2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

BoxingOne: megmaradt a győri Gladiator becsülete

Révkomáromban rendezték a közelmúltban a BoxingOne nemzetközi csapatbajnokság A csoportjának zárómérkőzését, a Komarno–Győri Gladiátor összecsapást.

A vendéglátóknak legalább 5 győzelmet kellett volna szerezniük ahhoz, hogy megelőzzék az Arad csapatát és továbbjussanak. A győriek egy vereség esetén is csoportelsőként zártak, így igazából a becsületük forgott kockán.

A találkozón 57 kg-ban a hazaiaknál Nagy Krisztián, a győrieknél Ciprian Aposteriorni lépett kötelek közé. Nagy végül kiforrott, technikás ökölvívással győzte le ellenfelét (2:0). A 60 kg-os súlycsoportban a győri Rácz Sándor nagyszerű teljesítmény nyújtott az első menetben, ám Martirosian Varuzan a folytatásban feljött, szorossá tette a meccset. Ennek ellenére Rácz megérdemelten nyert (2:2).

A magyar amatőr válogatott csapatkapitánya, Káté Gyula bokszolt révkomáromi színekben. Ellenfele a Gladiator alapembere, Gheorghe Nyéki volt. Az első menetben Káté volt a meggyőzőbb. A második menet első percének a végén Nyéki zsinórban több jó ütéssel megkínálta. Káté rákapcsolt, és a magabiztos teljesítménnyel hozta az akciódús, látványos mérkőzést (4:2).

A győri Zámbó Dániel és Klasz Árpád csapott össze 69 kg-ban. Az első, szorosabb menet után Klasz magabiztos előnyre tett szert, melyet meg is őrzött (6:2).

Harcsa Norbert és a győri Szabó László küzdelme 75 kg-ban nagy csatát hozott. Harcsa az első menetet egy kicsit idegesen kezdte, pontatlanul bokszolt. A második menet egyértelmű Harcsa-fölénnyel telt, s bár elfáradt, nem engedte ki kezéből a kezdeményezést (8:2).

A gladiatoros Portéka Tibor és Balogh Sándor összecsapása 81 kg-ban ideges hangulatban telt. Az „állóháborúban" Portéka volt a meggyőzőbb, a harmadik menetben már nagy fölényben bokszolt (8:4).
A nehézsúlyúak küzdelmében a vendégek öklözője, Constantin Bejenaru és Peter Novotny nagy adok-kapokba ment bele. A második menetben számolni is kellett a komárnóiak cseh bokszolójára. A harmadik körben Bejenaru komoly fölénybe került, lendületét ellenfele csak szabálytalanságok árán tudta megtörni. Novotnyt kétszer is intette a ringbíró, így esélye sem volt a győzelemre (8:6).

A csoport végeredménye: 1. Gladiator 21 pont, 2. Silva Lazar BC (román) 19, 3. Komárno 19, 4. Team Rybnik (lengyel) 18.

A győriek ellenfele az elődöntőben a december 10-i Galánta–Kosovo mérkőzés győztese lesz, míg a román csapat a B csoportot megnyerő DVSC-vel csap össze.
A bajnokság legfrissebb hírei, a versenynaptár és az aktuális tabella a www.boxingone.com oldalon tekinthető meg. A mérkőzésről a Sportklub sugároz összefoglalót. A bokszműsor minden szerdán 23 órától látható.

Euroliga: MKB-Sopron-Gdyna 88-76

A női kosárlabda Euroliga csoportkörének 6. fordulójában az MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán 12… Tovább olvasom