2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Európa Kupa: Saarlouis-SEAT Lami-Véd Győr 77-79

Szoros, izgalmas meccsen kétpontos győzelmet aratott a német Saarlouis otthonában a Seat-Lami Véd Győr női kosárlabdacsapata az Európa-kupa H-csoportjának második fordulójában.

SAARLOUIS ROYALS (német)–SEAT-LAMI VÉD GYŐR 77–79 (11–25, 23–19, 24–17, 19–18)
Saarlouis, 1000 néző. V: Jovovic (horvát), Peters (holland)

SAARLOUIS: BARNERT 14/3, T. Smith 4, Wellers 2, Brugman 5, Comtesse 4.
Csere: MANAKOVA 24/6, HOLLINQUEST 20, Stupar 4.
Edző: René Spandauw

SEAT LAMI-VÉD GYŐR: ENGLERT 10/3, CARSON 26, Vida 9/9, OLAJUWON 14, KUBLINA 10/6.
Csere: Őri 2, Semsei, Djelmis 2, Kovács K.6, Horváth Zs.
Edző: Tapodi Péter

Parádésan kezdte a találkozót a győri csapat. A német bajnok nem találta az ellenszerét a SEAT Lami-Véd játékának. A győri csapat az első tíz percben 53 százalékkal dobott – külön említést érdemel Ieva Kublina, aki két hármas- és két duplakísérletéből is betalált –, míg a német bajnok csupán 13(!)-mal. A lepattanózásban is a SEAT Lami-Véd volt a jobb: 17–6 arányban.

A második negyed Carson hét pontjával indult. Pár perc után, 17–40-nél kezdett magához térni a Saarlouis,  jókor jött Carson két büntetője, a nagyszünetre tíz pont maradt az előnyből.

A harmadik negyed őrült rohanást hozott. A 25. percben 50–46 volt a győriek javára. A negyed végén mindössze hárompontnyi volt a különbség a két gárda között.

A negyedik negyedben, kevesebb mint három perccel a vége előtt, 73–73-nál a Saarlouis dobhatott büntetőt, Hollinquest szerencsére kihagyta. A másik oldalon Carson ellen szabálytalankodtak, a győriek amerikaija higgadtabb volt: nem hibázott (73–75). Manakova hármasával viszont már vezetett a német bajnok – a meccsen először. Ismét Carsonon volt nagy teher a büntetőknél (77–77), majd lepattanót is szerzett, s 28 másodperccel a vége előtt megszerezte a győztes kosarat.
A győriek nagyon fontos győzelmet arattak a németek jelenlegi legjobb csapata ellen.

Tapodi Péter: – Nagy bravúrt hajtottunk végre a tavalyi elődöntős Saarlouis ellen. Tizenöt percig taktikailag magas színvonalon kosárlabdáztunk, az agresszívabb védekezés ellen azonban elbizonytalanodtunk támadásban, s a védekezésben is sok hibát követtünk el.

Tizennégy órás autóbuszozást követően érkezett meg Németországba a SEAT Lami-Véd Győr együttese, mely ma este a német bajnok Saarlouis Royals ellen játszik EK-mérkőzést. Az első fordulóban mindkét gárda győzött: a győriek a francia Nantes, a németek a portugál Vagos gárdáját győzték le.

Tapodi Péter tanítványai múlt csütörtökön nagy csatában fektették két vállra azt a Nantes-ot, melynek keretében hét idegenlégiós szerepel, edzője pedig korábban a Valenciennes-nel Euroligát nyert. A német ellenfél sem „kispályás", lévén a bajnoki cím mellett tavaly a négy közé jutott az Európa-kupában.

„A papírforma a hazaiak mellett szól, de nem azért jöttünk ide, hogy kikapjunk. Szeretnénk meglepni a Saarlouis-t, mely hozzánk hasonlóan még veretlen az idén. Öt légióssal rendelkeznek, benne többek között két amerikaival, egy hollanddal és csehvel. Utóbbi a legutóbbi bajnokit betegség miatt kihagyta, ellenünk azért nagy valószínűség szerint pályára lép – kezdte Tapodi Péter, a győriek vezetőedzője. – Fontos kiemelni a rivális játékerejét, mert hajlamosak az emberek azt hinni, hogy nem olyan képességű a német kosárlabda, elvégre nincs euroligás együttese. A tavalyi eredmények viszont tiszteletet parancsolnak, ráadásul azért volt olyan idő, mikor igencsak erős volt a szakág Németországban, elég csak a Wuppertalra gondolni, mely nyert nemzetközi kupát" – folytatta a szakvezető.

Segítője, Fűzy Ákos az ellenfél taktikájáról beszélt: „Teljesen más kosárlabdát játszik, mint a Nantes. Igazán magas, nagydarab játékosuk nincs, sokkal kiszámíthatatlanabb a játékuk. Sokat csapdáznak, s nagyon jó százalékkal dobnak. Az új szezonban is sorra nagy arányban nyerik a meccseiket, a legszorosabb eredmény talán egy tízpontos győzelem volt. Nagyon fontos lesz most is a védekezésünk, ha ez nem működik jól, akkor nagyon nehéz lesz eredményesen játszanunk."

Jó hír, hogy továbbra is mindenki egészséges, így a legjobb csapattal készül meglepni ellenfelét a SEAT Lami-Véd. Egy biztos, ma estére az egyik gárda elveszíti veretlenségét. Remélhetőleg ez nem a győri csapat lesz…

• 16. Mezike 2010. november 03. 22:02
    „Szép volt, Lányok! Még ellenszélben is nyertünk!
    Jó utat hazafelé!”
  • 15. farvik 2010. november 03. 21:54
    „Huhh, ez szoros volt! Nnnagyon ciki lett volna itt elbukni ezt a meccset... Gratula a lányoknak! Mondjuk, 14 órás buszozás után talán maradt valami a hátukból. A Saarlouis gondolom nem busszal jön... Jó pihenést, jó utat haza!”

• 3. -.- 2010. november 03. 20:54
    „A félidőben 34:44, a játékvezetés még a szégyenletes magyar szintet sem üti meg.”
  • 2. -.- 2010. november 03. 20:49
    „A két "játékvezető" érdekesen fújdogál, a német csapat pontjai nagy részét büntetőből szerezte.”
  • 1. -.- 2010. november 03. 20:26
    „1 negyed után:

Saarlouis 11:25 Győr”

Kézilabda: Békéscsaba-Audi ETO 22-28

Békéscsabán folytatta győzelmi sorozatát a női kézilabda NBI-ben a magyar bajnok Audi ETO. Görbiczék… Tovább olvasom