2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

Bajnokok Ligája: rossz napot fogtak ki a csoportelsők

Bár több kedden pályára lépő csapatnak is esélye volt arra, hogy már az első szakasz negyedik fordulójában bejusson a labdarúgó Bajnokok Ligája második csoportkörébe, azaz a legjobb 16 közé, egyik sem élt a lehetőséggel.
Radet és Henry (fotó: uefa.com)
Az eddig egyformán százszázalékos Arsenalnak és Valenciának a kvartett másik mérkőzésének eredményétől függetlenül elég lett volna győznie, de az angolok hazai pályán, a spanyolok pedig idegenben vesztettek pontokat.

A Premier League-ben címvédő londoni együttes négy napon belül a második fájó vereséget volt kénytelen elkönyvelni: szombaton – december 18-a óta először – az Evertontól kapott ki a bajnokságban, majd kedden az A-csoportban eddig még nyeretlen Auxerre késztette megadásra. Mindkét találkozót 2-1-re vesztette el. A BL-meccs napján 53. születésnapját ünneplő Arsene Wenger vezetőedző természetesen csalódott a kudarcok miatt, de úgy véli: még nem kell vészharangot kongatni.

– Sem szombaton, sem most nem játszottunk jól, de minden szezonban akad egy-két ilyen időszak. Pánikra semmi ok, fizikailag és mentálisan is erősek vagyunk, túl fogunk jutni ezen a perióduson – mondta a találkozó után a francia szakember, majd elismerte: – A vendégek megérdemelten nyertek.

Az Arsenal a váratlan fiaskó ellenére 9 pontjával továbbra is vezeti a csoportot, a Borussia Dortmundnak 7, az Auxerre-nek 4, a PSV Eindhovennek 2 pontja van.

A Valencia továbbjutását Ivan Ergic utolsó percben szerzett gólja akadályozta meg: a házigazda FC Basel másodszor eredményes játékosa ekkor alakította ki a 2-2-es végeredményt. A svájciak ezzel némileg elégtételt vettek a három héttel korábbi, megalázó (6-2) spanyolországi vereségért, továbbá megőrizték az esélyüket arra, hogy bekerüljenek a 16 közé.

A B-csoportot a Valencia vezeti 10 ponttal a második FC Liverpool (7), a harmadik Basel (5) és a már biztos kieső Szpartak Moszkva (0) előtt.

Az Arsenalhoz és a Valenciához hasonlóan a címvédő Real Madrid is bebiztosíthatta volna továbbjutását a BL-ben, de a vendég AEK Athén – amely három héttel ezelőtt hazai pályán is döntetlent ért el a spanyol sztárcsapat ellen – az utolsó húsz percben ledolgozta kétgólos hátrányát, s kiegyenlített.

Vicente del Bosque, a királyi gárda vezetőedzője szerint játékosai elkönnyelműsködték a találkozót.

– Biztos vagyok benne, hogy már a második körben érezték magukat, pedig valamennyien tudják, hogy minden meccs az utolsó sípszóig tart – mondta a 2-2-re végződött összecsapás után a szakember. – Továbbra is kedvező helyzetben vagyunk, de a folytatásban nagyon oda kell figyelnünk. Amíg riválisainknak matematikai esélye van arra, hogy megelőzzenek bennünket, addig minden bizonytalan.

A C-csoport másik mérkőzésén is döntetlen született: a házigazda AS Roma 0-0-t játszott a Genkkel, így elméletileg még mind a négy együttes továbbléphet. A Realnak 8, az AS Romának 5, az AEK Athénnak 4, a Genknek 2 pontja van.

A D jelű kvartettben még szintén nyílt a továbbjutás kérdése, a negyedik fordulóban mind a négy együttes egy pontot szerzett. Az éllovas Olympique Lyon hazai pályán változatos mérkőzésen, kétszeri vezetés után végül az egyenlítésért küzdött az Internazionale ellen. A 3-3-as végeredmény azt jelenti, hogy 7 pontjával továbbra is vezeti a csoportot az 5 pontos olaszok előtt. A harmadik helyen álló, s a Rosenborggal 1-1-et játszó Ajax Amsterdam csak rosszabb gólkülönbséggel szorul a milánói együttes mögé, a norvégoknak 3 pontja van.