Női kézilabda NB I - Audi-ETO-Kisvárda 38-21

A győri zöld-fehérek simán legyőzték a Kisvárdát.

Audi-ETO-Kisvárda 38-21 (22-7)

Győr, Audi-aréna, NB I-es női mérkőzés, 1379 néző. V.: Asztalos, Szalay Z.

Audi-ETO: SOLBERG – GYŐRI-LUKÁCS 6, Gros 6/2, Oftedal 2, Brattset-Dale 5, Haugsted, KRISTIANSEN 3. Cs.: Toft (kapus), Fodor 3, DE PAULA 6, Nze Minko 3, Hovden 1, Rju 3, Szöllősi-Schatzl, Szár, Farkas J. Edző: Per Johansson.

Kisvárda: Mátéfi – Akijama, Karnik 3/2, Bucsi 3/2, Szabó Lili 1, Siska, Mérai 1. Cs. Leskóczi, Torda (kapusok), Kovalcsik 2, Juhász 4, Djatevszka 1, Novak 2/1, GÉM 4, Makó. Edző: Józsa Krisztián.

Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5. Kiállítások: 4, ill. 0 perc.

Per Johansson: – A Bajnokok Ligája-kötelezettség miatt minden mérkőzést a gyakorlásra kell felhasználni. Ennek megfelelően két külünböző csapatot szerepeltettünk, az első félidővel elégedettek is lehetünk, a hajrában azonban kiengedtünk, így jött közelebb a Kisvárda.

60. perc: Bucsi Lili hétméterese a hálóban. 38-20. Hovden kísérletét védi Torda. Még a végén egy gólt tud faragni a hátrányán a Kisvárda, Juhász Gréta eredményes. 38-21. Köszönjük a figyelmüket!

59. perc: Juhász szerez gólt lerohanásból. De Paula válaszol. 38-19

58. perc: Gém ismét betalál. 37-18. Nze Minko eladja a labdát.

57. perc: Nze Minko a kapufa tövét találja el.

56. perc: Nagy gól Juhásztól a bal alsóba. 37-17

55. perc: Gém már kétgólos. 36-16. Pályán Szár Evelin beállóban és Farkas Júlia irányítóként a győrieknél. De Paula ötödször eredményes. 37-16.

54. perc: Haugsted passza nem jó.

53. perc: Kovacsik nem talál kaput. A túloldalon Hovden sem.

52. perc: Átlövésgól Bucsi Lilitől. 36-15. Torda tenyereli kapu fölé de Paula lövését.

51. perc: Brattset Dale egy beállógóllal válaszol az előző várdai találatra. 36-14

50. perc: Gros ismét értékesít egy büntetőt. 35-13. Beállógól a vendégeknél, Szabó Lili tudott befordulni Haugsted és Brattset Dale között. 35-14.

49. perc: Kovalcsik használja ki az adódó lehetőséget. 34-13.

48. perc: Passzívból nem lőnek a vendégek. Nze Minko nem vár a passzívig. 34-12

47. perc: Kissé elméri a lövés magasságát Kovalcsik. Nze Minko szerzi az újabb győri gólt. 33-12.

46. perc: Kristiansen kapufás gólt szerez. 32-12

45. perc: Ezúttal Novak áll oda az újabb kisvárdai büntetőhöz, és ő be is dobja a labdát a kapuba. 31-12

44. perc: Ryu áll ki két percre. Szabó Lili ellen támadóhibát fújnak. Passzívig támad az ETO, Gros végül a bal alsóba lő. 31-11. Hússzal megy már az ETO.

43. perc: Gros lövi a második győri hétméterest is, ezt a léc alá pattintja. 30-11.

42. perc: Gém Lána megszerzi első gólját. 29-11

41. perc: Toftot mindkét kapufa kisegíti Makó lövése után. Ryu harmadszor talál a kapuba. 29-10.

40. perc: Haugsted szabálytalansága ellenére gólt szerez Novak Erin, de a győri játékost kiküldik két percre a játékvezetők. 27-10. Brattset Dale szerez gólt. 28-10.

39. perc: Haugsted blokkol jól. Újabb várdai büntető jöhet, amit ismét Karnik végez el. Toft bal kézzel védi a lövést. Kristiansen jobb alsóba tartó lövését Torda lábbal védi.

38. perc: Nincs gól a győri támadás végén.

37. perc: Makó a kapufára ejti a labdát, talán Toft is beleért.

36. perc: Brattset Dale kapufája után jöhet a Kisvárda. Labdaszerzás után Kristiansen száguld végig a pályán, és szerez gólt. 27-9.

35. perc: Hovden sem marad már gólt nélkül: egy cunderrel köszön be Leskóczinak. Torda Vanassa érkezik a vendégek kapujába. Karnik értékesíti a kisvárdai büntetőt. 26-9.

34. perc: Kovalcsik Bianka farag a várdai hátrányon. 25-8

33. perc: Ryu dobja a 25. győri gólt. 25-7

32. perc: Makó Zoé hibázik támadásban. Ryu eredményes a győrieknél. 24-7. Karniknál láttak támadóhibát a játékvezetők.

31. perc: Folytatódik a mérkőzés. Kapuban és a két szélen is változtatott Per Johansson: Toft védi most az ETO kapuját, a két szélső pedig Hovden és Szöllősi-Schatzl. Oftedal betalál, ez győri színekben az 1100. találata. 23-7.

A hivatalos nézőszám 1379 fő.

30. perc: Győri-Lukács kínaira kapja a labdát Grostól, ám Leckóczi Boglárka lábbal védeni tud. Más már nem történik az első félidő lefújásáig. Szünet következik

29. perc: Kisvárdai hétméteres jöhet. Bucsi Lili értékesíti. 22-7.

28. perc: Akijama lövi a hatodik kisvárdai gólt. 21-6. Gros eredményes átlövésből. 22-6.

27. perc: Hatodszor eredményes Győri-Lukács. 21-5

26. perc: Juhász a blokkon megpattanó lövését védi Solberg. De Paula elkapta a fonalat: megint ő eredményes. 20-5.

25. perc: Brattset Dale kap sárga lapot. Novák Erin lövését védi Solberg. De Paula növeli a góljai számát. 19-5.

24. perc: A kapuscseréhez készülődő vendégek kapuja üresen marad, Győri-Lukács veszi ezt észre. 18-5.

23. perc: Nze Minko gólt szerez. 17-5

22. perc: Passzívig támad a Kisvárda. Kétszer is blokkol a győri védelem.

21. perc: Juhász próbálkozása elmegy a kapu mellett. Győri-Lukács az oldalhálót találja el.

20. perc: De Paula góljára Juhász Gréta válszol gyors góllal. 15-5. De Paula nem hagyja annyiban, újra eredményes tud lenni. 16-5

19. perc: Mátéfi védi Gros hétméteresét. Djatevska gólt dob, aztán ápolni kell a jobb lábát. 14-4.

18. perc: Akijama talpról, Solbergnek ez csemege.

17. perc: De Paula és Nze Minko a pályán a győrieknél. Solberg védi Bucsi lövését. Passzívig támad az ETO, végül Brattset Dale váltja gólra a remek bejátszást. 14-3.

16. perc: Karnik értékesíti a hétméterest. 13-3.

15. perc: Karnik passzol rosszul, Győri-Lukács a negyedik gólját lövi a hibát követően. 13-2. Újabb időkérés a vendégeknél. Djatevska harcol ki büntetőt.

14. perc: Ismét szabálytalankodnak támadásban a vendégek. Gros pontatlan a túloldalon.

13. perc: Mátéfi védi Oftedal lövését. Brattset Dale szerez labdát. A gyors akció végén Oftedal lövését hárítja Mátéfi.

12. perc: Juhász támadóhibája után Fodor kapja indítást. 12-2. Karnik a kapufát találja el.

11. perc: Gros lő gólt a bal alsóba. 10-2. Labdát veszít a Kisvárda, Győri-Lukács büntet. 11-2

10. perc: A felső lécről pattan az oldalvonalon túlra Juhász Gréta lövése. Brattset Dale lövését védi Mátéfi, de a labda marad a hazaiaknál.

9. perc: Jó a győri blokk, utána Brattset Dale szerez gólt a vendégek rendezetlen védekezését kihasználva. 9-2.

8. perc: Nagy átlövésgól Ana Grostól, aki ma 150. alkalommal lép pályára az ETO színeiben. 7-2. Kisvárdai időkérés. Támadóhiba a vendégeknél, Győri-Lukács eredményes az indítás után. 8-2.

7. perc: Solberg véd. Oftedal is feliratkozik a gólszerzők közé. 6-2. Solberg ismét védeni tud, ezúttal Karnik próbálkozott.

6. perc: Kari Brattset Dale szerez gólt beállóból. 4-2. Kristiansen lohol a kapuig a megszerzettlabdával. 5-2.

5. perc: A kapufa segít Solebrgnek Karnik lövése után. Fodor Csenge szerez gólt a túloldalon. 3-1. Mérai Maja szépít. 3-2.

4. perc: Mátéfi D. védi Gros lövését.

3. perc: Szabó L. lövését védi Solberg. A labda marad a vendégeknél Kristiansen szabálytalansága miatt. Karnik Szabina szerzi az első kisvárdai gólt. 2-1.

2. perc: Solberg védi Bucsi kísérletét. Fodor eredményes. 2-0

1. perc: Pirosban a vendégek, zöldben a hazaiak. A mérkőzést a Kisvárda kezdi. Az ETO Kapujában Solberg, a két szélső Győri-Lukács és Fodor (utóbbit védekezésben Haugsted váltja). középen Gros, Brattset Dale, Kristiansen és Oftedal. Siska Pálma eladja a labdát, Győri-Lukács a lefordulás végén eredményes. 1-0.

Előzetes - Az Audi-ETO-ra a papírforma alapján könnyebb találkozó vár. A győri zöld-fehérek vasárnap 16 órakor a Kisvárdát fogadják. A tizennyolc napos válogatott program után, az Európa-bajnoki selejtezőkön és az olimpiai kvalifikációs tornákon elért sikereket követően a győriek kellő önbizalommal vághatnak neki a klubidény utolsó szakaszának.

„Mindenki nagyon boldogan tért vissza a klubhoz a válogatottól, hiszen valamennyien kijutottunk az olimpiára. Nagy szó, hogy az ETO minden játékosa a legjobbak között szerepelhet. Úgy látom, a lányok rendkívül motiváltak és elkötelezettek a két kifejezetten kemény BL-negyeddöntő előtt. Az életükért küzdő csapatok, mint a Kisvárda, mindig veszélyesek, ezért mindenekelőtt tisztelettel kell bánnunk az ellenféllel. Mindazonáltal ez a találkozó arról is szól majd, hogy olyan elemeket hajtsunk végre, amelyeket az edzéseken gyakoroltunk, mióta elkezdtem a csapattal a munkát, és élesben is kipróbáljuk a különböző formációkat, játékrendszereket” – mondta a találkozó kapcsán vezetőedzőnk, Per Johansson.

Ősszel simán, 39–23-ra győztek a zöld-fehérek Kisvárdán.