2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 3°C | 7°C Még több cikk.

Futsal: fél gőzzel is biztos hazai siker

Az ETO a papírformának megfelelő, magabiztos győzelmet aratott a helyenként jól játszó és veszélyesen kontrázó Cső-Montage ellen.
Rába ETO–Üllő FC Cső-Montage 7–3 (4–2)
Győr, NB I-es mérkőzés, 250 néző. V.: Schellbach, Márton, Babos.

ETO: Balázs – Al-Ioani, Dróth, Juanra, Szeghy. Cs.: Lódi, Harnisch, Bárdosi, Fabio, Horváth G., Luque, Matkovics (kapus). Edző: Marcos Angulo.

Cső-Montage: Wimmer – Krizbai, Simon, Póta, Szalay. Cs.: Mezőfalvi, Magyar, Takács M., Erdős, Klacsák, Kanalas, Madarász (kapus). Edző: Jávor István.

Gsz.: Dróth (2.), Szeghy (3.), Lódi (4.), Horváth G. (7.), Fabio (22.), Luque (22.), Harnisch (40.), ill. Mezőfalvi (4.), Krizbai (8., 38.).

Idei utolsó hazai bajnokiját játszotta tegnap a címvédő Rába ETO, melynek keretéből csak a sérült portugál légiós, Ramada hiányzott.
Ahogy az várható volt, a mérkőzés elején a győriek ragadták magukhoz a kezdeményezést, a 4. percben már 3–0 volt a javukra, de még ebben a percben egy szabadrúgást követően Mezőfalvi szépített. Újabb két gyors gólváltást követően a hazaiak játszottak fölényben, igaz, a félidő hajrájára alaposan feljavult a vendégcsapat, újabb találat azonban az első játékrészben már nem született. Az ETO a második játékrészt két villámgyors góllal indította, majd visszavett az iramból Marcos Angulo legénysége, így ismét kiegyenlítettebb lett a játék, s bár akadtak helyzetek mindkét oldalon, újabb találatok csak a hajrában születtek: előbb Krizbai lőtt gólt, majd Harnisch az utolsó másodpercekben talált pár lépésről a kapuba.

Marcos Angulo: – Nem játszottunk ma igazán jól, de nyertünk négy találattal. Háromszor elaludtunk, ezért kaptunk három gólt. Kis pihenő után több játékosunk most a válogatottban is bizonyíthat.