2017. 10. 18. szerda - Lukács 12°C | 23°C Még több cikk.

Borosék bronzokat lőttek Eszéken

Sportlövészet - A győri Boros László és Dávid Balázs, a keszthelyi Boros Bencével csapatban, a szerdai után tegnap ismét bronzérmet szerzett az eszéki Európa-bajnokságon. Boros egyéniben is harmadik lett.
Tasi Tamás 392 körös teljesítménnyel bronzérmes lett a férfi futócéllövők 50 méteres, 40 vegyes számában az Eszéken zajló sportlövő Európa-bajnokságon. A magyar csapat tájékoztatása szerint Tasi két körrel maradt el a második finn Krister Holmbergtől és néggyel a győztes ukrán Vladiszlav Prianyisnyikovtól.

A szám másik magyarja, a 30+30 lövéses számban korábban negyedik Sike József 390 körrel a hetedik lett.

Tasi ezzel a magyar válogatott második felnőtt éremszerzője lett. Szerdán Gerebics Roland az olimpia műsorán is szereplő dupla trap számban végzett harmadikként.

A junior fiú futócéllövőknek is a 40 vegyes számot rendezték meg csütörtökön, s a magyarok Boros László, illetve a csapat révén két bronzérmet szereztek.

Boros 388 körrel zárta a viadalt, s csupán egyetlen körrel lőtt kevesebbet, mint a második helyezett. A Boros, Dávid Balázs, Borsos Bence összeállítású csapat 1147 kört ért el.

Még szerdán Sike József a negyedik helyen végzett a futócéllövők 50 méteres, 30 plusz 30 lövéses versenyében. Sike a második helyről kezdte szerda reggel a viadal második felét, s ugyan a 30 gyors lövés során sem teljesített rosszul, 589 körös összteljesítményével végül egy körrel lemaradt a dobogóról.

A női puskások számára az olimpiai programban nem szereplő 60 lövéses, fekvő testhelyzetű számot rendezték meg. Itt Joó Éva némileg elmaradt a várakozásoktól, s 589 körrel zárt, ami csak a 19. helyre volt elég. Dalmati Nóra (575 kör) az 54. pozícióban végzett.

A junioroknál – szintén még szerdán – született meg az első magyar érem, miután a fiú futócélcsapat harmadik lett a 30+30 lövéses számban. Egyéniben itt Borsos Bence a negyedik helyet szerezte meg. A lányoknál a puskások 3x20 lövéses versenye zajlott, s Karmacsi Ildikó döntőt lőhetett, végül pedig a hatodik lett.

Futsal: Arany és bronz Telkiből

Futsal - A Telkiben megrendezett országos futsal MLSZ NUSI-döntőn megyénket a 15 éveseknél a győri… Tovább olvasom