2017. 08. 16. szerda - Ábrahám 17°C | 30°C Még több cikk.

Érem nélküli szégyen: Ausztria nem küld többé ˝turistákat˝ az olimpiára

Ausztria nem küld többé ˝turistákat˝ az olimpiára, és gyökeresen átalakítja az állami sporttámogatás rendszerét - közölte Norbert Darabos sportminiszter.
Ausztria nem küld többé ˝turistákat˝ az olimpiára, és gyökeresen átalakítja az állami sporttámogatás rendszerét - közölte Norbert Darabos sportminiszter, akit felháborított, hogy az osztrák csapat egyetlen érmet sem szerzett a londoni olimpián.

"Még az idén törvénybe kell foglalnunk, hogy a népszerű olimpiai sportokat kell támogatnunk, nem pedig nyakló nélkül minden sportágat" - hangoztatta a miniszter a Kurierban megjelent interjúban.

Ausztria 21 sportágban 70 versenyzővel képviseltette magát Londonban, és az 1964-es tokiói olimpia óta először fordult elő, hogy érem nélkül maradt az ötkarikás játékokon.

"Még időben változtatnunk kell a struktúrán, hogy Rióban más legyen a helyzet. Különben maradunk Luxemburg szintjén, ők sem nyertek egy fia érmet sem Londonban" - mondta a miniszter.

Ausztria inkább a téli sportágakban jeleskedik: a 2010-es vancouveri téli olimpián összesen 16 érmet, köztük négy aranyat nyert.

• 4. Oreg35 2012. augusztus 13. 22:04
    „Van egy mondás:" Ami nem megy, ne erőltessük!"”
  • 3. fortuna54 2012. augusztus 13. 17:38
    „Csak gratulálni lehet a magyar sportolok olimpiai eredményeiért.Öröm vólt nézni öket.”
  • 2. buszsofőr 2012. augusztus 13. 12:22
    „na meg egy valamirevaló sportminiszter ilyenkor lemond!