2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 0°C | 13°C Még több cikk.

Békés döntetlen született

Az első félidőben a vendégek játszottak mezőnyfölényben, ezt azonban nem sikerült gólra váltaniuk. A fordulás után megélénkült az iram, a spanyol csapat továbbra is nagy nyomást gyakorolt a magyar válogatottra. Mindkét oldalon adódtak veszélyes helyzetek, így a döntetlen igazságos eredménynek mondható.
Magyarország: Király – Urbán (Korolovszky, 46. p), Dragóner, Gyepes – Bodnár, Sebők (Fehér Cs., 63. p), Miriuta, Lisztes (Böőr, 46. p), Lőw (Halmosi, 78. p) – Gera (Fehér M., 46. p), Tököli (Kenesei, 63. p). Szövetségi kapitány: Gellei Imre.
Spanyolország: Iker Casillas (López, 46. p) – Puyol, García Calvo, Marchena (Gutiérrez, 46. p), Raúl Bravo (Aranzábal, 61. p) – Xavi, Orbaiz (Sergio Gonzalez, 61. p) – Mendieta (Joaquín, 46. p), Raúl (Valerón, 46. p), Vicente – Morientes (Tamudo, 46. p). Szövetségi kapitány: Inaki Saez.
Gsz.: Miriuta, ill. Tamudo.
Sárga lap: Puyol (71. p), Calvo (88. p).

9. p: Raúl cselezgetett a 16-os bal sarkánál, majd lövésre szánta el magát, Király azonban fölétolta a labdát.
23. p: Morientes kapott remek labdát a magyar kapu előterében, 7 méterről óriási helyzetben lőhetett, de az időben érkező Gyepes végül tisztázott.
29. p: Raúl tört be a 16-oson belülre, lövése levágódott Dragónerről, a kipattanót Morientes a bal sarok fölé vágta.
30. p: Miriuta végezhetett el szabadrúgást a spanyol kaputól 20 méterre, beadását Gera fejelte fölé.
38. p: Vicente három magyar védőt is becsapott, majd Mendiétához passzolt, aki laposan a jobb sarok mellé lőtt.
53. p: Vicente bal alsó sarokra tartó lövését Király vetődve szögletre mentette.
55. p: Joaquín futott el a jobbszélen, az alapvonaltól középre adott, s az érkező Tamudo négy méterről a hálóba fejelt. 0–1.
64. p: Lőw iramodott meg a balszélen, s miután a csereként beállt López rossz ütemben kifutott a kapujából, átemelte felette a labdát, amely azonban a bal kapufáról kipattant, s így a védők könnyedén felszabadíthattak.
72. p: Egyenlített a magyar csapat. Kenesei átadása után Miriuta lépett ki a védők közül, s 14 méteres, ballábas lövése védhetetlenül vágódott a léc alá. 1–1.

Gellei Imre: – Az első félidőben minden energiánkat felemésztette a védekezés. A második játékrészben már jóval nyíltabban játszott a csapat, és azt hiszem, a Puskás Ferenc tiszteletére rendezett találkozón végül jó futballt láthatott a közönség. Maradéktalanul elégedett vagyok a védelemmel, s remélem, sikerül megtalálnom azt a csapatot, amely eredményesen veheti fel a küzdelmet a svédek elleni Európa-bajnoki selejtezőn, Stockholmban.
Inaki Saez: – Összességében elégedett vagyok csapatom teljesítményével. Az első félidőben több gólhelyzetet sikerült kidolgoznunk, majd szünet után a vezetést is megszereztük és ekkor már bátrabban játszottunk. Labdarúgóim azonban még csak a felkészülés közepén tartanak, így a magyarok a hajrában fölénk kerekedtek és sikerült egyenlíteniük.