Labdarúgó NB II

2020.08.30. 19:56

NB II foci – ETO vereség két gólos vezetésről Debrecenben

A labdarúgó NB II 7. fordulójában az újonc DEAC az ETO FC Győrt látta vendégül. Az első félidőben a többet támadó győriek kétgólos előnybe kerültek, a második játékrészben azonban két játékosuk is a kiállítás sorsára jutott, a DEAC pedig nagy bravúrt végrehajtva 3–2-re megfordította a mérkőzést.

Fotó: CSAPO BALAZS

DEBRECENI EAC–ETO FC GYŐR 3–2 (0–2)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 500 néző. Vezette: Rúsz M. (Szilágyi N., Punyi Gy.)

DEAC: Acsádi – Sándor T., Szabó K., Belényesi, Balogh K. – Spitzmüller, Takács P. (Soltész, 87.), Sigér Á. (Nagy K., 37.) – Damásdi (Rezes, 60.), Urbin, Burai. Vezetőedző: Balogh Pál

ETO: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Vári – Vaskeba – Vankó (Szimcso, 56.), Bagi (Berki, 67.), Májer, Kerkez (Sipőcz, 87.) – Priskin. Megbízott vezetőedző: Király József

Gólszerző: Priskin (0–1, 11-esből) a 16., Májer (0–2) a 35., Urbin (1–2) a 47., Takács P. (2–2, 11-esből) a 71., Nagy K. (3–2) a 79. percben

Kiállítva: Vaskeba a 71., Vári a 90. percben

MESTERMÉRLEG

Balogh Pál: – Az első játékrészben sem játszottunk rosszul, ezzel együtt a szünetben azt kértem a játékosaimtól, hogy vetkőzzék le a kishitűségüket, és próbáljanak meg úgy futballozni, ahogy tudnak. Szerencsére hamar szépíteni tudtunk, és ezután már kontrolláltuk a meccset. Fontos siker volt, de ezzel nem vagyunk kint a vízből, nem oldódtak meg a problémáink. Ám a győzelemből mindenképpen erőt lehet meríteni a folytatásra.

Király József: – Nem hiszem, hogy lesz még egyszer esélyünk arra, hogy ilyen könnyen szerezzünk három pontot idegenben. Az első félidő alapján agyonnyert meccs volt, ám a szünetben figyelmezettem a fiúkat, hogy ez nagyon veszélyes eredmény. Ehhez képest alig több mint egy perc telt el a folytatásból, és gólt kaptunk. Ezután a hazaiak átvették az irányítást, mi pedig futottunk az események után.