2017. 03. 22. szerda - Beáta, Izolda 8°C | 17°C Még több cikk.

150 győri győzelem: sima sikerrel jubileumi ünnep: ETO - DVSC 30-16 - sok-sok fotó!

2004 októbere óta a győriek sorozatban 150. bajnoki győzelmüket nyerték meg hazai pályán.

Sima győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a Debrecen ellen, így a győriek 2004 októbere óta sorozatban 150. hazai bajnokijukat nyerték meg.

Győri Audi-ETO - DVSC-TVP Aquaticum 30-16 (14-9)
Audi Aréna Győr, 1500 néző. Vezette: Bacs, Bóna

ETO: Herr - Bognár-Bódi, Sen, Kavicsics, Löke, Aguilar, Korsós. Csere: Wéninger (K). Müller, Hornyák Á., Knedliková, Milanovic-Litre, Szepesi, Planéta, Tamires. Edző: Ambros Martín.

DVSC: Horváth-Pásztor - Varsányi, Karnik, Kudor, Gorliszka, Siska, Kelemen. Csere: Makai (k), Bárány, Marincsák, Slakta, Szilágyi, Vörös, Klikovac, Bohus-Karnyik. Edző: Varga József.

150 győri győzelem sorozatban: az Audi-ETO kiütötte a Debrecent - fotók: Bertleff András

Herr védéseivel kezdődött a találkozó, majd Kovacsics hétméteresből, míg Löke gyors leindításból volt eredményes. Kétgólos győri vezetés után feljavult a vendégek játéka, a Rába-partiak sok technikai hibát követtek el, így a találkozó 8. percében már 3-2-re fordított a Debrecen.

A folytatásban azt gondoltuk volna, hogy gyorsan fordít az ETO, de továbbra sem remekeltek Ambros Martín tanítványai. A fásult támadásokat megbosszulta a DVSC, Kelemen és Karnik góljainak is köszönhetően a 15. percben már 6-3-ra vezetett.

Az első félidő dereka után is szoros küzdelem zajlott, de a zöld-fehérek fokozatosan ledolgozták a hátrányukat, a találkozó 22. percében vezettek ismét. Az utolsó pár percet megnyomták a győriek, Herr védéseket mutatott be, míg a támadásokat is rendre góllal fejezték be, így 14-9-es hazai előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Galéria kép

Szünetet követően jóval nagyobb sebességi fokozatban kezdtek játszani a győriek. Jó védekezés után sorra lőtték a gólokat, így a hazai szurkolók nagy örömére öt perc elteltével 20-10-es eredmény után hangosan kiabálhatták a tízgólos különbséget.

A második félidő derekától már nem volt akkor a két együttes között a különbség, de az ETO természetesen továbbra is esélyeshez méltóan játszott. Ambros Martín lehetőséget adott a korábban kevesebbet szereplő játékosoknak is.

Szorosnak mondható első félidő után magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a Debrecen ellen, így sorozatban 150. bajnoki mérkőzését nyerte meg hazai pályán. A találkozó végén a játékosok a szurkolóktól kapott tortát közösen fogyasztották el a kilátogató nézőkkel.

Vége a találkozónak, 30-16-ra győzött az Audi-ETO együttese a Debrecen ellen.

(II.) 30.p. Szép támadás végén Knedliková gól szélről. 30-16

(II.) 29.p. Tamires harcolt ki hétméterest, Sen értékesítette. 29-16

(II.) 27.p. Harmadik két perces büntetése után Korsós piros lapot kapott.

(II.) 27.p. Gyors gólok egymás után. A győrieknél Aguilar kétszer, míg a vendégeknél Szilágyi, Bohus-Karnik és Bárány talált a kapuba. 28-16

(II.) 24.p. Szép bejátszás végén Milanovic-Litre gól. 26-14

(II.) 23.p. Planéta óriási góllal iratkozott fel a gólszerzők közé. 25-14

(II.) 21.p. Slakta szép gólt lőtt lerohanásból, majd Aguilar bevetődve volt eredményes. 24-14

(II.) 19.p. Korsós magabiztosan értékesítette a hétméterest. 23-13

(II.) 17.p. Marincsák szép gólt lőtt emberelőnyből. 22-13

(II.) 13.p. Bognár-Bódi ezúttal sem hibázott szélről. 22-12

(II.) 13.p. Karnik első mezőnygólját szerezte meg, összességében a negyediket. 21-12

(II.) 10.p. Kudor szépített lerohanásból. 21-11

(II.) 9.p. Kisebb gólcsendet követően Sen volt eredményes emberhátrányból. 21-10

(II.) 5.p. A győri szurkolók nagy örömére kiabálhatták a tízgólos különbséget. 20-10

(II.) 4.p. Továbbra is robog az Audi-ETO, Korsós gólja után időt kértek a vendégek. 19-10

(II.) 4.p. Sen a kapufa segítségével talált a kapuba. 18-10

(II.) 3.p. Kudor szépített szélről, de Bognár-Bódi ismét válaszolt. 17-10

(II.) 2.p. Herr védés, majd szép támadás végén Bognár-Bódi cunderezett a kapuba. Pár másodperccel később Korsós sem hibázott. 16-9

22.p. Müller góljával ismét vezet az ETO. 8-7

20.p. Jó védekezés után Löke ezúttal sem hibázott és a gól mellett egy két perces büntetést is kiharcolt a vendégeknél. 7-7

19.p. Gyors győri akció végén Löke gól. 6-7

17.p. Siska óriási gólt lőtt a jobb felsőbe. 5-7

16.p. Emberelőnyben szerzett labdát az ETO, Bognár-Bódi megszerezte második találatát. 5-6

15.p. Müller büntetőt hibázott, de Aguilar egyéni betörés után kapuba talált. 4-6

13.p. Sen lövését védték, míg Kelemen ezúttal sem hibázott. 3-6

12.p. Löke hibázott ziccert jobb oldalról bal kézzel, majd gyors indítás végén Kelemen vette be Herr kapuját. 3-5-nél időt kért Ambros Martín.

11.p. Karnik ezúttal sem hibázta el a hétméterest. 3-4

9.p. Bognár-Bódi egyenlített szélről. 3-3

8.p. Gyorsan átvette a vezetést a vendégegyüttes, Gorliszka és Varsányi találatával. 2-3

6.p. Karnik szépített hétméteresből. 2-1

4.p. Kovacsics második büntetőjét elhibázta.

3.p. Kovacsics hétméteresével szerezte meg a vezetést az ETO, majd Löke növelte tovább. 2-0

Megtörtént a csapatok bemutatása, rövidesen kezdődik a találkozó.

Előzmények - Szerdán 18 órakor a Debrecent fogadja az Audi-ETO a női NB I-ben. Ha győznek Ambros Martín tanítványai, sorrendben 150. hazai sikerüket könyvelhetik el.

Hétfőn a kapuskérdés kötötte le a győriek energiáit, s miután sikerült megoldani Jelena Grubisic pótlását, már nyugodtabban várhatják a Debrecen elleni bajnokit, melyen sorrendben 150. alkalommal győzhetnek hazai pályán az NB I-ben.

Kelecsényi Ernő elnököt ugyanakkor még Kari Aalvik Grimsbö szerződtetéséről kérdeztük: „Sok munka volt, de szerencsére még időben pont került az ügy végére. Tudjuk, hogy a norvég kapus az EB-n megsérült, de orvosaink átnézték a leleteket, folyamatos kapcsolatban voltunk a játékossal, aki éppen azért csak szombaton érkezik, mert még a rehabilitációját fejezi be, s a norvég válogatott orvosával is konzultál. Jövő héttől viszont már bekapcsolódhat a munkába nálunk."

Ami a lejáró szerződésű játékosokat illeti, azzal kapcsolatban így nyilatkozott a klub első embere: „Energiáinkat most más kötötte le, de hamarosan ezeket a kérdéseket is lezárjuk. Bejelentés azonban legkorábban csak a középdöntő végén várható."

Ön szerint jobb lesz tavasszal az ETO Miriutával? Szavazzon! Sok-sok fotó a szerdai edzőmeccsről!

Két próbajátékos is pályára léphet a Dunaszerdahely ellen. Mindketten ballábasak, és jól érzik… Tovább olvasom