2017. 02. 26. vasárnap - Edina -1°C | 9°C Még több cikk.

Borkai százharminc magyar olimpikonnal számol

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke arra számít, hogy 130 fős magyar csapat vehet részt a nyári ötkarikás játékokon.
Borkai Zsolt hétfőn, sajtóreggelin abból az alkalomból összegezte várakozásait, hogy alig több mint 100 nap múlva kezdődik a londoni olimpia. A MOB vezetője kitért rá, hogy a testület a nyugodt felkészüléshez igyekezett megteremteni minden szükséges feltételt.

„A magyar csapatból számosan lehetnek eredményesek Londonban, de szeretném annak fontosságát kiemelni, hogy tiszta körülmények között nyerjünk érmeket, érjünk el szép helyezéseket, és valóban győzzön a jobb" – mondta a MOB első embere.

Az asztaliteniszező Zwickl Dániel és Pattantyús Ádám selejtező tornán aratott sikerével, valamint a férfi súlyemelők által az Európa-bajnokságon szerzett egy kvótával már 107 magyar versenyző nevezhető a nyári olimpiára.
A lehetséges aranyérmesek közé tartozik a férfi vízilabda-válogatott, amely címvédőként rajtol Londonban.

„Remélem, az én jó játékom is segít abban, hogy odaérjünk az első négy hely egyikére" – mondta Steinmetz Ádám, a 2004-es athéni játékokon első együttes centere, aki négy esztendeje Pekingben nem volt ott az olimpián, most viszont jó eséllyel tagja lesz a brit fővárosban vízbe szálló nemzeti csapatnak.

Az úszók közül az egyik legtöbbre taksált magyar az olimpiai ezüstöt már hármat is nyert, világ- és Európa-bajnok Cseh László.

A MOB minimálisan három aranyérmet és összesen tíz dobogós helyet vár, illetve 94 olimpiai pont megszerzését tűzte ki célul Londonban.

• 1. BudaiKr 2012. április 17. 18:57
    „hogyan lenne már 130 olimpiai bajnok. 4 éve menyi volt? ébredjünk már fel?”