kézilabda

2019.10.16. 10:34

Női kézilabda NB I – Audi ETO-Érd 39-28 – fotók

Hat góllal vezetett a félidőben az Audi ETO, a második félidő közepére tíz fölé nőtt a különbség.

Fotó: H. Baranyai Edina

Fotó: H. BARANYAI EDINA

Audi ETO-ÉRd 39-28 (22-16)

NB I-es női mérkőzés, Győr, Audi-Aréna, 3565 néző

Danyi Gábor: – Ebben a bajnokságban ezen a mérkőzésen játszottunk a legmagasabb dinamikával, ami kicsit a védekezés rovására ment, de összességében elégedett vagyok a mai teljesítménnyel, megérdemelten győztünk.

biztos továbbjutás

Közvetítés:

1. perc: Leynaud, Fodor, AMorim, Oftedal, Hansen, Brattset és Faluvégi az ETO kezdőcsapata. A győriek kezdik a meccset, mindjárt egy Oftedal-góllal. 1-0. Az érdieknél Janurik, Nascimento, Szabó, Tóth, Bízik és Kiss a pályán, támadásban Kovacevic, védekezésben Jerabkova szerepel még a vendégeknél.

2. perc: Kiss Nikoletta egyenlít 1-1. Labdát szerez, majd lefordul Tóth Gabriella 1-2. Amorim egyenlít. 2-2.

3. perc: Kiss eredményes ismét a vendégeknél. 2-3. Az ETO csak kapufáig jut, Hansen lövése kissé pontatlan. Bízik Réka viszont gólt lő. 2-4.

4. perc: Brattset faragja egy gólra a hátrányt. 3-4.

5. perc: Kiss szerez újabb gólt. 3-5. Oftedal hetese nem jó, a cserekapus Foggeának bele se kell érnie.

7. perc: Nascimento büntetőből növeli a vendégcsapat előnyét. 3-6.

8. perc: Hansen dob szép gólt. 4-6.

9. perc: Fodor ziccert értékesít. 5-6. Brattset egyenlít. 6-6.

10. perc: Leynaud fogja Nascimento lövését. Az ellentámadás végén Brattset révén megszerzi a vezetést az ETO. 7-6.

11. perc: Gyors gólváltás: Tóth az egyik, Oftedal a túloldalon eredményes. 8-7.

12. perc: Tóth ismét betalál, ezúttal Amorim felel rá góllal. 9-8.

13. perc: Leynaud-ról csorog a gólvonal mögé Bízik lövése. 9-9. Ezúttal elmarad a gyors válasz.

14. perc: Oftedal veszi észre a védő nélkül maradt Brattsetet. 10-9. Fodor szerez labdát, jól jár a labda, Hansen tisztán kapja, be is dobja. 11-9. Időt kérnek a vendégek.

15. perc: Bízik talál a kapuba a bal szélről. 11-10. Hansen lövését védi Janurik.

16. perc: Hansen passzával Brattset fordul be. 12-10. Szabó Laura megsérül.

17. perc: Faluvégi harcol meg Amorim kapufáról kipattanó lövése után a labdáért, és ez gólt ér. 13-10. Kiss Éva védi Kiss Nikoletta lövését.

18. perc: Faluvégi ejtésével négyre nő a győri csapat előnye. 14-10.

19. perc: Nascimento eredményes. 14-11.

20. perc: Brattset növeli a góljai számát. 15-11. Kiss Éva védése után Amorim szerez gólt. 16-11.

21. perc: Tóth lövése a hálóban. Nze-Minko adja meg rá a gyors választ. 17-12.

22. perc: Tóth eredményes ismét, ezúttal Oftedal az, aki másodpercekkel később felel rá góllal. 18-13. Kovacevic lövése ellen tehetetlen Kiss Éva. 18-14.

23. perc: Majdnem jött a gyors győri gól, de Nze-Minko lövését megfogja Foggea. Igaz, szabálytalankodtak a győri játékos ellen. Kiss védi Bízik lövését.

24. perc: Foggea védi Nze-Minko ziccerét. A túloldalon Kiss Évát a kapufa segíti ki. Kovacevic lövése nem jó.

25. perc: A győri akció végén sincs gól, Fodor pontatlan. Lavko góljára Bulatovic lövi a választ: ez volt mindkét játékos első gólja ma. 19-15.

26. perc: Nze-Minko hagyja ki az egy-egy elleni ziccert: a kapus alatt akarta elpattintani, de csúnyán kapu fölé ment a labda.

27. perc: Tóth lövését megfogja Kiss Éva, aztán az ETO kér időt. Bulatovic magasra ugrik, messziről lő gólt. 20-15.

28. perc: Bízik eredményes. 20-16. A túloldalon az érdieket segíti a kapufa Fodor lövése után.

29. perc: Oftedal találata tetszetős. 21-16. Győri labdaszerzés után Edwige kerül ziccerbe, ő nem rontja el. 22-16.

30. perc: Kiss védése után megint Edwige előtt adódik lehetőség, de Foggea hárítani tudja a lövést. Időn túli szabaddobással ér véget az első félidő, Szabó lövését Kiss Éva megfogja.

3565 a hivatalos nézőszám.

31. perc: Folytatódik a meccs.

32. perc: Jerabkova eredményes, Brattset válaszol rá másodpercekkel később. 23-17.

33. perc: Ismét Brattset! 24-17. Danyi kap sárgát. Aztán Oftedal labdát csen, és a kapuig meg sem áll. 25-17.

34. perc: Ismét győri labdaszerzés (Kiss Éva védi Kiss Nikoletta lövését), ismét Brattset-gól a végén. 26-17. Időt kérnek a vendégek.

35. perc: Nyitottabban védekezik az ETO, az érdiek kissé tanácstalanok. Kiss N. lövését védi ismét a győri kapus. Aztán labdát szereznek az érdiek, Tóth lövi be a ziccert. 26-18.

36. perc: Puhalák is megszerzi első gólját a mai meccsen. 27-18. Jerabkova lövése is gólt ér. 27-19.

37. perc: Hetest lőhet az ETO, Szabót pedig kiállítják: emberelőnybe kerül az ETO. Hansen értékesíti a büntetőt. 28-19.

38. perc: Nincs lövés a maratoni hosszúságú érdi akció végén.

39. perc: A győri akció sokkal rövidebb, de ugyanúgy eredménytelen: Knedlikova lövése pontatlan.

40. perc: Oftedal indul, és az üres kapuba kell csak belőnie a labdát. 29-19. Harmadik gólját lövi Kiss kapujába Jerabkova. 29-20. Knedlikova most pontosabb. 30-20.

41. perc: Oftedal robog megint az érdi kapuig a megszerzett labdával. 31-20.

42. perc: Átlövésből Lavko veszi be a győri kaput. Brattset válaszol rá, immár tizedik gólját lövi a beállós. 32-21.

43. perc: Hansent állítják ki két percre. Kiss nem tudja védeni Nascimento büntetőjét. 32-22. Amorim lövését védi Foggea.

44. perc: Hibáznak az érdiek, rossz a passz, így emberelőnyből nem tudnak faragni a hátrányukon. Oftedal viszont ismét betalál, ezúttal a védőfalon talált rést. 33-22.

45. perc: Kisfaludy szépít. 33-23. Cserék az ETO-ban: Edwige a beálló, Bódi a jobbszélső.

46. perc: Bulatovic is a pályán. Hansen egy góllal jelzi, hogy ő is a pályán van. 34-23.

47. perc: Kiss Éva védi Kisfaludy lövését. Aztán rossz az érdi passz, a túloldalon pedig Edwige fordul be két védővel a nyakán. 35-23.

48. perc: Kiss Nikoletta hosszú idő után ismét gólt dob. 35-24.

49. perc: Bulatovic lövése mellé megy, Nascimento viszont a hálóba talál a túloldalon. 35-25.

50. perc: Hansen ismét! 36-25.

51. perc: Nze-Minko szlalomozik át az érdi védelmen, de Foggea védeni tudja a lövését. A gyors érdi akciót Termány zárja le góllal. 36-26.

52. perc: Bulatovic lövését Foggea a kapufára üti. Időt kér az ETO. Bódi lövése száll el a hosszú kapufa mellett.

53. perc: Kétszer is szerencséje van a vendégeknek: először Hansen kapufájánál, aztán Tóth góljánál.36-27.

54. perc: Edwige harmadszor eredményes. 37-27.

55. perc: Nascimento heteséhez Leynaud érkezik: ki is védi a győri kapus! A labda azonban marad az érdieknél. Termány lövése nem jó. A másik oldalon Edwige lövését védi Foggea előbb az egyik, majd a másik kezével.

56. perc: Leynaud marad benn a kapuban, és védi is Tóth lövését.

57. perc: Hansen lövése kapu fölé száll. Termány lövését védi Leynaud.

58. perc: Támadóhiba a győri csapatnál. Labdát szereznek az érdiek, a kapuba visszaérő Leynaud becsúszva védi a távoli lövést.

59. perc: Hansen töri meg a gólcsendet. 38-27. Lavko gólt szerez. 38-28.

60. perc: Kicsit kapkodós az utolsó perc, hibáznak mindkét oldalon. Szabót állítják ki immár másodjára a játékvezetők két percre 35 másodperccel a vége előtt. Puhalák cunderrel növeli ismét 11-re a győri előnyt, ami a végeredményt is jelenti. Még egy Bulatovic-kétperc jut a végére, meg egy időn túli szabaddobás Termánytól, amit rosszul végez el az érdi játékos.

Előzmények:

A címvédő zöld-fehérek a hétvégén a vártnál is könnyebb és nagyobb különbségű győzelmet arattak a BL-ben, s szombaton újabb meccs vár rájuk a legrangosabb európai kupasorozatban, addig azonban még a kétarcú Érdet kellene legyőzniük Oftedaléknak.

Az Érd a közelmúltban magabiztosan verte odahaza az EHF-kupa-győztes Siófokot, majd még ennél is simábban kapott ki – szintén saját otthonában – a Debrecentől.

„Mi a szebbik arcát mutató Érdre készülünk – mondta Danyi Gábor, az Audi-ETO vezetőedzője. – Ezzel együtt nem lehet más a célunk, mint a két pont begyűjtése. Emellett még nagyon fontos, hogy tekintettel a sorozatos mérkőzésekre, az erőnket is jól be kell osztanunk. A Banik Most ellen hétvégén nagyon jó formát mutattunk, de azért bennünk van még a több száz kilométer buszozás is. Ez nem jelenthet továbbra sem kifogást, viszont az sem elvárható, hogy hatvan percen át sziporkázva játsszunk. Persze nem lesz baj, ha így történik, de ez azért nem a realitás. Higgadtnak, türelmesnek kell lennünk és akkor felőrölhetjük az érdiek ellenállását.”

Ami biztos, hogy Veronika Kristiansen, Görbicz Anita és Kari Grimsbö még nem léphet pályára, viszont van esély arra, hogy a tavalyi Európa-bajnokság előtt megsérült Amanda Kurtovic ott legyen a keretben a ma esti meccsen.