2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 5°C | 16°C Még több cikk.

Győri ETO-Diósgyőr: 3-1

Labdarúgás - A házigazda Győr kétgólos győzelmet aratott a Diósgyőr felett a labdarúgó Soproni Liga 4. fordulójának szombati játéknapján.

Győri ETO-Diósgyőri VTK 3-1
(0-0)
Győr, 3000 néző, V: Kassai

Győr: Stevanovic - Fehér, Eugene, Stanisic, Szabó O. - Dudás (Copa 72.), Kiss M., Józsi, Pilibaitis (Brnovic 53.), Dinjar (Bicak a szünetben) - Kink

DVTK: Köteles - Lakatos, Viskovic, Horváth G., Gohér - Lippai (Nagy R. 74.), Takács P., Búrány, Lipusz (Faggyas 58.) - Szabó V., Balajti

Gólszerzők: Brnovic (60.), Kink (61.), Copa (76.), illetve Balajti (85.)
kiállítva: Stevanovic (83.)

Sárga lap: Eugene (55.), Józsi (56.), Szabó O. (92.), illetve Szabó V. (56.), Balajti (62.)

Gólkrónika
60. perc: Dudás elment a jobb oldalon, kítűnő beadását a rövidre érkező Brnovics a kapust megelőzve lőtte a kapuba. 1–0

61. perc: Kink kapott labdát a bal oldalon, betört a büntetőterületre, majd két védőt kicselezve, ballal szépen csavart a hosszúba. 2–0

76. perc: Bicák bal oldalról adott be, Brnovics Copához továbbított, aki az ötös vonalánál átvette, majd kicselezte Kötelest és a hálóba lőtt. 3–0

85. perc: Balajti elcsavarta a labdát a sorfal fölött. 3–1

Az első félidő derekáig a hazaiak irányították a játékot, ez helyzetekben is megmutatkozott, ám ezekből egyet sem sikerült gólra váltaniuk. A játékrész második felében feljavultak a vendégek, főként távoli lövésekkel próbálkoztak, de ezek nem jelentettek különösebb veszélyt a győri kapura.

A fordulás után a hazaiak akarata érvényesült, s cseréinek köszönhetően végül fölényes győzelmet aratott.

A 83. percben egy hazaadás után Stevanovic elcsúszott, a labdára lecsapott Balajti, s a győri kapus hibáját javítani igyekezve kézzel ért a 16-oson kívül a labdába, amiért jogosan a kiállítás sorsára jutott. Ezután izgalmas perceket éltek át a győriek, hiszen egy mezőnyjátékosnak kellett a kapuba állnia.

Fotók: H.Baranyai Edina

• 11. ZöldSas 2009. augusztus 18. 19:05
    „Ibrox
    Az lehet de Györhöz sok kis település van!!!
    Ja bocs azzok is Fradisták:):):)”
  • 10. Ibrox 2009. augusztus 17. 15:51
    „Reálisnak!
    A közel kettőmilliós fővárosban nem nagy szám 7.000 ! Győrben a 3.000 néző arányosan kb.40.000 nézőt jelent,(a fradihoz viszonyítva) ha egy kicsit utánaszámolsz.Menni fog?”
  • 9. tódi 2009. augusztus 17. 09:37
    „Persze ,megnézik , de hogyan . Bár merre mennek , csak balhét csinálnak.
    Az országban magukat -külföldön az országot járatják le .
    Nyilván a többség nem ilyen , de a dolog a fradihoz kötődik.”
  • 8. Reális 2009. augusztus 17. 08:19
    „A xarul játszó fradit is megnézik 7-8000-ren!Nálatok csak május elsején van ennyi ember!”
  • 7. tódi 2009. augusztus 17. 08:04
    „Na ha a fradi jön biztos nem megyek.
    Majd ha ők is átveszik az Európai normákat és megtanulnak viselkedni .
    Semmi szükség a balhézókra : lefotózni - másnap megkeresni - gyorsítottal egy év - és rend lesz.
    Akkor minden meccsen biztonságban lesznek a gyerekek is.”
  • 6. Arrabona 2009. augusztus 16. 22:43
    „Eto oldal, tehát húzzál innen a másodosztályba :)”
  • 5. Dragó 2009. augusztus 16. 21:44
    „Soha nem lesz ibrox:):):)
    Majd ha Fradi itt lesz akkor igen amugy nem:)”
  • 4. Ibrox 2009. augusztus 16. 21:35
    „Ha zsinórban lenne még 4-5 hasonló ( vagy még jobb) , nem csak 3.000-en mennének ki.10-12.000 néző előtt a játék is jobban menne. Istenem,azok 80-as évek, 15.000 alatt nem nagyon volt nézőszám.”
  • 3. kukori1972 2009. augusztus 16. 16:50
    „Az eredmény önmagáért beszél. Hajrá Győr csak így tovább.”
  • 2. tódi 2009. augusztus 16. 11:14
    „Kint voltam , az első félidő szánalmas volt .