2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Egy félidő győri parádé a Magvassy-csarnokban

A három találatig jutó Fabio vezérletével a címvédő Rába ETO parádés első húsz percet produkálva magabiztosan győzte le a hazai élmezőnyhöz tartozó Szegedet, amely ezúttal megközelíteni sem tudta a bajnokot.

Rába ETO-Újszegedi TC 9-2 (6-1)

Győr, NB I-es mérkőzés, 200 néző. V.: Farkas B., Janitz.
ETO: Balázs - Harnisch, Dróth, Juanra, Ramada. Cs.: Matkovics, Bárdosi, Szeghy, Bognár B., Fabio, Al-Ioani, Lódi. Edző: Marcos Angulo.

ÚTC: Tombácz - Trucz, Fülöp, Hegyesi, Puskás. Cs.: Béry, Szentes, Lázár, Juhász I., Pataki. Edző: Brinszky Adrián.

Gsz.: Harnisch (1., 3.), Fabio (5., 6., 8.), Lódi (7.), Al-Ioani (23., 40.), Dróth (28.), ill. Puskás (18.), Pataki (23.).

Kiállítva: Hegyesi (27.).

Köszöntések előzték meg a találkozót, az ETO színeiben Ion Al-Ioani 100. alkalommal lépett pályára, Harnisch Ákos pedig a 100. hazai bajnoki mérkőzését játszotta. Dróth Zoltán az elmúlt találkozón szerepelt szintén 100. alkalommal a magyar pontvadászatban, így neki is járt az emlékplakett.

Fantasztikusan kezdett a hazai együttes: Juanra kipattanó lövése után Harnisch vágta a léc alá a labdát már az első percben. Ugyanő, a 3. percben Dróth átadását értékesítette. Az 5. percben tovább növelte előnyét az ETO: Fabio egy szöglet után lőtte ki kapásból a jobb alsó sarkot.

Nem álltak le a győriek, potyogtak a gólok: egy perc múlva ismét Fabio volt eredményes, majd Lódi gurított a hálóba, majd megint egy perc elteltével ismét Fabio lőtt a kapuba.

A parádés játéknak köszönhetőn a 8. percben már hat találattal vezetett az ETO. A gólok mellett nem ritkán látványos megmozdulásoknak is örülhettek a szurkolók: Dróth és Fabio is megpróbált ollózva a kapuba találni.

A 18. percben hatodik szabálytalanságát is elkövette a győri csapat, Puskás pedig magabiztosan értékesítette a kisbüntetőt, így 6-1-es hazai vezetéssel mehettek pihenőre a csapatok.

Gyors szegedi góllal indult a második játékrész, ám Al-Ioani hamar válaszolni tudott. A 27. percben emberelőnybe került az ETO, Hegyesi gólhelyzetet akadályozott meg szabálytalanul, ezért kapott piros lapot. Ezt ki is használták a győriek, Dróth lőtt nagy gólt (8-2).

Ezután kissé ellaposodott a játék, a hazaiak már nem pörögtek annyira, a vendégek pedig beletörődtek a vereségbe. A slusszpoén a jubiláló Al-Ioani nevéhez fűződik, aki pár másodperccel a lefújás előtt lőtt még egy nagy gólt.

A bajnokságban amúgy remekül szereplő Szeged ezúttal nem tudta megszorítani sem a címvédőt, amely - főleg az első játékrészben - ellenállhatatlanul futsalozott és kiváló játékkal, rendkívül magabiztosan győzött.

A győriek robognak negyedik bajnoki címük felé, nehéz elképzelni, hogy ezt a csapatot valamelyik másik együttes meg tudja állítani hazai pontvadászatban.

Marcos Angulo: - Egy félidő után eldőlt a mérkőzés, egészen más színvonalon játszottunk, mint a Szeged, melynek játékára egész héten tudatosan készültünk.