2018. 09. 26. szerda - Jusztina 4°C | 15°C Még több cikk.

A végén dőlt el: MTE 1904 - SVSE-GySEV 2-3

A helyzeteiket maximálisan kihasználó soproniak a hazai védelem asszisztálása mellett elvitték a három pontot.
MTE 1904 - SVSE-GYSEV 2-3 (0-1)
Mosonmagyaróvár, 300 néző. V.: Keszthelyi.
Gsz.: Kertész, Szabados M., ill. Varga Z., Németh D., Böcskör Zs.
Kiállítva: Hannich.
MTE 1904: Antal - Szabados G. (Winter), Tóth G., Kovács M. (Balás), Gardó, Tóth N. (Szabados M.), Hannich, Török, Schmatovich, Kertész, Szabó M. Edző: Hannich Péter.
SVSE-GySEV: Kiss Sz. - Deák, Geeb, Varga D., Horváth T., Böcskör Gy., Németh D., Párkányi, Böcskör Zs., Varga Z., Gusztafik (Homor). Edző: Végh Tibor.
Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés Nagy István alpolgármester, az egyesület alelnökének emlékére. A 42. percben Németh D. ment el a bal oldalon, beadását Varga Z. 5 méterről laposan lőtte a hálóba. 0-1. Az 53. percben Schmatovich jó labdát kapott a jobb oldalon, lapos beadását Kertész 5 méterről helyezte a kapuba. 1-1. A 63. percben Varga Z. kicselezte az MTE 1904 védőket, visszagurított és az érkező Németh D. 12 méterről Antal felett a hálóba lőtt. 1-2. A 72. percben Szabó M. jobb oldalról Szabados M. elé gurított, aki 3 méterről lőtt a kapuba. 2-2. A 87. percben Varga Z.-t buktatták a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Böcskör Zs. biztosan lőtte a hálóba. 2-3.
Az első 20 perc tapogatózó mezőnyjátékkal telt el, a kapuk nem forogtak veszélyben. Ezután fölénybe került az MTE 1904, de játéka pontatlan volt. A félidő végén egy gyors ellentámadás után a soproniak vezetést szereztek. Szünet után élénk lett a mérkőzés, a helyzeteiket maximálisan kihasználó soproniak a hazai védelem asszisztálása mellett elvitték a három pontot.
Jók: Török, Schmatovich, ill. Kiss Sz., Párkányi, Böcskör Zs., Varga Z.
Hannich Péter: - A kevesebbet hibázó csapat nyerte a mérkőzést.
Végh Tibor: - Egy döntetlenszagú mérkőzésen egy kis szerencsével nyertünk.