Gyirmót FC Győr–Soproni VSE: a korai kiállítás döntött

A Győri ETO II simán verte a Baját: videó.
Gyirmót FC Győr–SVSE-GYSEV-Goldschmidt 3–0 (0–0)

Gyirmót: Holczer – Regedei, Csizmadia, Balog Z., Gévay (Erős, 66.) – Molnár B. – Cseri, Oross (Tóth N., 46.), Lázár P., Illés Gy. – Laki (Horváth R., 75.). Edző: Csank János.

SVSE: Sásdi – Fazakas, Bognár Zs., Seper, Pintér A. – Deme (Gyánó, 69.), Csikós, Horváth A. (Balázs R., 57.), Farkas J. (Baranyai, 30.) – Gaál B., Varga G. Edző: Soós Imre.

Gsz.: Laki (7.), Cseri (26.), Horváth R. (89.).

Kiállítva: Seper (13.).

7. p: Cseri az alapvonal közeléből pontosan centerezett középre, ahol az érkező Laki senkitől sem zavartatva 4 méterről jobbal a kapu közepébe lőtt. 1–0.

13. p: a jobbösszekötő helyén lendületesen előretörő Lakit hátulról buktatta Seper, amiért Farkas azonnal kiállította.

26. p: Cseri tört kapura középen, majd egy védő szorításában a kimozduló Sásdi mellett 13 méterről jobbal a kapu jobb oldalába helyezett. 2–0.

61. p: Cseri 16 méterről kapásból ballal a felső lécre lőtt.

89. p: Tóth N. készített le kitűnően a mögötte érkező Horváth Rudolfnak, aki a jobbösszekötő helyéről, 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 3–0.

Igazi presztízsrangadóra volt kilátás Gyirmóton, annak ismeretében, hogy a 4. helyezett hazaiak azt a megyei rivális SVSE-t látták vendégül, amely szorosan mögöttük az 5. helyről várta a mérkőzést. Az összecsapás külön pikantériája, hogy a vasutasgárda szakmai irányítója az a Soós Imre, aki tavaly még a kék-sárgákat trenírozta, s akit éppen Csank János váltott a kispadon.

Magához ragadta a kezdeményezést a Gyirmót, melynek eredményeként már a 7. percben előnyhöz jutott, s az első negyedóra végén történt szándékos szabálytalanság miatt kiállított Seper kiesésével, majd a motiváltan játszó Cseri Tamás egyéni akciója végén szerzett góljával még jobban csökkentek a vendégek pontszerzési esélyei. Szünet után is a hazai gárda irányította a játékot, de az iram és a helyzetek kialakítása is ekkor már hagyott kívánnivalót maga után. Mezőnyben helyenként jól adogatott a soproni gárda, de a jól záró hazai védelemnek köszönhetően ritkábban jutott el a kapuig. A találkozó záró szakaszában is hazai gólöröm volt látható, amikor is a néhány perce beállt Horváth Rudolf szép megmozdulásának köszönhetően bebiztosította a megérdemelt győzelmet.

Jók: Balog Z., Molnár B., Illés Gy., Cseri T., ill. Sásdi, Varga G.

Csank János: – Végre mi vezettünk, ez megnyugtatta a csapatot, melynek köszönhetően a kiállítás után könnyed mérkőzést játszottunk.

Soós Imre: – A korai kiállítás sajnos eldöntötte a mérkőzést, utána csak az eredmény volt kérdéses, köszönjük szurkolóinknak a kitartó biztatást, s hogy elkísértek minket a megyei rangadóra.
Lapincs Attila

Győri ETO FC II–Baja 4–0 (2–0)
Győr, 200 néző. V.: Pintér Cs.

ETO: Molnár P. – Kálmán, Paget, Lang, Kozma M. – Varga T., Pilibaitis, Németh L., Tokody (Köles, 82.) – Miklós V. (Matetits, 55.) – Ahjupera (Fekete D., 70.). Edző: Sándor István.

Baja: Tulipán – Despotovic, Lógó, Szabó Gy., Szénási – Szentgyörgyi (Faller, 79.), Kazi, Hajnal G., Illés D. (Balázs D., 79.) – Nagy E., Szöllősi T. (Szabó V., 73.). Edző: Goretich Krisztián.

Gsz.: Ahjupera (4.), Varga T. (12.), Matetits (75.), Fekete D. (90.).

4. p: Pilibaitis nagyszerű indítása után Ahjupera mellel tette maga elé a labdát, majd két védő között, 11 méterről laposan a kapuba gurított. 1–0.

12. p: Kálmán volt szemfüles és végzett el a félpályánál gyorsan egy szabadrúgást. A kapu elé remek ütemben érkező Varga T. az indítással egyedül léphetett ki, majd 11 méterről a hálóba helyezett. 2–0.

75. p: Németh L. ugratta ki  a bal oldalon Varga T.-t, aki a középen érkező Matetitshez játszott. A győri játékos kis szerencsével túljutott Tulipán kapuson, majd a hálóba továbbított. 3–0.

90. p: Matetits húzott el a balszélen, középre adására a csereként beálló Fekete D. érkezett, aki 4 méterről a kapuba gurított. 4–0.

Jól kezdett a több visszajátszóval pályára lépő ETO II, amely az első negyedórában kétgólos előnyt harcolt ki és már az első játékrészben eldönthette volna a három pont sorsát. Szünet után akadt már lehetősége a vendégcsapatnak is, ám Molnár remekül védett. A hajrában aztán ismét a győriek voltak eredményesek, így megérdemelten győztek és szerezték meg első sikerüket a bajnokságban.

Sándor István: – Kulturáltan játszó ellenféllel szemben sikerült megszereznünk első győzelmünket, köszönve rutinos visszajátszó futballistáinknak.

Goretich Krisztián: – Sajnos átaludtuk a félidő elejét, s kaptunk két gólt, később pedig az eredmény után futottunk.

Újabb kajakos távozik: Paksy Tímea Ausztriában folytatja

Ausztriában folytatja a kilencszeres világbajnok kajakos, Paksy Tímea, aki azt mondta: ha úgy… Tovább olvasom