Vereség a döntőben

2024.03.10. 17:01

Női kézilabda Magyar Kupa döntő - Győri Audi ETO-FTC 23-25

Az ETO sorozatban huszadszor jutott a döntőbe, de győzniük - ahogy tavaly sem, ezúttal sem sikerült.

Győri Audi ETO-FTC 23-25 (13-11)

60. perc: Heine időt kér, 49 másodperc van még a végéig. Lekic lövését védi Duijndam, de a labda szerencsével a Fradinál marad. Malestein lövését a végén védi Duijndam. Ismét az FTC nyeri a magyar kupát. Köszönjük a figyelmüket!

59. perc: Fogy az idő. Passzívban az FTC. Sorra jönnek a szabaddobások. Bölk nem lőhet már. Hét a hat ellen az ETO. Hétméteresből eredményes Kristiansen. 23-25.

58. perc: Kirkely időt kér, hogy megbeszélje csapatával, hogy hogyan dolgozza le alig három perc alatt a három gólos hátrányt. Szöllősi-Schatzl a rövid oldalt választja, Böde-Bíró véd.

57. perc: Kristiansen nem találja el a kaput. Végre egy győri védés: Duijndam hárítja Malestein lövését.

56. perc: Kristiansen kísérletét blokkolja a védelem, aztán Böde-Bíró ér a labdába. Márton növeli a fővárosiak előnyét. 22-25.

55. perc: Nem sikerül egyeníteni: Gros lövését védi Böde-Bíró. Cvijic eredményes, Duijndam nem tud védeni. 22-24.

54. perc: Először vezet a meccsen a Fradi: Klujber már passzívból talál a kapuba. 22-23

53. perc: Toft nem hagyja, hogy az FTC vezessen: Lekic lövését védi. Nze Minko lövésénél Böde-Bírónak a kapufa is segít.

52. perc: Kirkely időt kér. Győri-Lukács éles szögből lő, Böde-Bíró véd.

51. perc: Márton eredményes ismét. 21-21. Oftedaltól jön a válasz. 22-21. Blohmról ítélnek büntetőt a játékvezetők. Lekic értékesíti, Duijndam nem tud védeni. 22-22.

50. perc: Lekic egyenlít. 20-20. Márton védekezése a vonalon belül indult, így Kristiansen dobhat büntetőt. A bal alsóba lő. 21-20.

49. perc: Márton találatával megint egy gólra olvad a győri előny. 20-19. Oftedal ellen fújnak támadóhibát a játékvezetők.

48. perc: Gros szállítja az újabb gólt. 20-18

47. perc: Bölk betalál. 19-17. Győri-Lukács lövését védi Böde-Bíró. Bölk ismét gólt szerez. 19-18.

46. perc: Grost löki Márton, hétméteres jöhet. Janurik jön, és védi Kristiansen büntetőjét. Ferencvárosi időkérés.

45. perc: Márton kapja megint Böde-Bíró indítását. 18-16. Oftedal ejti a labdát a kapuba. 19-16. Lekic kapu fölé lő.

44. perc: Klujber lövése nem jó. De Paula jön, és mindjárt lépéshibát vét.

43. perc: Nze Minko előtt marad terület. 17-15. Labdát szerz az ETO, gólt dob a meginduló Szöllősi-Schatzl. 18-15.

42. perc: Oftedal már passzívból szerez gólt, talpról. 16-14. Klujber hétméterest harcol ki, jön Duijndam a győri kapuba. Lekic bedobja. 16-15.

41. perc: Lekic passzát Kristiansen kapja le a levegőből.

40. perc: Márton előtt nagy hely marad. 15-14. Nze Minko elhagyja a labdát.

39. perc: Fodor áll ki két percre.

38. perc: Simon passza nem jó Klujbernek. Nze Minko harcol ki hétméterest. Ehhez Kristiansen áll oda, nem hibáza el. 15-13.

37. perc: Simon jut át a védők között, és egyenlít. 13-13. Nze Minko is helyzetbe tud kerülni egy csel után, és betalál. 14-13.

36. perc: Bölk lövését védi Toft. Lépéshiba Oftedalnál.

35. perc: Még várat magára az első győri gól a második félidőben: Kristiansen nem találja el a kaput. Simon lövését védi Toft. Böde-Bíró Nze Minko lövését védi.

34. perc: Már passzívnál a Fradi, amikor Bölk elejti a labdát.

33. perc: Oftedal pontatlan, Kristiansen már nincs, ahová passzol.

32. perc: Simon P. bejátszása nem jó Cvijicnek. Böde-Bíró hárítja Kristiansen lövését is. Simon most nem passzol, hanem gólt dob. 13-12.

31. perc: Az ETO kezdi a második félidőt. Oftedal lövését védi Böde-Bíró.

30. perc: Nze-Minko használja ki az emberelőnyt. 13-11. Passzívig támad a Ferencváros. Időt kér Kirkely, öt másodperccel a félidő vége előtt. A megbeszéltekből gól már nem esik. Szünet következik.

29. perc: Brattset-Dale valahogy befordul. 12-10. Klujber farag a hátrányon. 12-11. Aztán pár másodperccel később Klujber az, aki először kap két percnyi kiállítást az FTC-ből.

28. perc: Gros bombájával megint vezet az ETO. 11-10. Kovács A. lövését is védi Toft.

27. perc: Elképesztő: megint a kapufát találja el Oftedal! Toft hárítja Hársfalvi lövését.

26. perc: Blohm kap két percet. Lekic a negyedik gólját szerzi. 10-10.

25. perc: Toft védi Malestein lövését. Kristiansen is megtalálja a kapufát.

24. perc: Simon egyenlít. 9-9. Győri-Lukács is betalál. 10-9

23. perc: Nze Minko lövését hárítja Böde-Bíró. Az indítás Mártont veszi célba ismét, de Blohm remekül védekezik vele szemben.

22. perc: Klujber lövése Toftról pattan a kapuba. 9-7. Oftedal Gros lábára passzol. Klujber szerez gólt ismét. 9-8.

21. perc: Blohm most a beálló. Gros átlövése a kapuban. 9-6. Szerencsével marad a Fradinál a labda.

20. perc: Márton még emberelőnyben veszi be Toft kapuját. 8-6.

19. perc: A beálló átlépi a hatos vonalát: jöhet az ETO. Oftedal Kristiansen mögé passzolja a labdát.

18. perc: Toft megint véd! Ezúttal Klujber próbálkozott. A labda azonban marad a fővárosiaknál. Klujber próbálkozik megint, azúttal a kapufát találja el. Rosszul cserél az ETO, Gros áll ki két percre.

17. perc: Szélsőgólt még nem szerzett eddig az ETO, most ez egy ejtéssel összejön Szöllősi-Schatzlnak. 8-5.

16. perc: Simon lövése a kapu bal oldalában. 7-5. Oftedal hibázik a középkezdés után. Lekic lövését védi Toft.

15. perc: Böde-Bíró indítása Márton Grétánál landol, aki be is dobja a ziccert. 6-4. Kristiansen eredményes ismét. 7-4.

14. perc: Lekic lövi a harmadik Fradi-gólt is. 6-3. Gros is eltalálja a kapufát.

13. perc: Lekic passza nem jó Mártonnak a szélre. Oftedal a kapufát találja el.

12. perc: Lekic váltja gólra az FTC hétméteresét. 6-2. Böde-Bíró hárítja Oftedal lövését.

11. perc: Cvijic is kap egy sárgát mezhúzásért. Brattset-Dale szerzi az első győri beállógólt. 6-1.

10. perc: Bölk lövése pontatlan. Nze Minko lerohanásból növeli tovább az ETO előnyét. 5-1. Ferencvárosi időkérés. Kétszerindulás Bölknél.

9. perc: Toft védi Lekic kísérletét. Gros lövését Böde-Bíró hárítja. Brattset-Dale kap sárga lapot.

8. perc: Lekic szerzi az első ferencvárosi gólt. Szinte azonnal jön a válasz Oftedaltól. 4-1.

7. perc: Edwige kap sárga lapot. Büntetőt dobhat az ETO. Gros belövi. 3-0.

6. perc: Bölk bejátszása nem jó Cvijicnek.

5. perc: Cvijic hibázik. Gros lövi a labdát a bal alsóba. 2-0

4. perc: Kristiansen lövi a meccs első gólját. 1-0. Lekic labdáhát Kristiansen lefüleli. Böde-Bíró védi Nze Minko lövését.

3. perc: Hosszúra nyúlik a fővárosiak támadása, így passzívot jeleznek a játékvezetők. Bölk lövése a blokkról megy ki az alapvonalon túlra. Bölk lövését Nze Minko és Brattset Dale blokkolja.

2. perc: Bölk lövése kapu fölé megy. Nze Minko labdát veszít.

1. perc: A mérkőzést a zöldben játszó FTC kezdi. Fehérben a győriek. Völk lövését blokkolja Haugsted.

Előzetes - Hat góllal is vezetett, de a végén izgulnia kellett a Győri Audi ETO KC-nak a női kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében. A 29–28-as siker azt jelenti, hogy vasárnap a döntőben a zöld-fehér gárda sorozatban huszadik alkalommal lép pályára. Ellenfél a Ferencváros.