2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

Futsal NB I: újabb rangadót nyert az ETO

A Duna Takarék ETO remek csatában, összességében magabiztosan győzte le a Berettyóújfalut az élvonalbeli futsalbajnokság hétfő esti rangadóján.
Duna Takarék ETO-MVFC-Berettyóújfalu 5-2 (3-1)
Győr, NB I-es mérkőzés, 1000 néző. V.: Solymosi, Mocsári, Perepatics.

ETO: Balázs – Tóth Sz., Lódi, Gyurcsányi, Madarász. Cs.: Harnisch, Neris, Dróth, Al-Ioani, Peczár. Szakmai igazgató: Kozma Mihály.

MVFC: Pallai – Michelzinho, Trencsényi, Angyalos, Leo Mendes.
Cs.: Safar, Lovas, Nagy T., Nagy I.
Edző: Szitkó Róbert.

Gsz.: Madarász (15.), Gyurcsányi (20.), Al-Ioani (20., 26.), Dróth (30.), ill. Nagy I. (19.), Safar (39.)

A hazai élvonalbeli futsalbajnokság első két helyezett és legjobb formában lévő csapata találkozott egymással, a mérkőzés esélyese a bajnokaspiráns győri együttes volt, amely ősszel idegenben fektette két vállra a Berettyóújfalut, s a kupában két alkalommal is legyőzte a tavalyi bajnok és kupagyőztes MVFC-t. A találkozó előtt a két gárda azonos pontszámmal állt a táblázaton, tehát izgalmas csatára volt kilátás.

Kissé álmosan kezdett a hazai csapat, a mérkőzés elején Balázsnak akadt több védeni valója. A nagy taktikai csatában láthatóan mindkét gárda alaposan megszervezte a játékát. A félidő második felére aztán élénkebb lett az ETO, Lódiék távoli lövésekkel próbálkoztak. Öt perc volt hátra a játékrészből, amikor Madarász a tőle megszokott pimasz csel után vezetést szerzett a zöld-fehéreknek. Óriási izgalmakat hozott a játékrész utolsó perce: előbb Nagy I. egy kisbüntetőből egyenlített, majd Gyurcsányi szerzett újból vezetést az ETO-nak. Egy vitatható ítélet után aztán újabb kisbüntetőt lőhetett a Berettyó, de Balázs ezúttal védett, sőt egy gyors és nagyon szép hazai kontra végén Al-Ioani is a kapuba talált, így megérdemelt kétgólos előnnyel térhetett pihenőre a hazai csapat.

A szünet után gyorsan növelte előnyét az ETO, Neris remek átadása után Al-Ioani lőtt gólt, aki aztán egy vendégtámadásnál reklamált, s második sárgája miatt kiállították. Hiába került emberelőnybe a Berettyó, nem tudta ezt kihasználni a vendégcsapat, amely miután kiegészült az ETO lehozta kapusát. Ez sem jött be, mert Dróth egy labdaszerzés után a kapuba talált, így már négy gól lett a különbség, jogosan szólt a taps a Rába-partiaknak. A Berettyó persze ezután sem adta fel, továbbra is vészkapussal öt a négy ellen játszott. A nagyobb helyzetek azonban - a labdaszerzések után - így is az ETO előtt adódtak, ám ezek kimaradtak, Peczár például saját térfeléről a felső lécet találta el. A végén ugyan szépített a vendégcsapat, a hazai győzelem azonban már nem forgott veszélyben.

A győriek egymás után negyedik alkalommal győzték le a tavalyi bajnokot, tavasszal hibátlanul menetelnek a bajnoki cím és a kupagyőzelem felé. Utóbbit pénteken a móri fináléban szerezhetik meg.

Kozma Mihály: - Egy borzasztóan lelkes és jól játszó ellenfelet sikerült legyőznünk. Talán a nagyobb rutinnak köszönhetően a Berettyó ma sem tudott minket meglepni, azonban még nem nyertük meg a bajnokságot. Elégedett csak akkor lehetek, ha a rájátszásban is hasonló sikereket érünk el.

A 19. forduló további programja: B.Volán Szabadidőközpont - Üllő FC Cső-Montage 3-6 (0-3), Legrand MetalCom Szentes - Colorspectrum Aramis 2-9 (0-1), DTE-Royal FC - FTC-Goldball 2-16 (1-8), Rubeola FC Csömör - Gyöngyösi Futsal&BSK 0-3 (0-0).

• 1. gólkirály 2010. március 30. 12:54
    „Itt van Győr új sikercsapata! Irány a bajnoki cím! Na persze előtte pénteken este Móron meg kell nyerni a Magyar Kupát!”

Az Inter négy játékosát eltiltották egy bajnokira

Az Olasz Labdarúgóliga egy-egy mérkőzésre eltiltotta hétfőn az Internazionale négy játékosát. Tovább olvasom