2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

A REAC-ért dobogott a soproni szív

Labdarúgás - A hajrában két pontot elvesztett a soproni szurkolók által a vártnál jóval lelkesebben és rokonszenvvel fogadott REAC. A mérkőzésen a soproni közönség bizonyította: a palotaiak számíthatnak támogatásukra, és hogy igen is igénylik az élvonalbeli futballt a városban.
REAC-Nyíregyháza 2-2 (0-0)
Sopron, Soproni Liga labdarúgó-mérkőzés, 1300 néző. V.: Pánczél (Deutsch, Szabó P.).
REAC: Szántai - Dinka, Rása, Horváth G., Sallai - Kőhalmi, Varga Z., Somorjai, Dancs (Kovács B., 84.) - Torma (Selei, 64.), Nyerges. Edző: Aczél Zoltán.
Nyíregyháza: Illyés - Zaleh (Miskolczi, 84.), Cséke (Kovács B., 76.), Bagoly, Perényi - Mboussi - Lippai, Ramos, Granát (Vukadinovic, 64.) - Szilágyi, Dosso. Menedzser: Révész Attila.

Gsz.: Nyerges (58.), Torma (62.), ill. Kovács B. (82.), Dosso (86.).
Sárga lap: Rása (60.), ill. Ramos (57.), Perényi (90.).

Az 58. percben egy előre vágott labdát Nyerges parádésan szelídített meg a rárontó Perényi és Illyés kapus között. A nyíregyházi kapus és védő összeütközött, Nyerges pedig huszonkettő méterről kapura ívelte a labdát, amely a kétségbeesetten visszafutó Csékéről pattant a kapuba. 1-0. Dancs a 62. percben remekül időzített, hajszálpontos átadással dobta támadásba a fellazult nyíregyházi védelem mellett a leshatárról kilépő Tormát. A REAC csapatkapitánya kilépett a balösszekötő helyén, elfektette Illyés kapust és nyolc méterről az üres kapu közepébe gurított. 2-0.

Dancs Roland és a nyíregyháziak 19-ese, Zaleh. Fotó: Németh Péter

A 82. percben Ramos ugratta ki a középen kilépő Kovács Bélát, aki tíz méterről lőtt és a labda a kimozduló Szántai lábán megpattanva a bal alsó sarokba gurult. 2-1. Négy perccel a befejezés előtt egyenlített a Nyíregyháza. Lippai jobbról laposan középre lőtt, szöglete után Dosso nyolc méterről laposan, erősen kapura lőtt, a labda Szántai keze és lába között átgurulva a kapu közepében kötött ki. 2-2.

Aczél Zoltán: - Nyolcvan percig a mi akaratunk érvényesült, ám annak kapcsán ami a hajrában történt, olyat mondanék, amivel megbántanám a csapatomat, viszont erre nem szolgált rá. A 60. perc táján még remek érzés volt itt Sopronban a kispadon ülni, sajnos a végén már kevésbé...

Tovább szárnyal az ETO

Labdarúgás - A zöld-fehérek tovább folytatják remek sorozatukat, győzelmükkel újabb nagy lépést… Tovább olvasom