2017. 08. 23. szerda - Bence 14°C | 22°C Még több cikk.

Döntetlen hazai pályán: ETO - Diósgyőr 1-1 - fotók

Eseménytelen első félidő után Priskin szerezte meg a vezetést a győrieknek, de Marjanovic egyenlíteni tudott.
Igazságosnak mondható 1-1-es döntetlent játszott egymással a Győri ETO FC és a Diósgyőr. A győrieknél Priskin szerezte meg a vezetést, de öt perccel később Marjanovic egyenlített.

Győri ETO FC - Diósgyőr FC 1-1 (0-0)
ETO Park, 2000 néző. Vezette: Erdős (Kispá, Becséri)

ETO: Kocic - Wolfe, Lipták, Lang, Dinjar - Kamber, Pátkai, Koltai (56., Priskin) - Strestík (27., Andric), Rudolf, Martínez (80., Trajkovic). Megbízott edző: Tokody Tibor.

DVTK: Antal - Eperjesi, Szalai, Kádár, Husic - Bori (56., Takács T., helyette 72., Marjanovic), Elek - Bacsa, Jenner (32, Barczi), Gosztonyi - Griffiths. Vezetőedző: Tomislav Sivic.

Gólszerző: Priskin 1-0 (71.), Marjanovic 1-1 (76.)

Sárga lap: Lipták (33.), Kamber (49.),Wolfe (82.), illetve Takács T. (64.), Elek (91.)

Edzői nyilatkozatok:

Tokody Tibor: - Az első félidő küzdelemről szólt, tapogatóztak a játékosok. Sajnos az elején kellett már cserélnünk Strestík sérülése miatt. A második játékrész élvezhetőbb volt, mindenképpen szerettünk volna nyerni. Sikerült megszerezni a vezetést is, de sajnos a kapkodásunk megbosszulta magát és egyenlített a Diósgyőr. A játékosok mindent megtettek, dolgoznunk kell tovább és a fejekben rendet kell tennünk.

Tomislav Sivic: - Jó mérkőzést láttak a nézők, mindkét együttesnek fontos volt a győzelem, ezért sem volt olyan látványos az első félidő. Jó pár hete mély talajú pályán játszunk, ezúttal is kicsit elfáradtunk. Veszélyesen játszott az ETO, csere után már mi is feljavultunk. Sajnos kaptunk egy gólt, de végül sikerült egyenlítünk. Véleményem szerint igazságos eredmény született.

Pénteken hivatalossá vált, hogy közös megegyezéssel szerződést bontott a Győri ETO FC és Horváth Ferenc vezetőedző. Az első csapat felkészítését Fórián Zsolt, Tokody Tibor, Igor Nicsenko, Jordi Illa Solé és Tőkés László irányítja. A mérkőzés előtt kérdés volt, hogy az ötösből ki fogja irányítani a csapatot a Diósgyőr ellen, végül Tokody Tibor "meccselte" le a találkozót.

Az első félidő elején a győriek birtokolták többet, főként a vendégek térfelén zajlott a játék, de komolyabb helyzetet nem sikerült kidolgozniuk.A találkozó 27. percében kényszerűségből cserélnie kellett Tokody Tibornak. Strestík ugrott fel egy felívelésre, de olyan rosszul ütközött Elekkel, hogy kifordult a jobb válla. A folytatásban jobban kinyílt a Diósgyőr is, de továbbra is csak mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. Egy-két távoli lövésen kívül az első félidőben nem jegyezhettünk fel helyzetet.

Szünetet követően tíz perc alatt több történt, mint az első játékrész negyvenöt percében. Először Martínez nagy helyzetben rosszul találta el a labdát öt méterre a kaputól, majd Rudolf éles szögből leadott lövését védte bravúrral Antal.

A találkozó 56. percében cserére szánta el magát Tokody Tibor. Koltai helyére pályára lépett Priskin, akit a győri B-közép kifütyült. A hétközi Gyirmót elleni Magyar Kupa mérkőzésen a játékos összeszólalkozott a szurkolókkal.

A második félidőben mindkét együttes nyíltabban játszott, ezúttal helyzeteket is láthattak a nézők. A zöld-fehéreknél Rudolf, míg a vendégeknél Husic veszélyeztetett lövéssel. A találkozó 71. percében sikerült megszereznie a vezetést az ETO-nak. Dinjar bal oldali beadása után Priskin 7 méterről fejelt a kapu bal oldalába. A vezető találat után is továbbra is szidalmazták a csatárt.

Gólt követően nagyobb erőket mozgósított a Diósgyőr, Tomislav Sivic cserékkel próbálta frissíteni csapatát. Priskin gólja után öt perccel a csereként beálló Marjanovic egyenlített egy gyors ellentámadás végén.

Az utolsó negyedórában mindkét együttes előtt voltak lehetőségek, de további gólt nem láthattunk, így igazságosnak mondható 1-1-et játszottak a csapatok.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

92.p. Elek kapott sárga lapot Lipták lerántásáért.

90.p. Három perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

90.p. Rudolf bal oldalról ívelt a középen álló Pátkai felé, aki futtában ért bele a labdába, de tekerését ismét hárította Antal.

88.p. Marjanovic jobb oldali beadását követően egymásra várt Liptá és Lang, így Griffiths csapott le a labdára, de rosszul eltalált lövését Kocic könnyedén fogta.

82.p. Wolfe kapott sárga lapot. Diósgyőri ellentámadásnál szabálytalankodott Elekkel szemben.

80.p. Martínez helyére Trajkovic érkezett a pályára.

76.p. Egyenlített a Diósgyőr! Gyors ellentámadás végén Gosztonyi passzolt balról a hosszún érkező Majanovicnak, aki 12 méterről bal lábbal kilőtt a kapu jobb alsó sarkát. 1-1

72.p. Takács T. helyére Marjanovic érkezett a pályára.

71.p. Góóóól! Dinjar bal oldali beadása után Priskin 6 méterről fejelt a kapu jobb alsó sarkába. 1-0

67.p. Gosztonyi és Hucic összjátékát követően utóbbi 12 méterről nagy erővel kevéssel lőtt a kapu bal oldala mellé.

65.p. Pátkai csapott le egy haza adásra, de óriási helyzetben 12 méterről fölé bombázta a labdát.

64.p. Takács T. kapott sárga lapot Lang felrúgásáért.

59.p. Szépen játszott össze a bal oldalon Pátkai és Rudolf, utóbbi lőtt éles szögből 8 méterről, Kádár lábáról veszélyesen tekeredett a labda a kapu jobb oldala felé, de Antal bravúrral szögletre ütötte a labdát.

56.p. Koltait Priskin váltotta a győrieknél, míg a vendégeknél Bori helyére Takács T. érkezett a pályára.

54.p. Rudolf jobb oldali szögletét Lipták csúsztatta meg a középen érkező Martínez felé, aki estében kotorta kapura a labdát, így az erőtlen próbálkozást fogta Antal.

49.p. Kamber kapott sárga lapot Barczi felrúgásáért.

46.p. Elkezdődött a második játékrész. A szünetben nem történt csere.

Vége az első félidőnek!

45.p. Két perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

40.p. Az elmúlt percekben az iramra nem lehetett panasz, viszont továbbra is kevés helyzetet dolgoznak ki a csapatok.

36.p. Martínez jobb oldali beadása után Rudolf lőtt 12 méterről bal lábbal kevéssel a kapu jobb oldala mellé.

33.p. Lipták kapott sárga lapot Kádár felrúgásáért.

32.p. Cserélt Tomislav Sivic is. Jennert Barczi váltotta.

27.p. Strestík helyére Andric érkezett a pályára.

24.p. Egy felugrásnál Strestíknek kiment a válla, jelenleg tíz emberrel játszik az ETO. Várhatóan cserélnie kell Tokody Tibornak.

17.p. Kamber bal oldali bedobását Lipták csúsztatta meg a hosszún álló Koltaihoz, aki 8 méterről lőtt, de a közel álló Kádáron lelassult a labda, így Antal fogni tudta.

8.p. Mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, egyelőre egyik csapat sem dolgozott ki helyzetet.

1.p. A vendégek kezdték a találkozót!

Győri ETO FC - Diósgyőr FC
Vezeti: Erdős (Kispá, Becséri)

ETO: Kocic - Wolfe, Lipták, Lang, Dinjar - Kamber, Pátkai, Koltai - Strestík, Rudolf, Martínez. Megbízott edző: Tokody Tibor.

DVTK: Antal - Szalai, Kádár, Hucic, Eperjesi - Gosztonyi, Elek, Bori, Jenner - Griffiths, Bacsa. Vezetőedző: Tomislav Sivic.

A második helyen álló MTK az Újpestet látja vendégül a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójának vasárnapi rangadóján.

A Bozsik Stadionban két remek formában lévő együttes csap majd össze, ugyanis a kék-fehérek sorozatban hét bajnoki győzelmet tudnak felmutatni, míg az újpestiek legutóbbi öt mérkőzésükön nem találtak legyőzőre. A Magyar Kupában a hét közben mindkét gárda szenvedett másodosztályú riválisával szemben, igaz, az Újpest címvédőként végül továbbjutott az Ajka ellen, az MTK azonban elvérzett a Szolnok otthonában.

A legutóbbi szezonban ezüstérmes, s az MK nyolcaddöntőjében a Gyirmóttal szemben nagy meglepetésre elbukott Győr a Diósgyőrt fogadja, míg a címvédő Debrecen - amely szintén kiesett a kupából - Pápára látogat.

A listavezető Videoton a forduló zárómeccsén azt a Budapest Honvédot látja vendégül, amely legutóbb a hetedik fordulóban örülhetett a három pontnak, szerdán pedig búcsúzott a Magyar Kupában, a Ferencvárostól büntetőkkel kapott ki.

OTP Bank Liga, 13. forduló

péntek: Kecskeméti TE-Puskás Akadémia 19.00, v.: Kassai

szombat: Győri ETO FC-Diósgyőri VTK 14.00, v.: Erdős
Dunaújváros Pase - PMFC-Matias 16.00, v.: Solymosi
Nyíregyháza Spartacus-Szombathelyi Haladás 16.00, v.: Németh Á.
Lombard Pápa Termál FC - DVSC-TEVA 18.00, v.: Andó-Szabó
Ferencváros - MVM-Paks 20.00, v.: Farkas Á.

vasárnap: MTK Budapest-Újpest FC 16.30, Bozsik Stadion, v.: Iványi
Videoton FC-Budapest Honvéd 18.30, v.: Vad II.

Kikapott a Liverpool Newcastle-ban

A 73. percben esett góllal veszített a Liverpool a Newcastle United vendégeként az angol labdarúgó… Tovább olvasom