Labdarúgás: Negyven évvel ezelőtt történt

2023.08.10. 08:33

Hét gólt rúgott a Kapuvár a bajnokavatón

Papp Győző

A Kapuvári SE csapata. Hátsó sor balról: Kovács Lajos edző, Horváth P., Kocsis, Varga Z., Böcskör, Licskai, Horváth I., Mészáros, Horváth Antal intéző. Első sor: Kapusi, Pongrácz, Füzi, Henye, Kantó, Szerencse, Szabó Z., Papp.

Kapuváron negyven évvel ezelőtt, 1983 nyarán bajnokcsapatot ünnepeltek a megyei első osztályban. Az előző évi kiesés után gyorsan rendezték a sorokat és egy esztendő múltán visszajutottak a harmadik vonalba. A KSE a Beleden elért győzelemmel tette fel a koronát szereplésére, azzal a két ponttal tette biztossá a bajnoki címét.
Az utolsó hazai meccs előtt a bajnokot köszöntő transzparens és a városi fúvószenekar játéka fogadta a Győri Kinizsi elleni találkozóra kilátogató 1500 kapuvári szurkolót.
Az ünnepi hangulathoz méltó volt a hazaiak produkciója is, akik Kapusi – Henye, Horváth P. (Novics), Varga (Kovács I.), Füzi, Nagy, Szerencse, Kovács F., Vargyas, Mészáros, Licskai összeállításban 7–1-re győzték le a Kinizsit.
Bár már minden nagy kérdés eldőlt, az utolsó fordulóban parázs mérkőzést hozott a szomszédvárak rangadója.
A középmezőnyben álló Csorna második félidei jó játékával megfordította az eredményt, 0–2-ről 4–3-ra győzött. Az igazsághoz tartozik, hogy a KSE 2–2 után Mészáros kiállítása miatt tíz emberrel játszott a vendégek számára már tét nélküli összecsapáson.
A Kapuvári SE bajnokcsapata (mérkőzés/gól): Bokor Árpád 10/1, Böcskör György 12/7, Füzi Zoltán 22, Henye Pál 21/1, Horváth István 29/1, Horváth Pál 24/4, Kapusi Béla 15, Kovács Ferenc 25/8, Kovács István 24/4, Lengyel Mihály 7/6, Licskai Tibor 28/21, Mészáros László 15/10, Nagy György 17/3, Novits Csaba 8, Papp László 8, Pongrácz Ottó 2, Preklet Csaba 13/1, Szabó László 9/1, Szabó Tibor 15/5, Szabó Zoltán 1, Szerencse Kálmán 29/7, Tóth József 7, Varga László 3, Varga Zoltán 10, Vargyas András 23/6.