2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 4°C | 11°C Még több cikk.

Búcsú az Euroligától: MKB-Sopron-USK Praha 93-96

Az MKB-Euroleasing, az utolsó pillanatokig izgalmas meccsen három ponttal kikapott az USK Praha csapatától az Euroliga C-csoportjában, így nem jutott a 16 közé.

MKB-EUROLEASING SOPRON - USK PRAHA 93-96 (21-19, 24-27, 19-25, 29-25)
Sopron, női Euroliga-mérkőzés, C csoport, 10. forduló, 1000 néző. V.: Herceg (horvát), Grigoras (román), Maricic (szerb).

MKB: Miljkovic 2, HONTI 15/9, HOLT 17, MILOVANOVIC 31/9, Horti 6.
Cs.: Krivacevic 6, Eördögh 9, Semsei 7/3.
Edző: Székely Norbert.

Praha: WHELAN 28/6, Maltsi 9, LE DRÉAN 10, Kraayeveld, Kireta 4.
Cs.: TAMANE 12, Bednárová 6/6, ELHOTOVA 12/6, KUBLINA 15/9.
Edző: Lubor Blazek.

Sorsdöntő mérkőzésre készült az MKB-Euroleasing, hiszen az utolsó Euroliga-csoportmérkőzés tétje a rájátszás volt. A győztesre a legjobb tizenhat közé jutás várt, míg a vesztes számára ezzel a találkozóval véget ért az európai kupaszezon.

A vendégek szerezték a mérkőzés első pontjait, ezt követően felváltva potyogtak a kosarak. A nagy tét érződött a csapatok játékán az első percekben, mindkét együttes kicsit idegesen kezdett.

A második játékrész Bednárová és Honti triplapárbajával kezdődött, majd hosszabb kosárcsend köszöntött be. A prágaiak ezt követően 8–0-ás rohamot vágtak ki, Székely Norbert időt is kért, hogy rendezze a sorokat és megtörje a vendégek lendületét. Már nyolc ponttal vezetett a Praha, amikor a hazaiak Milovanovic 2+1-es akciójával és Horti két jó dobásával válaszoltak, ekkor Lubor Blazek volt kénytelen időt kérni. A soproniak nagyot harcoltak, és a palánk alatt sem maradtak alul a magassági fölényben lévő csehek ellen. A nagyszünetre végül egypontos vendégvezetéssel vonulhattak el a csapatok.

Fordulás után aztán akadozott a soproniak támadójátéka, négy perc alatt mindössze egy Honti-hármas és két Milovanovic-büntető hullott be a prágaiak kosarába. A vendégek többször is elléptek, de a szenzációsan játszó Milovanovic vezérletével látótávolságon belül maradtak Székely Norbert tanítványai. A gondokat tovább szaporította, hogy Horti begyűjtötte negyedik hibáját, így le kellett ülnie a kispadra. A negyed végén kilenc ponttal vezetett a Praha, amikor Holt támadólepattanót szerzett, majd faulttal együtt dobott jó kosarat, igaz, a ráadásbüntető már kimaradt. A zárónegyed előtt hét pont volt a soproniak hátránya, így a legjobbjukra volt szükségük, hogy kivívják a továbbjutást.

Az utolsó játékrészben a soproni védekezés nem működött, a prágaiak rendre betaláltak, így hiába kosárlabdázott eredményesen a hazai csapat, nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez. Az utolsó két percben alacsony szerkezetre váltott az MKB, sorra jöttek a szabálytalanságok és a büntetők, de a vendégek három pontot megőriztek a kiharcolt előnyükből.
Az MKB-Euroleasing bár nagyot harcolt, nem tudta kivívni a győzelmet és ezzel együtt a továbbjutást a világsztárokkal teletűzdelt prágaiak ellen. A hazai pályán kapott kilencvenhat pont sokba került a bajnokcsapatnak.
Lubor Blazek: – Mindkét csapat hatalmas nyomás alatt játszott, ráadásul nekünk még nehezebb volt a mérkőzés, hiszen idegenben kellett pályára lépnünk, Sopronban pedig mindig nehéz nyerni. Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült győznünk. A szurkolók számára ez egy kitűnő mérkőzés volt, sajnos ma csak egy győztes lehetett.

Lindsay Whelan: – Fontos volt, hogy a mérkőzés elején nem kerültünk hátrányba, és nem kellett futnunk az eredmény után. A második félidőben szinte végig mi vezettünk, és a nyolcpontos előnyünkből három megmaradt.

Jelena Milovanovic: – Mindent megtettünk, amit tudtunk, de a védekezésünk nem működött.

Székely Norbert: – Gratulálok a vendégeknek, akik fantasztikus egyéni képességekkel rendelkeznek. Büszke vagyok a csapatomra, amely ma is mindent megtett a győzelemért. Nem ezen a meccsen ment el a továbbjutás, novemberben és decemberben sok problémával kellett megküzdenünk, amit nem tudtunk megoldani, és ezalatt több mérkőzést is elveszítettünk.

Online közvetítés:

40. perc: Eördögh 2, Whalen 1 pont büntetőkből. 85-91. Milovanovic tripla 35 másodperccel a vége előtt! 88-91. Whalen 1+1, Holt dupla! 90-93. Maltsi egy büntetője jó, és Milovanovic hármasa is!! 93-94. Whalen dobhat kettőt. Nem hibázza el egyiket sem. 93-96. Vége.

39. perc: Honti-hármas! 83-88. Tamane mindkét büntetőjét bedobja. 83-90.

37. perc: Holt, Tamane, Semsei és Kublina pontjaival: 80-86. Egyre kevesebb a remény. Whalen. 80-88.

36. perc: Whalen kosarával hat pont a hártányunk. 76-82.

35. perc: Le Drean, Milovanovic, Maltsi, majd újra Milovanovic eredményes egy hármassal. 76-80. Hazai időkérés.

33. perc: Eördögh 1+1, Whalen 2 pont. 71-75.

32. perc: Eördögh egy büntetőt bedob. 69-73.

31. perc: Jól kezdünk. Milovanovic! 66-71. Tamane, majd Krivacevic eredményes. 68-73.

A harmadik negyed után: 64-71

30. perc: Eördögh két pontjára jön Whalen kosara, és Elhotova triplája. 62-71. Holt kosarával ér véget a harmadik negyed. 64-71.

29. perc: Semsei 2, Whalen 1+1 pont. 60-66.

28. perc: Elhotova két büntetője a gyűrűben. Milovanovic akcióból eredményes. 58-64.

27. perc: Kublina kosara után időt kér a Sopron. 54-62. Milovanovic talál be. 56-62.

26. perc: Milovanovic kosarával. 54-57. Elhotova hármas kísérlete sikeres. 54-60.

25. perc: Gyors pontváltás. Tamane majd Holt eredményes. 52-57.

24. perc: Milovanovic két büntetője pontos. 50-52. Kublina szórja ahármasokat. Eddig 11 pontos. 50-55.

23. perc: Whalen áll bele egy középtávoliba. Jó. 48-52. Miljkovic ugyanezt elhibázza a túloldalon.

22. perc: Le Drean is betalál. 48-50.

21. perc: Kublina kosarával kezdődik a harmadik negyed. 45-48. Honti hármassal egyenlít. 48-48.

Fotók: Magasi Dávid

A félidőben: 45-46

20. perc: Krivacsevics két büntetője jó. 45-46. Ez a félidei eredmény.

19. perc: Csak, hogy ne örüljünk nagyon: Whalen-hármas. 41-43. Holt egyenlít, de a csehek rááltak a triplákra. Kublina kísérlete is jó. 43-46.

18. perc: Honti két büntetője, majd Horti kettese is pontos. 41-40.

17. perc: Krivacsevics az egyik, Le Drean a másik palánk alatt kerül ziccerbe. 37-40.

16. perc: Elhotova, és Kireta pontjaira kevés Milovanovic duplája. 28-34. Milovanovic egy büntetője jó, Whalen azonnal kosarat dob. 29-36. Horti kétszer is duplázik zsinórban. 33-36. Le Dréan 2, Milovanovic 1+1 pont. 35-38.

15. perc: Ez az! Honti csökkenti a hátrányt. 26-30.

14. perc: Ez hihetetlen. Whalen talál be. 24-27. Kublina is triplát dob. 24-30. Székely Norbert időt kér.

13. perc: Bednarova hárompontossal fordít. 24-25.

11. perc: Bednarova triplájára Honti is hármassal válaszol. 24-22.

Az első negyed után: 21-19

10. perc: Semsei a legjobbkor szór egy triplát! 19-19. Eördögh két büntetője jó! 21-19. Az első negyed után remek hajrával vezetünk!

9. perc: Elhotova kosarával három a csehek előnye. 16-19.

8. perc: Holt két büntetője jó, de Tamane megint jókor van jó helyen. 13-17. Milovanovic 2+1 pont.  16-17.

7. perc: Milovanovic, Tamane, majd Whalen a pontszerzők. 11-15.

6. perc: Maltsit nem tudjuk megállítani. 9-10. Honti közelije kimarad. Szerencsére Maltsi hármas kísérlete is.

5. perc: Maltsi, majd Miljkovic talál be. 9-8.

4. perc: Milovanovic passzából újra Holt dob kosarat. 6-6.

3. perc: Holt is belekezd. 4-4. Nem enged a Prága. Le Dréan. 4-6.

2. perc:  Honti vállalja be a középtávolit. 2-2. Maltsitól jön a válasz. 2-4.

1. perc: A csehek pontjaival indul a meccs. Kireta. 0-2.

15 Katerina Elhotova

Az MKB-Euroleasing együttese múlt heti madridi bravúrjával életben tartotta továbbjutási reményeit, a soproniak sorsa így az utolsó fordulóban dől el. A képlet egyszerű: amennyiben Székely Norbert együttese legyőzi a prágaiakat, továbbjut, vereség esetén viszont a csoportküzdelmekkel befejeződik az európai kupaszereplés a magyar bajnok számára.

Novemberben az USK Praha 98–75-re győzött, de akkor a soproniak az emlékezetes sérüléshullámuk kellős közepén látogattak Csehországba, és mindössze hét játékossal tudtak kiállni idegenben. A helyzet azóta megváltozott, Székely Norbert minden játékosára számíthat. Érdekesség, hogy a mai már a két csapat harmadik összecsapása lesz a szezonban, hiszen Jekatyerinburgban a Bajnokok Tornáján is szembekerültek egymással az együttesek.

„Rengeteg különlegességgel készültünk, ami hatásos fegyver lehet a prágaiak ellen. Azokra a problémákra is gyakoroltuk a megoldásokat, amelyek az egymás elleni mérkőzésünkön jöttek ki, vagy az azóta látott felvételeken fedeztünk fel. Azt várom a csapattól, hogy egységesen és pontosan játsszon, és igazi csapatként menjen fel a pályára. Csak ekkor lehet esélyünk a prágaiak ellen, akikkel már kétszer találkoztunk a szezonban, és mindkét mérkőzésen nagyarányú vereséget szenvedtünk. Kizárólag a játékosállományt és az egyéni képességeket vizsgálva nem mi vagyunk az esélyesek, de ha csapatként együtt leszünk, akkor már van esélyünk a sikerre. Óriási dolognak tartanám a győzelmet és ezzel együtt a rájátszásba jutást az elmúlt hónapok eseményeinek tükrében" – mondta lapunknak Székely Norbert, aki többeknek is pihenőt biztosított a hétvégi BEAC elleni bajnoki mérkőzésen.

„Ennek hátterében az áll, hogy egyrészt a sorozatterhelés miatt elfáradnak a játékosok, másrészt fontos, hogy azoknak a kosárlabdázóknak is lehetőséget biztosítsunk, akik jelen pillanatban valamilyen oknál fogva nem meghatározóak, de a szezon során bármikor azzá válhatnak. Maja Miljkovic még nincs teljesen rendben, de játszani fog, sőt, ő lesz az első számú irányítónk, a madridi mérkőzéssel ellentétben nem a kispadról száll be."

• 7. Hedon 2010. január 22. 09:09
    „Kizuhanás a 32-ből ? Ez szép teljesítmény !
    Kezd emlékeztetni a focira.”
  • 6. -.- 2010. január 21. 17:44
    „sopron annak én is örülnék :)”
  • 5. fcsopron60 2010. január 21. 17:03
    „Tisztelt szerkezstő ur ezt hamar megirta mert ugye nem győr? De meccs elött egyetlen cikk sem készült arrol hogy létfontosságu meccser játszik Sopron Szégyelje magát!4
    inkább ne is irjon Soproni sport eseményekről nagyon megörülnénk neki!!”
  • 4. oaxacaca 2010. január 21. 12:29
    „:((”
  • 3. Csetneky 2010. január 21. 11:30
    „Hát ez nem jött össze, de sebaj. A bajnokság és a Magyar Kupa még ott van. Hajrá Sopron!”
  • 2. LordByron 2010. január 20. 22:21
    „Hülye vagy. Szép volt. 3 ponttal lemaradni, úgy hogy legutóbb 98-75re nyert a Prága, nem szégyen. Sőt. Dicsőség, hogy így összeszedték magukat.”
  • 1. akinemfél 2010. január 20. 20:59