2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Brazília - Argentína 4-1

11. p: Cicinho passzolt Adriano elé, aki a tizenhatos előterében jobbról befelé vezette a labdát, majd 18 méterről, ballal a kapu jobb oldalába bombázott. 1–0.

16. p: Robinho passzolt Kakához, aki a kaputól 17 méterre átvette a labdát, majd jobbal hatalmas gólt csavart a kapu bal felső sarkába. 2–0.
47. p: Cicinho húzta meg a jobb oldalon, majd félmagasan középre adott, ahol Ronaldinho előzte meg Coloccinit és jobb belsővel Lux lábai között a kapu közepébe továbbított. 3–0.

63. p: Cicinho jobb oldali beadása után Adriano fejelt teljesen tisztán, 7 méterről a kapu jobb oldalába. 4–0.

65. p: Delgado adott középre jobbról, ahol Aimar 10 méterről gyönyörű csukafejessel megszerezte az argentinok szépítő gólját. 4–1.
A világbajnok brazil válogatott két távoli bombával bő negyedóra alatt kétgólos előnyre tett szert. Mindez meghatározta a mérkőzés képét, az argentinok persze mindent megpróbáltak, de Ronaldinhóék magabiztosan őrizték előnyüket.

A szünet utáni és a 63. percben szerzett brazil találat végleg megpecsételte a gauchók sorsát, noha pár perccel később sikerült a szépítés. José Pekerman fiai előtt több lehetőség adódott arra is, hogy tovább faragjon a csapat tetemes hátrányából, ám Dida valamennyi kísérletet hatástalanított.

Újabb gól a másik oldalon sem született, így végül a vártnál jóval magabiztosabban győzött Brazília, s ezzel visszavágott a pár héttel ezelőtti világbajnoki selejtezőn elszenvedett vereségért.

A németek a harmadikok

Németország–Mexikó 4–3 (2–1, 3–3, 4–3) – hosszabbítás után.
Lipcse, 43.335 néző. V.: Breeze (ausztrál).
Németország: Kahn – Hinkel, Mertesacker, Huth, B. Schneider, Frings, Deisler (Asamoah, 67.), Ballack, Schwein-
steiger (Ernst, 83.), Podolski (Kuranyi, 74.), Hanke. Szövetségi kapitány: Jürgen Klinsmann.

Mexikó: Sanchez – Mendez (Medina, 58.), Salcido, Osorio, Pineda, Zinha, Morales (Marquez Lugo, 82.), Pardo, Luis Perez, Borgetti, Fonseca (Rodriguez, 46.). Szövetségi kapitány: Ricardo Lavolpe.
Gsz.: Podolski (38.), Schwein-
steiger (41.), Huth (79.), Ballack (97.) ill. Fonseca (40.), Borgetti (58., 85.).

Sárga lap: L. Perez (20.), Frings (68.), Asamoah (88.), Medina (92.), Osorio (96.).
Kiállítás: Hanke (54.).
A papírformának megfelelően a hazai pályán szereplő német válogatott legyőzte a mexikói együttest, így harmadik lett.
A hosszabbításos találkozó rendkívül fordulatos csatát hozott: a hazaiak négyszer szereztek vezetést, a rivális csak az utolsó találatra nem tudott válaszolni.
Jürgen Klinsmann szövetségi kapitány gárdájának teljesítményét dicséri, hogy az 53. perctől emberhátrányban futballozott, miután Hanke piros lapot kapott.
Adriano két góllal járult hozzá a világbajnok brazilok győzelméhez.

Simon-ügy: Tagadják az emberölést

Tagadják az emberölést a Simon Tibor halála ügyében megvádoltak a Fővárosi Bíróságon. Tovább olvasom