2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 0°C

Angol klubok fekete fordulója

A Bajnokok Ligája tegnapi játéknapja az angol csapatok fekete napját hozta.

A Manchester United Rómában az AS ellen szenvedett vereséget, a Chelsea pedig Londonban a saját pályáján nem tudta legyőzni a Valenciát a négy közé jutásért. Kedden a Bayern döntetlent ért el az AC Milan otthonában (2–2), a Liverpool pedig nyert Eindhovenben is (0–3).

AS ROMA - MANCHESTER UNITED: 2-1 (1-0)

34. perc: Scholes felvágta Tottit, amiért sárga lapot kapott és ez már kiállítást ért, hiszen neki ez volt a második a mérkőzésen.

44. perc: Mancini adott középre laposan, Taddei az ötösön állva a kapu közepébe lőtt, 1–0.

60. perc: C. Ronaldo jobbról ívelt Rooneyhoz, aki a 11-es pontnál szépen vette át a labdát, majd higgadtan a kapu bal oldalába lőtt, 1–1.

66. perc: Egy védés után kipattant a labda van der Sarról. Vucinic érkezett és 10 méterről a hálóba bombázott, 2–1.

A házigazdák Scholes korai kiállítása miatt közel egy órán keresztül létszámfölényben játszottak. Ez meghatározta a játék képét. A Roma megérdemelten győzött.

A szünetben a manchesteri szurkolók egy csoportja összecsapott a  rendőröKel. A rendőrök akkor avatkoztak közbe, amikor az angolok megpróbáltak a rácson átmászni és közelebb jutni a hazai hívekhez. A rendfenntartók hamar megfékezték a manchesterieket.

CHELSEA - VALENCIA: 1-1 (0-1)

30. perc: Parádés góllal meglepetésre vezetett a Valencia. Silva egy köténycsellel indult az ellenfél térfelének közepén, majd 24 méterről, a balösszekötő helyéről lövésre szánta el magát, a labda pedig védhetetlenül a bal felső sarokba vágódott, 0–1.

53. perc: Canizares kirúgása után az A. Cole által a felezővonalról a kapu előterébe visszaívelt labdát az Albelda és Ayala szoros őrizetéből kiszabadult Drogba egy pattanás után 7 méterről a kapus feje felett a hálóba juttatta, 1–1.

A Chelsea nem tudott előnyt szerezni a valenciai összecsapásra.