2017. 10. 18. szerda - Lukács 12°C | 22°C Még több cikk.

Európa Liga: ETO FC-Montpellier 0-1

A Győri ETO FC 1-0-ra kikapott a Montpellier-től az Európa Liga harmadik selejtezőkörének első összecsapásán. A jobb csapat nyert, ez nem kétséges, bár szerencsével egy döntetlent elcsíphetett volna az ETO.

GYŐRI ETO FC-MONTPELLIER 0-1 (0-1)
Európa Liga, 3. selejtezőkör, első mérkőzés
Győr, ETO Park
V: Marcin Borski (lengyel)

Győri ETO FC: Sztevanovic - Babic, Djordjevic, Sztanisic, Szabó O. - Dinjar, Koltai (Sharashenidze 66.p.), Nicorec (Copa 51.p.), Pilibaitis - Ceolin, Alekszidze (Bouguerra 58.p.)

Montpellier: Jourdren - El Kaoutari, Spahic, Yanga Mbiwa, Jeunechamp - Pitau, Estrada (Saihi 90.p.), Belhanda (Marveaux 71.p.) - Kabze (Ait Fana 65.p.), Giroud, S. Camara

Gólszerző: Giroud (32.p.)

Pintér Attila: – Megpróbáltunk a lehető legjobban felkészülni a Montpellier-ből, tudtuk, hogy nagyon szervezett csapat, hasonló játékrendszerben szerepel, mint mi, és nagyon jó játékosok alkotják. A mérkőzésen mindkét csapatnak voltak  periódusai, nulla-nullánál volt egy tizenegyes szituáció, ami után nem kaptunk büntetőt. Ha esetleg ebből vezetést szerezhettünk volna, másként alakult volna a játék képe. Szerintem rászolgáltunk volna a döntetlenre. A visszavágón mindent megteszünk a továbbjutásért.

René Girard: – A nyáron három barátságos meccset játszottunk, ez volt az első tétmérkőzésünk, láttuk videón az ETO-t, ezek alapján nehéz meccsre számítottunk, és ez be is jött. Az első félidőben jól teljesítettünk, a másodikra azonban, ahogy felénk mondják, elfogyott a gázolaj. A páros mérkőzés félidejénél vagyunk, a visszavágón nagyon kell összpontosítanunk, mert veszélyes csapat az ETO.

94. perc: Vége a mérkőzésnek.

92. perc: Camara jobb oldali beadását a hosszún 5 méterről Kabze fejelte fölé.

90. perc: Cserél a Montpellier. Estrada helyére jön Saihi. A játékvezető 4 percet hosszabbít.

83. perc: Copa kapott sárga lapot.

81. perc: A jobbhátvéd jött előre és hagyta faképnél a védőket, majd 10 méterről vette célba a bal alsót. Sztevanovic védett.

A mérkőzés hajrája szakadó esőben kezdődik. A csapadékhoz erős szél is társul. Ez "kellemes" a laptoppal tudósító újságíróknak is, akik a lalátón kaptak helyet. A sajtó-zóna ezúttal is VIP szektorrá alakult.

74. perc: Giroud készítette le lövésre a labdát a bal oldalon érkező Ait Fanának. Sztevanovic vetődve védte az éles szögből, 14 méterről érkező bombát.

Győri tangó. Fotók: Krizsán Csaba

71. perc: Cserél a Montpellier. Belhanda le, Marveaux be.

70. perc: Egy balról középre érkező labdát Camara bombázott fölé 12 méterről.

68. perc: Az eddigi legnagyobb győri gólszerzési lehetőség. Dinjar 18 méteres szabadrúgása centikkel kerülte el a bal felső sarkot.

66. perc: Újabb hazai csere. Koltait Sharashenidze váltja.

65. perc: Kabze megy le, Ait Fana áll be.

63. perc: Camara lőtt 20 méterről ballal. Sztevanovic csak kiütni tudta a labdát, de másodszorra felszedte azt az érkező csatárok elől.

58. perc: Máris itt a második hazai csere. Aleksidze helyére Bouguerra érkezik.

Az első csere Copa volt a hazai csapatban. Rajta kívül Sánta, Tokody, Kiss Máté, Völgyi, Sharashenidze, és Bouguerra esélyes arra, hogy Pintér Attila pályára küldje a kispadról.

55. perc: Belhanda vezette fel a labdát az ETO térfelén, majd 25 méterről lőtt. Nem találta el a kaput.

53. perc: Veszélyes ETO lehetőségek. Előbb Dinjar szabadrúgásánál, majd Djordjevic fejesénél kellett Jourdren határozottsága.

51. perc: Cserél az ETO. Nicorec jön le, Copa áll be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik csapat sem cserélt.

Küzd, hajt az ETO, de egyelőre a Montpellier akarata érvényesül. Ők játszanak gyorsabban, és sokkal pontosabban. Jellemző, hogy a vendégek gólját is hatalmas védelmi hiba előzte meg, ezután a jól eltalált lövést nem volt esélye hárítani Sztevanovicnak.

45. perc: Dinjar ívelt középre a bal oldalról. Aleksidze a védők között átvette a labdát, de nem tudott kapura fordulni. Vége az első félidőnek.

Pintér eligazít. Fotó: Krizsán Csaba

41. perc: Babic lőtt kapásból 30 méterről, a pálya jobb oldaláról kapura. A bátor próbálkozás csaknem góllal zárult, de a labda elkerülte a bal felső sarkot.

36. perc: Kabze csavar fölé egy 18 méteres szabadrúgást.

32. perc: Hatalmas góllal vezet a Montpellier. Giroud 20 méterről ballal kilőtte a jobb felső sarkot. Sasának esélye sem volt. 0-1.

A Montpellier csapatát 50 drukker kísérte el Győrbe, közülük legalább 47 félmeztelenre vetkőzve ugrálva, tapsolva szurkol. A találkozó előtt egyébként alakult egy kisebb balhé, de csak a szék, és pohár dobálásig jutott a dolog a két tábor között.

28. perc: Dinjar szöglete után Jourdren öklözte ki a labdát az érkező Sztanisic elől.

26. perc: Estrada szabadrúgása veszélyesen csapódott a bal alsó sarok felé, de Sztevanovic bravúrral védett.

24. perc: Jeunechamp rúgta le a félpályánál Pilibaitist. Sárga lap.

Hangulat az ETO-Parkban. Fotók: Krizsán Csaba

21. perc: Hatalmas füttykoncert a stadionban. Ceolin fordult le Jeunechampról a tizenhatoson belül. A védő kézzel ért a labdához, de a bíró kirúgást ítélt. A hazai szurkolók, játékosok valószínűleg jogosan reklamáltak tizenegyest.

19. perc: Kavarodás a győri kapu előtt. Egy szöglet után felívelt labdáért Sztevanovic indult, de a védőktől nem fért hozzá a labdához. Végül Szanisic felszabadított.

17. perc: Estrada futott fel a bal oldalon, és középre a kapu elé lőtte be a labdát, amely egy védőn megpattant, így megzavarta a kivetődő Sztevanovicot. A kipattanót Sasa másodszorra fogta.

Igazi kupameccs hangulat van a stadion lelátóján. Pontos nézőszámot még nem közöltek, de legalább hatezren bíztatják a zöld-fehéreket.

11. perc: Giroud kapott labádt a 16-oson belül, estében kapu felé próbált továbbítani, ám Djordjevics blokkolni tudta kísérletét.

10. perc: Ceolinhoz jutott el szerencsésen egy indítás, ám a brazil légiós cselét lefülelték a védők.

6. perc: Camara beadását Giroud lőtte kapura, de a blokkról lepattant a labda.

1. perc: Az ETO kezdte a meccset.

A nemzetközi kupaporondon két sikeres selejtezőn van túl – mondhatni simán – a Győri ETO FC legénysége. A hazai bajnokságban bronzérmes Rába-partiak előbb a szlovákiai Nyitrát, majd a kazah Atyraut búcsúztatták az Európa Ligában.

Talán nem tévedünk nagyot, ha azt állítjuk: a francia bajnokságban ötödik Montpellier ellen a továbbjutás közel sem lesz ennyire egyszerű feladat. Ahogy azt korábban a győri vezetők is elmondták, a párharc igazi fokmérő lehet. Kiderül, hol is áll valójában a győri együttes az európai csapatok rangsorában.

„Döntő lesz, hogy rá tudjuk-e erőltetni az akaratunkat az ellenfelünkre – emelte ki Pintér Attila vezetőedző az első mérkőzéssel kapcsolatban. – Bízom benne, hogy kellőképpen fel tudtunk készülni a párharcra. A saját részünkről ki tudjuk majd küszöbölni azokat a hibákat, amelyeket idáig vétettünk. Illetve a másik oldalon ki tudjuk használni azokat a hiányosságokat, amiket felfedeztünk a francia csapat játékában. Nyilván tisztelni kell és tiszteljük is az ellenfelet, de nem szabad elfelejteni, a másik oldalon is csak egy csapat áll velünk szemben."

Bizakodásra adhat okot a győriek eddigi remek sorozata. Az ETO tavaly november óta nem szenvedett vereséget.

„Egészséges önbizalommal kell a pályára lépnünk, a játékosainknak hinni kell saját magukban és az elvégzett munkában, így kell megpróbálni előnyt kiharcolnunk Győrben, hogy a visszavágóra maradjon lehetőségünk a továbblépésre."

A győriek mellett szól, hogy több „éles" találkozót játszottak az elmúlt időszakban, mint a francia rivális.

„Tudjuk, hogy két játékos eligazolt a Montpellier-ből, viszont két új labdarúgó érkezett, ám az csak élesben derül ki, hogy ők negatív vagy pozitív hatással lesznek-e a csapat játékára. A franciák idén nem játszottak tétmérkőzést, mi viszont már négyet. Meglátjuk, hogyan jövünk ki majd ebből, még egyszer kiemelném, nagyon fontos, hogy kinek az akarata érvényesül jobban. Az biztos, egy percig sem hagyhatunk ki, végig kell koncentrálni az egész kilencven percet, nem lehet számunkra elveszett labda."

Ahogy arról beszámoltunk, az angol Middlesbrough csapatához igazoló Tarmo Kinkkel közös megegyezéssel megszüntette szerződését a Győri ETO FC.

„Azt gondolom, olyan játékos távozik tőlünk, amilyen például a Manchester Unitedben Rooney vagy a Madridban Ronaldo. Kink egy-egy villanással képes fontos találkozókat eldönteni, nem véletlenül vitte el a Middlesbrough. Nem lesz könnyű feladat, de meg kell találnunk, aki pótolni tudja. Távozásával még nagyobb hangsúlyt kaphat az a jó csapatszellem, az az egységesség, ami eddig is jellemzett bennünket" – tette hozzá a győriek szakvezetője.

A mérkőzést a lengyel Marcin Borski dirigálja, segítői Rafal Rostkowski és Tomasz Listkiewich lesznek.

Hír a győri csapattal kapcsolatban, hogy Dudás Ádám kölcsönben Pakson folytatja pályafutását.