2017. 10. 21. szombat - Orsolya 9°C | 16°C Még több cikk.

BL-győztes a Barcelona - 3-1-re verték a Juventust

A Barca az első támadása végén gólt szerzett. Szép akció végén egyenlített a Juventus, ugyanilyen szép akcióból szerzett ismét vezetést a Barca, a végén jött a kegyelemdöfés.

Juventus - Barcelona 1-3 (0-1)
Bajnokok Ligája döntő, Berlin, Olimpiai Stadion
Játékvezető: Cüneyt Cakir (török)

Juventus: Gianluigi Buffon - Stephan Lichsteiner, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Patrice Evra - Claudio Marchisio, Andrea Pirlo, Paul Pogba - Arturo Vidal - Álvaro Morata, Carlos Tévez

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Dani Alves, Gerard Piqué, Javier Mascherano, Jordi Alba - Ivan Rakitic, Sergio Busquets, Andrés Iniesta - Lionel Messi, Luís Suárez, Neymar

A Bajnokok Ligáját 2015-ben a Barcelona nyerte.

Vége a mérkőzésnek.

90+7. perc: A felívelt Juve-szabadrúgás után a Barcelona hozhatja ki labdát, a kontra végén Neymar lő a kapuba. 1-3

90+5. perc: Suarez is távozik, Pedro érkezik a helyére. Ez a csere is másfél percig tart.

90+2. perc: Tevez lövése középre megy, ter Stegen kezébe.

90+1. perc: 5 perc a hosszabbítás. Rakitic helyére Mathieu jön.

89. perc: Evrát kell ápolni. Ő már nem is jön vissza, helyére Coman jön. Suarez egyébként vissza tudott jönni. Aztán Marchisio kínálja meg egy lövéssel a Barca kapusát, ter Stegen szögletre ment.

87. perc: Pogba passzol remekül Pereyrához, aki végül rosszul találja el a labdát, így ter Stegen mszedheti fel a labdát.

86. perc: Suarezt kell ápolni.

85. perc: Újabb csere: Morata le, Llorente be.

82. perc: Piqué tisztán kap labdát, lövése alaposan kapu fölé száll.

80. perc: Vidal hagyja el a pályát, Pereyra váltja: ez az első Juventus-csere.

79. perc: Pogba fejese száll kapu fölé.

78. perc: Csere a Barcelonánál: Xavi érkezik Iniesta helyére.

77. perc: Újabb barcelonai kontra, a végén szabálytalankodnak az olaszok. Messi szabadrúgása nem talál kaput.

75. perc: Egy balról beívelt labdát ter Stegen saját játékostársára üt rá, amely a kapu tetejére esik.

71. perc: Alba beadását követően a középen érkező Neymar a saját kézfejére fejeli rá a labdát, amely így kapuba pattan. A gólnak csak pár másodpercig örülhettek a katalánok, kifelé jár szabadrúgás.

69. perc: Suarez rúg oda Bonuccinak, ezért is lap jár.

68. perc: Barcelona-kontra végén Messi lő 16-ról, a Buffonról kipattanó labdát Suarez bombázza a hálóba. 1-2

Suarez góljával ismét a Barcelona került előnybe.

67. perc: Pogba és Dani Alves egymást húzzák-vonják, de mindezt a büntetőterületen belül. Cakir sípja néma marad.

65. perc: Pogba lő középről, középre. Ter Stegennek ez nem jelent gondot.

63. perc: Megint a Juve passzolgat, és az akció végén Tevez lő a kapu fölé.

61. perc: Iniesta ível a kapu elé, Messi centikkel marad le a labdáról.

58. perc: Morata fejel 10 méterről, ezúttal a háló nem rezdül meg.

57. perc: Egyenlít a Juventus. Megint letámadott a torinói csapat, labdát szereztek a középpályán, aztán gyors, remek akció után Tevez lő kapura középről, ter Stegen nagyot véd, a róla kipattanó labdát pedig Morata belsőzi a kapuba. 1-1

Morata gólja az egyenlítést jelentette.

51. perc: Remek Barca-összjáték után Messi lő a kapu mellé-fölé.

48. perc: Pirlo kapu elé ívelt szabadrúgását szögletre fejelik. A szöglet pocsékul sikeról, katalán kontra indul, amelynek végén Suarez lövését Buffon védi bravúrral.

46. perc: Nem változtatott egyik edző sem a csapatán, így kezdődik el a második félidő.

Az első félidő legfontosabb pillanata: Rakitic gólja.

45. perc: Ter Stegen fogja Marchisio lövését. Vége az első félidőnek, Cakir nem hosszabbít egyetlen percet sem.

41. perc: Pogba rúgja össze Messi lábait, sárgát ér ez is.

40. perc: Megint Suarez veszélyeztet, lövését ezúttal Buffon tolja szögletre.

38. perc: Suarez lövése elkerüli a Juve kapuját.

36. perc: Pirlo íveli be a labdát az ötösön érkező Mascherano felé, de ez túl magas neki.

35. perc: Pogbát löki el Jordi Alba a tizenhatos előterében, a játékvezető szerint nem történt szabálytalanság.

29. perc: Messi szabadrúgását fogja Buffon.

25. perc: Morata szereli Albát, így kerül a labda Marchisio elé, aki egyből lő, lövése a kapu fölé száll.

24. perc: Morata kerül lövési helyzetbe, a bal kapufa mellett tekeredik el a próbálkozása.

23. perc: Tevez lövése kerüli el a Barcelona kapuját.

20. perc: Pogba beadását Tevez elől meni szögletre Mascherano.

14. perc: Dani Alves lövését bravúrral védi Buffon.

13. perc: Neymar centikkel marad le a kapu előtt a beívelt labdáról.

11. perc: Vidal pár percen belül kétszer lép oda keményen és szabálytalanul egy barcelonainak, így sárgát kap a török játékvezetőtől.

9. perc: Neymart hagyják lőni 16-ról, alig téveszti csak el a kaput.

8. perc: Miközben Messi még egy kezezésért reklamál, egy villámgyors Juventus támadás végén a túloldalon Vidal lő nem sokkal kapu fölé.

3. perc: Eddig tartott a Juventus nyomása, a Barcelona az első akciója végén gólt szerez. Messi-Neymar-Iniesta összjáték után a középen érkező Rakitic magabiztosan lő a hálóba. 0-1

2. perc: Előbb egy Juve-lövés, majd egy védelmi hiba után egy Juve-szöglet jön. Nem engedik a katalán csapatot területhez jutni.

1. perc: Az olasz csapat kezdi a mérkőzést.

BL-döntő: Juventus - Barcelona

Előzmények:
Semmilyen meglepetés nincs a Juventus és a Barcelona kezdőcsapataiban a 20.45-kor kezdődő labdarúgó Bajnokok Ligája döntő előtt. A torinóiaknál a sérült Giorgio Chiellinit Andrea Barzagli helyettesíti.

A kezdőcsapatok:

Hosszú Katinka négy éremmel és egy országos csúccsal nyitott Franciaországban

Katinka két döntőben győzött, amellett a neki bronzérmet hozó 50 méter háton országos csúcsot… Tovább olvasom