Csorna, 400 néző. V.: Horváth T.

Csorna: Sánta – Nagy Sz., Kerékgyártó, Császár, Babics, Füredi, Simon (Folmer, 73.), Csikós (Litresics, 75.), Czanik, Weitner, Serfőző (Baranyai 84.). Vezetőedző: Hannich Péter.

Diósd:  Póczos – Sándor, Molnár G., Schmidtka, Wágner, Balázs (Jacsmanik, 67.), Slezák, El-Sherif, Szmola (Fogas, 67.), Cservenka, Bánhidi. Vezetőedző: Nahóczky Attila.

Gsz.: Serfőző (34.), Czanik (44.), Simon (48.), Csikós (70.), Weitner (75.).

Az első csornai gólra a 34. percig kellett várni: Serfőző a 16-os jobb sarkáról cselezte magát középre, majd kilőtte a bal alsó sarkot. 1–0. Nem sokkal az első játékrész vége előtt Simon indult be a balszélen, beadását pedig Czanik értékesítette. 2–0. A második félidőre is egy hasonlóan harcias Csorna jött ki az öltözőből, 3 perc se kellett és Simon tovább növelte a csornaiak előnyét: ezúttal Czanik gurított középre és Simon bombázott a kapuba. 3–0.

A 70. percben Simon passzát követően Csikós tört a 16-oson belülre és onnan nagy erővel lőtte ki a bal felső sarkot. 4–0. A végeredményt a 75. percben Füredi szabadrúgása után Weitner állította be, aki épp csak beleért a kapu felé tartó lövésbe, ezzel is megzavarva a Diósd kapusát. 5–0.

A vetélytársak botlását kihasználva Csorna már a 2. helyen áll a tabellán, s a héten, a listavezető otthonában igazi rangadó vár rá.

Hannich Péter: – Nehézkesen indult be a játékunk, de az első gólt követően meg tudtuk bontani az ellenfél védelmét és sorra alakítottuk ki a helyzeteket. Örülök, hogy gólarányt is tudtunk javítani. Gratulálok a csapatomnak!

Nahóczky Attila: – Az első bekapott gól után teljesen szétestünk és megérdemelt győzelmet aratott a Csorna.

Videoton II-ETO FC Győr 1-0 (0-0)
Tatabánya, 500 néző. V.: Barna.

Videoton II: Horváth T. – Baksa, Kónya, Varga B., Schiller, Réti, Lénárt, Sejben, Kovács S. (Lencsés, 87.), Bévárdi (Csongrádi, 92.), Suljic (Solomun, 57.). Edző: Disztl László.

ETO: Kunsági – Vadász, Nagy J., Nagy Á., Varga R. (Illés, 80.), Pongrácz, Kulcsár (Kabát, 57.), Magasföldi, Szabó L., Beliczky (Rácz, 57.), Zamostny. Vezetőedző: Bekő Balázs.

Gsz.: Sejben (56.).

Az ETO számára rendkívül fontos lett volna a győzelem, mivel botlott az éllovas Érd, valamint a nagy rivális Kaposvár is. Egyedül a Csorna győzött az ETO előtt állók közül.
36. perc: Egy szép győri akció során Kulcsár adott Szabó L. elé, aki beadott, Zamostny pedig a keresztlécre fejelte a labdát.
50. perc: Zamostny előbb fejjel, majd lábbal veszélyeztetett, de mindkettőt hárították a fehérvári védők.
53. perc: Szöglet után kezezés miatt tizenegyest kapott az ETO. A büntetőt Kulcsár a kapu jobb oldala felé lőtte, de Horváth T. vetődve kiütötte a labdát.
56. perc: A Videoton II. megszerezte a vezetést egy ellentámadást követően. Suljic passzát követően Sejben jobbról, mintegy 10 méterről lőtte a labdát a győri kapu jobb oldalába. 1–0.

Csalódást okozott az ETO játéka és a mérkőzés eredménye is a klub szimpatizánsainak. A két csapat szurkolótábora közötti régi ellentétek miatt presztízsből is fontos lett volna a három pont megszerzése, de nem sikerült. A győri csapat ezzel nagy lehetőséget szalasztott el, hogy pontszámban közelebb kerüljön a táblázaton előtte álló együttesekhez.

Disztl László: – Lelkes, egységes, tudatos játékkal sikerült legyőzni az egyébként jó erőkből álló ETO-t Büszke vagyok a csapatra.

Bekő Balázs: – Sajnos ez egy olyan meccs volt, hogy ha három napig játsszuk, akkor sem tudtunk volna gólt lőni. Még tizenegyesből sem találtunk a kapuba, de emellett is számos helyzetünk, lehetőségünk volt. A játékunk nem volt olyan dinamikus, mint amit vártam, de ilyen közepes teljesítménnyel is nyerni kellett volna. A vereséggel nem történt tragédia, de elgondolkodtató és az okokat meg kell találni, hogy egyik hétről a másikra hogyan tudunk ilyen mérsékelt játékot nyújtani. Az ellenfél talán kétszer rúgott kapura, ebből egy védelmi hiba után be is talált.

Komárom-Gyirmót FC Győr II 0-0
Komárom, 300 néző. V.: Tamási.

Komárom:  Molnár M. – Hajmási, Musitz, Tekler, Szekér, Soós (Farkas B., 22. p, Végh É., 78. p), Végh B., Róth, Tatai, Simigla (Alasztics, 84. p), Maruska. Edző: Vígh László.

Gyirmót II:  Rusák – Nagy B., Lengyel, Aranyos, Veres (Dávid, 78. p), Kőris (Orovecz, 60. p), Szabó T., Borkai, Szegi, Novák, Burján (Kovács Zs., 46. p). Edző: Nagy László.
Kiállítva: Szekér (45.).

Alacsony színvonalú mérkőzésen a gyirmóti csapat idei leggyengébb produkcióját nyújtva nem tudta legyőzni az egy félidőn át emberhátrányban futballozó lelkes hazai együttest.

Vígh László: – Emberhátrányban rengeteget tettünk ezért a pontért, minden játékosom elismerést érdemel.

Nagy László: – Ez a mérkőzés jó példa arra, hogy megfelelő akarat nélkül egy jobb csapat sem tud nyerni.

Női kosárlabda NB I - 100 pont fölött a Sopron, győzött a Győr

A legutóbb ezüstérmes Győr könnyedén verte hazai pályán az újonc MTK-t vasárnap a női kosárlabda NB… Tovább olvasom