Női kézilabda NB I – Audi ETO–Vasas 41–22 – galéria

Az Audi ETO 19 góllal verte szombaton a Vasas együttesét a női NB I-ben.

Emilie Hovden nyolc góljával a mezőny legeredményesebbje lett.

Audi ETO–Vasas 41–22 (20–9)

Győr, Audi-aréna, NB I-es női mérkőzés, 1029 néző. V.: Andorka, Hucker.

Audi-ETO: Duijndam – HOVDEN 8/2, Gros 1, De Paula 2, Brattset Dale 1, NZE MINKO 6, FODOR CS. 5. Cs.: TOFT (kapus), Blohm 4, Broch 1, Rju 2, Oftedal 4, KRISTIANSEN 4, Rédecsi 2, Kiss D. 1. Edző: Per Johansson.

Vasas: Balog – Domokos, Ferenczy 2, Juhász 1, Sirián 1, SZILOVICS 4, Lengyel 2. Cs.: Boldizsár, Pénzes 3/1, Gáspár 2/2, Dombi 3, Oláh 1/1, Mihály 1, Fodor N. 2. Edző: Konkoly Tamás.

Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4. Kiállítások: 2, ill. 2 perc.

Ezúttal Győri-Lukács és Solberg maradt ki a győri keretből. A mérkőzést jól kezdték a zöld-fehérek, a 8. percben 6–2-re vezettek, Hovden, De Paula, Nze Minko testvériesen megosztozott a hat gólon. A védekezés jól működött a hazai oldalon, Nze Minko volt az első játékos, aki a két lőtt góljáról elmozdult. A folytatásban is lendületben maradtak a házigazdák, a 14. percben 11–3-nál kért időt Konkoly Csaba, a vendégek edzője. Be is jött a Vasas-tréner eligazítása, állandósult a különbség (21. perc: 14–6). A szünetre viszont megint nőtt kicsit az ETO előnye.

A második félidőben az eddigi pihenő kulcsemberekből több pályára lépett a győrieknél. Láthatóan a koncentráció kicsit alábbhagyott, így a 40. percben ugyanúgy 11 gól volt a különbség, mint az első félidő után (26–15). Per Johansson időt is kért, ami után egy 5–1-es rohanást mutatott be a hazai együttes. Most Konkoly Csaba szakította meg időkéréssel a játékot, de nem olyan sikerrel, mint korábban svéd kollégája. Az 51. percben 35–18 volt az állás. A hajrában is dominált a győri csapat, mely végül a papírformának megfelelően simán győzött az újonc ellen.

Per Johansson: – Célunk volt, hogy diktáljuk a tempót, ez összességében sikerült, elégedett vagyok a játékunkkal, támadásban és védekezésben egyaránt. A Vasas játéka hasonlít a Metzéhez és az Esbjergéhez, így erre is tudtunk gyakorolni.

Konkoly Csaba: – Részcélokat meg tudtuk valósítani,. A lényeg, hogy sérülés nélkül ment le a meccs. Amit elterveztünk, a magunk szintjén megvalósítottuk.

60. perc: Passzívig támad az ETO a zutolsó percben, aztán sorra végzi el a szabaddobásokat. A végén lövésre már nincs idő. Köszönjük a figyelmüket!

59. perc: Pénzes harcol ki hétméterest. A reklamáló Johansson sárgát kap. Gáspár bedobja a büntetőt. 41-22.

58. perc: Dombi K. góljára Rédecsi válaszol góllal. 41-21

57. perc: Oftedal küzdi be a labdát valahogy a kapuba. 39-20. Labdaszerzés után gyors labdajáratás, végül Broch dobja a labdát a kapuba. 40-20.

56. perc: Broch kap labdát, Zsigmond véd. Toft védi Domokos kísérletét.

55. perc: Rédecsi sem marad gól nélkül ezen a meccsen. 38-20. Kapu fölé száll Pénzes lövése.

54. perc: Kiss Diána megszerzi az első gólját a meccsen. 37-19. Pénzes eredményes. 37-20.

53. perc: Ryu szerez gólt. 36-19. Támadóhiba Domokosnál.

52. perc: Nagyon keményen védekezik még az utolsó tíz percben is az ETO, de ezúttal Fodor Neszta ismét megtalálja a módját, hogy gólt szerezzen. 35-19. Jönnek a fiatalok az ETO-ban: Kiss Diána jobb szélre és Rédecsi Polett a bal szélre.

51. perc: Blohm kap labdát, miközben még nem zárt vissza Gáspár rontott lövése után a Vasas. Gól lesz a ziccerből. 35-18.

50. perc: Fodor Neszta eredményes a Vasasnál. Kristiansen azonnal válaszol rá. 34-18

49. perc: Hétméterest dobhat a Vasas. Gáspár belövi. 33-17

48. perc: Hovden húzza be a labdát a rövid oldalra a jobb szélről. 33-16

47. perc: Oftedal átjut a vendégek falán. 32-16. Toft hárítja Pénzes lövését.

46. perc: Oláh kapufája után Oftedal kerül ziccerbe. Nem marad ki a helyzet. 31-16. Időt kér a Vasas. Boldizsár lövése nem ér gólt.

45. perc: Blohm birkózik a védőjével, és győz, mert le tud fordulni róla. Meg még gólt is tud dobni. 30-16.

44. perc: Boldizsár lövése csemege Toftnak.

43. perc: Boldizsár passza nem jó, Brattset Dale ziccerét pedig Zsigmond védi.

42. perc: Ryu most nem ejt, hanem erőből oldja meg a góltszerzés feladatát. 28-16. Ferenczy eredményes, aztán villámgyorsan Kristiansen is gólt dob. 29-16.

41. perc: Átlövésgól Kristiansentől a bal felsőbe. 27-15. Hiába szerez labdát az ETO, pocsék Toft indítása.

40. perc: Pénzes Laura értékesíti a Vasas büntetőjét. 26-14. Szép győri támadás végén Oftedal ejti a labdát a felső lécre. Pénzes eredményes, ezúttal akcióból. 26-15. Per Johansson időt kér.

39. perc: Sorjáznak a gólok. Blohm után Mihály Petra, majd Oftedal eredményes. 26-13

38. perc: Juhász eredményes. 24-12.

37. perc: Kristiansen az első gólját lövi. 24-11. Ferenczy labdát veszít. Ryu lövése kapu mellé megy.

36. perc: Dombi veri meg ismét Oftedalt. 23-11.

35. perc: Boldizsár lövését védi Toft. Fodor lövi a huszonharmadikat. 23-10

34. perc: Boldizsár passza pontatlan. Hovden értékesít büntetőt. 22-10

33. perc: Brattset Dale lövését védi Zsigmond. Toft is védeni tud a úloldalon Oláh lövése után. Ryu ejti a labdát a felső lécre. Boldizsár kísérletét hárítja Toft. Fodor lő, Zsimond véd. Ez most a kapusok perce volt.

32. perc: Brattset Dale gólt szerez, ez a 700. találata győri színekben. 21-10. Toft védi Dombi lövését.

31. perc: Indul a második félidő. Mindkét oldalon kapust cseréltek: Toft védi az ETO kapuját, Zsigmond Panna a Vasasét. Oftedal mellett Dombi tud befordulni. 20-10.

A hivatalos nézőszám 1029.

30. perc: Nze Minko labdát szerez, aztán gólt is. 19-9. Duijndam védi Ferenczy lövését. Hovden lő még egy gólt a dudaszó előtt. 20-9. Szünet jön.

29. perc: Hovden immár ötödször talál a kapuba. 18-9

28. perc: Gáspár pattintja a labdát a felső lécre. Győri időkérés. Nze Minko lövését Balogh védi. Szilovics eredményes a túloldalon. 17-9.

27. perc: Belemenés Gáspár Dorkánál. Gros átlövése védhetetlennek bizonyul. 17-8

26. perc: Szép összjáték végén Blohm lő a hálóba. 16-8

25. perc: Győri hétméteres jöhet ismét, ezúttal Gros áll oda a vonal elé. A bal kapufára pattintja a labdát.

24. perc: De Paula passza pontatlan. Pénzes labdát veszít. Fodor szedi össze az indítást, és lő a kapuba. 15-7. Szilovics eredményes ismét. 15-8.

23. perc: Megtalálja a bejátszás Lengyelt, aki ezúttal a kapuba talál. 14-7.

22. perc: Lengyel lövését hárítja Duijndam. Fodor lövését a kapufa segítségével védi Balogh. Kiegészül közben az ETO.

21. perc: Ugyanúgy két percet ér a túloldalon Domokos megmozdulása Fodor ellen, Hovden pedig büntetőt dobhat. Értékesíti. 14-6

20. perc: Hétméteres, két percre kiáll Gros. A Vasas büntetőjét Oláh Kyra dobja a kapu bal oldalába. 13-6.

19. perc: Broch is kap egy sárga lapot. Szilovics növeli a góljai számát kettőre, ezzel ő a Vasas legeredményesebb játékosa. 12-5. Nze Minko eredményes. 13-5.

18. perc: Duijndam védi Boldizsár átlövését. Blohm kísérletét védi Balogh J.

17. perc: Fodor Csenge eredményes. 12-4. A kapufáról jön ki Pénzes lövése.

16. perc: Blohm pocsék labdát kap Grostól, oda a támadás. A másik oldalon is így jár Sirián, Pénzes próbált meg passzolni neki.

15. perc: Beállógól a Vasastól, Sirián fordult be. 11-4

14. perc: Pénzes támadóhibája után Fodor iramodik meg, és értékesíti a ziccerét. 11-3. Időt kér a vendégek vezetőedzője, Konkoly Csaba. Hovden kap sárga lapot.

13. perc: Labdaszerzés után Hovden kap indítást. 10-3

12. perc: Balogh védi Hovden lövését. Duijndam kapja le a levegőből Domokos Dalma kísérletét. Nze Minko eredményes a túloldalon. 9-3.

11. perc: Duijndam védi bravúrral Boldizsár lövését. Passzívból lő kapu mellé Ferenczy Diána.

10. perc: Bal szélről, Lengyel Esztertől jön a Vasas harmadik gólja. A válasz is bal szélről jön, Fodor Csengétől. 8-3.

9. perc: Nze Minko labdát csen, aztán lerohanásból eredményes. 7-2

8. perc: Győri labdaszerzés után Nze Minko pattintja a labdát a hálóba. 6-2.

7. perc: Hovden nem talál kaput. A nézők tiltakozása ellenére nincs szabaddobás. Támadóhiba a Vasasnál. Szép mentés Grostól egy nem túl pontos passz után, aztán Hovden veszi be Balogh kapuját. 5-2.

6. perc: Megint passzívig jut a Vasas támadása. Lövés nincs, elveszik a labdát a játékvezetők.

5. perc: Passzívig támad a Vasas. Szilovics lövi kapu fölé a labdát. Nze Minko használja ki, hogy sok helyet hagytak a fővárosi védők a falon. 4-2.

4. perc: Rossz Szilovics passza az angyalföldieknél, de rossz Nze Minko bejátszása is Blohmnak a túloldalon.

3. perc: Újra egyenlő az állás, Ferenczy lövését nem tudja védeni Duijndam. De Paula válaszol góllal a gólra. 3-2.

2. perc: Szilovics lövését blokkolják a győri védők, Hovdené az indítás, és az első gól is. 1-0. Szilovics egyenlít aztán. 1-1. De Paula góljával ismét vezet az ETO. 2-1.

1. perc: Kék-pirosban a vendégek, zöldben a hazaiak. A győri kapuban Duijndam, a két szélen Hovden és Fodor, középen de Paula, Gros, Nze Minko és a beálló pozícióban Brattset Dale. A meccset az ETO kezdi. Kicsit dadog a labda a győri kezeken: előbb Gros, aztán Hovden kezéből is kicsúszik. Aztán Brattset Dale lövését védi Balogh J.

Előzetes - „Az elmúlt hónapban nagy nyomás nehezedett ránk, de ezt a nehéz időszakot a Final Fourba jutással és a Fradi elleni sikerrel zártuk. Fontos, hogy a folytatásban is fenntartsuk a fókuszt. Egész héten nagy intenzitással dolgoztunk, hogy fizikailag felkészüljünk a négyes döntőre, a Vasas ellen olyan taktikai elemeket kell gyakorolnunk, amelyeket később is felhasználhatunk. Emellett tisztelnünk kell az ellenfelet és a szurkolóinkat” - mondta Per Johansson.