2023.09.27. 08:01

NB II foci - Gyirmót FC Győr-Ajka 2-1 - Percről-percre +Fotók

Megszerezte első győzelmét a Gyirmót a bajnokságban.

Gyirmót FC Győr–FC Ajka 2-1 (0-0)

GYŐR-GYIRMÓT, Alcufer Stadion. Játékvezető: Berényi Tamás (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Polgár K., Hudák D., Szegi, Helembai – Kovács M., Szőke G. – Kicsun, Soltész D., Medgyes Z. – Pethő B. Vezetőedző: Tamási Zsolt
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Jagodics B., Görgényi D., Présinger – Csizmadia Z., Vogyicska B., Sejben V., Berzsenyi, Antal G. – Szarka Á. Vezetőedző: Jeney Gyula

90+5. perc: Kovács Milán kirúgja a labdát a stadionból, aztán Berényi Tamás lefújja a mérkőzést. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Medgyes Z. fut el a jobb oldalon, a beadására Adamcsek érkezik, azonban az üres kapu mellé lő.

90+1. perc: Öt perc a ráadás a meccs végén.

87. perc: Madarász kap sárga lapot.

83. perc: Ajkai cserék: Csizmadiát Gaál B. váltja, Szarka Ákos helyére pedig Horváth Péter érkezik.

81. perc: GÓÓÓL! Soltész-Madarász-Adamcsek összjáték után Madarász hat méterről a jobb kapufát találja el, a kipattanót viszont a hálóba lövi. 2–1

79. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a Gyirmót. Madarász lövi a labdát egy csel után a jobb alsóba. 1–1

77. perc: Jeney Gyula is kap egy sárga lapot.

76. perc: Rabatin kap sárga lapot Soltész buktatásáért.

75. perc: Cserél az Ajka: Sejbent Tar Zsolt váltja. Cserél a Gyirmót is: Adamcsek érkezik a pályára Szőke helyére.

74. perc: Az egyértelmű gólhelyzetben kilépő Medgyest Jagodics Bence rúgja fel. Villan a piros lap.

70. perc: GÓÓÓL! Rabatin ível a kapu elé jobbról, Görgényi megcsúsztatja, aztán valahogy Csizmadia Z. elé kerül a labda, aki a jobb kapufa közeléből pöcköl Hársfavi mellett a kapuba. 0–1

66. perc: Cserél a Gyirmót is: Helembai helyére jön Madarász, Kicsunt pedig Jova B. váltja.

65. perc: Vogyicska helyére Tóth G. áll be, Berzsenyi helyett pedig Rabatin játszik a továbbiakban.

62. perc: Sejben lövi el a labdát a tizenhatos bal sarkától, egy védőn megpattan, Helembai a pedig gólvonal elől fejeli ki azt.

56. perc: Szép gyirmóti akció végén Medgyes Z. fejese kapu fölé megy.

50. perc: Csörgő Viktor jön Hudák Dávid helyére.

48. perc: Meghúzódik Hudák bal combja, így elhagyja a pályát. Vissza már nem is jön, erre utal, hogy Soltész Dominik kapja a csapatkapitányi karszalagot.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Csere a szünetben egyik csapatnál sem volt.

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Csizmadia Z. lövése nem talál kaput.

41. perc: Szarka lövése megpattan egy védőn, aztán Hársfalvi vetődik a labdára.

40. perc: Hudák D. blokkolja Sejben V. lövését.

36. perc: Pethő passza után a középen érkező Kicsun elől tisztáz Szűcs K.

32. perc: Antal G. fejesét Hársfalvi fogja meg.

27. perc: Szarka Ákos lövése elmegy a kapu mellett.

26. perc: Kicsun és Medgyes Z. helyet cserél. Kicsun balról próbálkozik egy lapos, erős lövéssel: Horváth D. tolja a labdát szögletre.

24. perc: Berzsenyi lapos lövéssel próbálkozik, a labda elmegy a kapu mellett.

20. perc: Görgényi D. távolról próbálkozik, Hársfalvi fogja a lövést.

13. perc: Medgyes Z. szabadrúgása után Pethő csúsztat kapura, Horváth D. ezúttal is résen van.

9. perc: Görgényi D. kap sárga lapot.

7. perc: Egy kapu előtti kavarodás után Horváth D. vetődik a labdára.

2. perc: Medgyes Z. szólója után Horváth D. véd nagyot.

1. perc: Sárgában a Gyirmót, zöldben az Ajka. A vendégek kezdik a mérkőzést.

Előzetes - A Gyirmót szereplése eddig csalódást okozott, jelenleg győzelem nélkül kieső helyen áll az együttes. A tulajdonosok ezért hétfőn megköszönték Csizmadia Csaba vezetőedző munkáját és a helyére ideiglenes jelleggel Tamási Zsoltot nevezték ki.

Ha a tabellára nézünk, akkor kiesési vagy akár alsóházi rangadónak is nevezhetjük az Ajka elleni mérkőzésünket, de én inkább most még a tavalyi bajnokság alapján ítélném meg a kérdést, hiszen mindkét együttes az élmezőnyhöz tartozott. Idén a négy kieső miatt különösen is érdekes a bajnokság, jelenleg mindkét gárda öt-öt ponttal a tabella alsó régiójában tanyázik, így mindenképpen fontos, ki-ki meccset fogunk játszani

– fejtegette Tamási Zsolt, a Gyirmót FC Győr szakmai igazgatója és megbízott vezetőedzője a klub honlapján.