyű helyzetben az Újpest elleni mérkőzés előtt. Az ETO szakvezetőjének ugyanis  kényszerből kellett változtatnia, hiszen az eredetileg a kezdőcsapatba jelölt Stark Péterre és Bajzát Péterre sérülés miatt nem számíthatott. Hasonló okból nem játszhatott Zsók József, sőt, Bank István is belázasodott a találkozó előtt.

Némi meglepetést jelentett, hogy a jobblábas Granát Balázs a bal oldalon kezdte a találkozót, igaz, később átkerült a jobb oldalra. A győri pechszéria a pályán is folytatódott: rövid időn belül ugyanis Jäkl Antalt és Priskin Tamást is le kellett cserélni – egyaránt sérülés miatt. Előtte még egy remekül sikerült szabadrúgás után a vendégek a vezetést is megszerezték, sőt, a gólkirályjelölt Rajczi Péter révén a lila-fehérek kettőre növelték az előnyüket.

A meccs nem volt rossz, az esőtől felázott, csúszós talajon a labdarúgók becsülettel megküzdöttek minden egyes labdáért, több látványos párharc is kialakult a középpályán. A győri játékosok és szurkolók egyenlítésbe vetett hitét az első félidő lefújása előtti percekben Vincze Ottó adta vissza: az újpesti szurkolók által folyamatosan ócsárolt válogatott irányító higgadtnak bizonyult a kapu előtt. Az első játékrészben látottak alapján megérdemelt volt az újpesti vezetés.

A második félidőt remekül kezdték a hazaiak, hiszen a fiatal Szabó Zsolt csodálatos megmozdulása után már kettő-kettőt mutatott a győri stadion eredményjelző táblája. Nem sokáig örülhettek azonban a zöld-fehér hívek, hiszen rögtön a középkezdés után jogos tizenegyeshez jutottak a vendégek, amelyet másodikra ugyan, de Tóth Norbert értékesített. Ez volt a találkozó kulcsmomentuma, ha úgy tetszik, akkor a fordulópontja. Az ETO játékosait érthető módon visszavetette az újabb találat, hiszen hiába dolgoztak sokat az egyenlítés érdekében, két perc alatt ismét a vendégeknél volt az előny. A későbbiekben pedig Mészöly Géza tanítványai újabb két, meglehetősen szerencsés körülmények között esett góllal eldöntötték a meccset.

Összességében egy jó iramú, változatos és gólgazdag mérkőzésen az Újpest megérdemelt győzelmet aratott és a fővárosi együttes a debreceni gárdával együtt tovább harcolhat az aranyéremért. Az ETO hétvégén a Diósgyőr otthonában zárja a 2005/2006-os bajnokságot.
Így látták ők a kilencven percet

Csank János: – Sok problémánk volt a meccs előtt és ez sajnos a pályán is folytatódott. A küzdőszellemmel nem volt gond. Az egyenlítésünk után egy percen belül kaptunk egy gólt és ez döntőnek bizonyult. Mindezek után a csapat már csak erre volt képes. Jó meccs volt és pozitívum az is, hogy néhány fiatal játékos élesben bizonyíthatott.
Mészöly Géza: – Úgy érzem, hogy megérdemelten győztünk, gratulálok a csapatnak. Minden játékosom megérdemli a dicséretet, hiszen nagy nyomás alatt is öt gólt tudtak szerezni. Sokat segített a közönségünk biztatása.

Mátyus János: – Nagyon el vagyok keseredve, nehéz szakmailag értékelnem a meccset. Csalódottságot érzek, hiszen nem ezt vártam. Sajnos olyan gólokat kapunk, amelyeket az első osztályban nem lenne szabad. A tizenegyes jogos volt, elértem Rajczi lábát.

Szabó Zsolt: – Nagyon rosszkor kaptuk a harmadik gólt és ez fordulópontnak bizonyult. A saját találatomnak természetesen örülök, de boldogabb lennék, ha nem lettem volna eredményes és úgy győzünk.

Vincze Ottó: – Minden körülmény adva volt ahhoz, hogy jó meccset játsszunk az Újpest ellen. Remek volt a hangulat, igaz, a vendégszurkolók voltak többen. Megint rosszul indult a meccs, korán kaptunk egy gólt. Ekkor úgy éreztem, hogy egy kicsit elment a csapat önbizalma. Később sikerült egyenlítenünk, de sajnos rögtön kaptunk egy gólt, ami után már szétesett  a játékunk. Csináljuk tovább a dolgunkat. A vendégszurkolók szélsőséges megnyilvánulásai elszomorítanak, pedig én nem provokáltam őket.

Örömet szerezni a hűséges szurkolóknak

Az FC Fehérvár elleni vesztes találkozó után vasárnap ismét hazai környezetben lép pályára a Győri… Tovább olvasom