Győri győzelem

2024.05.20. 17:01

NB II foci - Rangadót nyert, újra feljutó helyen az ETO: ETO FC Győr-Vasas 3-2 - videók, fotók

A Merkantil Bank Liga, NB II 33. fordulójában hétfőn rendezték az ETO-Vasas csúcsrangadót.

ETO FC Győr-Vasas 3-2 (3-2)

Győr, ETO Park. Játékvezető: Bogár Gergő (Tóth II. Vencel, Szert Balázs)
ETO: Gyurákovics - Vera (Kiss M., 87.), Szépe, Boldor, Csontos - Bánáti (Vingler, 66.), Anton (Riquelme, 87.) - Diarra (Farkas B., 80.), Bumba, Skvarka - Lukics (Kröhn, 66.). Vezetőedző: Borbély Balázs
VASAS: Jova L. - Pávkovics (Deutsch L., 85.), Otigba, Baráth B. - Hidi M. S. - Bakti (Girsik, 85.), Berecz Zs., Hinora (Holender, 61.), Doktorics - Radó, Tóth M. (Zimonyi, 55.) Vezetőedző: Gera Zoltán
Gólszerző: Szépe J. (7.), Lukics (23.), Bumba (45+1.), ill. Radó (3.), Tóth M. (10.)

A zöld-fehérek sorozatban negyedik sikerükkel megelőzték az angyalföldi csapatot, így ha vasárnap az utolsó körben nyernek Ajkán, akkor másodikként feljutnak, míg a Soroksárt fogadó Vasasnak erre már csak akkor van esélye, ha a Győr kikapna.

Vasárnap játszották:

Budapest Honvéd-Gyirmót FC Győr 2-2 (0-1)
gól: Adorján (59.), Holman (95.), illetve Erdei (42.), Adamcsek (50.)

Szeged-Csanád Grosics Akadémia - Credobus Mosonmagyaróvár 3-2 (2-0)
gól: Magyar Zs. (4., 11-esből), Klausz (36.), Gajdos (72.), illetve Radics (59.), Szabó B. (63., 11-esből)

Az élcsoport: 1. Nyíregyháza Spartacus FC 76 pont, 2. ETO FC Győr 66, 3. Vasas FC 64

90+5. perc: Vége a meccsnek. Holender megkapja a második sárgáját is, és vele a piros lapot.

90+4. perc: Órási kavarodás a győri kapu előtt, végü szögletre megy ki a labda. Farkas B. kap sárgát.

90+3. perc: Holendernek és Skvarkának oszt kis sárga lapot a játékvezető.

90+3. perc: Gyurákovics üti szögletre Baráth lövését. Előtt Otigba tűnt el a tizenhatoson belül. Az angyalföldiek 11-est reklamálnak.

90+2. perc: Berecz megpattanó lövése után szöglet jöhet.

90+1. perc: Hét perc a ráadás.

87. perc: Győri cserék: Vera helyett Kiss M., Anton helyett pedig Riquelme játszik a folytatásban.

85. perc: Bakti helyére Girsik, Pávkovics helyére pedig Deutsch L. áll be.

84. perc: Farkas B. kínálja meg egy lövéssel Jovát, de a Vasas kapusa állja a sarat.

82. perc: Tetszetős győri kontra végén Kröhn lövését védi Jova.

80. perc: Diarra helyére Farkas B. érkezik.

76. perc: Letámad az ETO, labdaszerzés után Skvarka lő, Otigba blokkol.

72. perc: Bakti beadását Zimonyi lövi kapura 8 méterről, Gyurákovics bravúrral védi a bal alsó felé tartó lövést.

69. perc: Vera tisztáz a kapu előtt egy jobbról érkező beadást követően.

68. perc: Radó lőhet 13 méterről, de nagyon elméri a magasságot.

66. perc: Győri cserék: Lukics helyére Kröhn, Bánáti helyére pedig Vingler áll be.

64. perc: Doktorics kap sárga lapot Vera felrúgásáért.

62. perc: Hidi M. Sándor lapos lövése elmegy a kapu mellett.

61. perc: Hinora helyére jön Holender áll be a vendégeknél.

55. perc: Tóth Milán nem tudja folytatni, a helyére Zimonyi áll be.

50. perc: A leshatáron kilépő Radó lövését védi Gyurákovics.

46. perc: Csere nincs, folytatódik a mérkőzés.

45+3. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Vezet az ETO! Diarra küzd nagyot a 16-os jobb szélen, aztán laposan középre passzol, az érkező Bumba pedig kapsából lő. A labdába Jova beleér ugyan, de róla a gólvonal mögé csorog. 3-2

45+1. perc: Három perc a ráadás a félidő végén.

43. perc: Csontos jobb oldali szögletét Szépe fejeli nem sokkal kapu fölé.

42. perc: Lukics fejesét húzza le a kapu elől Jova L.

38. perc: Diarra 22 méterről lövi centikkel kapu fölé a labdát.

28. perc: Sárga lap Pávkovicsnak.

25. perc: Boldor kap sárga lapot.

23. perc: Lukic remekül veszi át a győri térfélről felívelt labdát, és kicselezi Hidi M.-et, és ballal a jobb alsóba lő. 2-2

22. perc: Tóth M. kap sárgát.

21. perc: Skvarka távoli lövése a kapufa külső éléről pattan kapu mellé.

18. perc: Radó beívelését Gyurákovics húzza le a levegőből.

16. perc: Bumba a felső lécet találja el balról, 15 méterről.

15. perc: Bánáti kap sárga lapot.

10. perc: Radó beívelését 10 méterről Tóth M. fejeli a kapu bal alsó sarkába. 1-2.

7. perc: Csontos jobb oldali szöglete után Szépe érkezik remek ütemben középen, és 7 méterről a kapuba fejel. 1-1

3. perc: Egy felívelés érkezik a Vasas térfeléről Pávkovicstól Radó felé, aki a kapujából kimozduló Gyurkákovicsot átemelve a kapuba lő 13 méterről. 0-1

1. perc: Fehérben a Vasas, zöldben az ETO. A mérkőzést a vendégek kezdik.

eto
Győri győzelem esetén az ETO-nak az utolsó fordulóban Ajkán a döntetlen is elegendő lenne a feljutáshoz.

Tavaszi csúcsrangadó az ETO-val

Előzetes - A tavasz csúcsrangadója következik, amely nagyban befolyásolja, melyik csapat szerzi meg a második helyet. Győri győzelem esetén az ETO-nak az utolsó fordulóban Ajkán a döntetlen is elegendő lenne a feljutáshoz.

Borbély Balázs vezetőedző:

Sok jó dolog volt a játékunkban az elmúlt mérkőzéseken, amiket szeretnénk továbbvinni, ám vannak olyan dolgok is, amiket el kell kerülnünk, mert veszélyes lehet ránk. Ha sikeresek akarunk lenni, akkor az emóciókat is kontrollálni kell. Kielemeztük a Vasast, élőben is láttam őket, próbáljuk megtalálni a gyenge pontjaikat. A saját játékunkra kell koncentrálni. Nagy taktikai csatára számítok!

Információink szerint mintegy 6000 nézője lesz a rangadónak, a zsúfoltság elkerülése érdekében érdemes lesz időben megközelíteni az ETO Parkot.