ETO-siker

2023.07.30. 09:16

NB II foci - Remek hangulat, parázs rangadó a nyitányon - Gyirmót FC Győr-Győri ETO FC 2-3 - fotók

Gólgazdag, izgalmas, fordulatokkal teli mérkőzést hozott az NB II első fordulója a két győri csapat között.

Bábics Norbert

Az ETO már 3-0-ra is vezetett a győri derbin, de a Gyirmót nagy akaraterővel és két góllal szorossá tette az utolsó 20 percet a rangadón. Fotók: Csapó Balázs

Gyirmót FC Győr-Győri ETO FC 2-3 (0-2)

Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. Játékvezető: Kovács Imre (Szécsényi István, Rózsa Dávid)
GYIRMÓT FC GYŐR: Hársfalvi – Szegi, Hudák D., Csörgő, Helembai – Kovács M., Hajdú – Kicsun, Soltész, Medgyes Z. – Pethő B. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
ETO FC GYŐR: Pap – Vera, Keresztes K., Szépe, Csontos – Vingler, Anton, Bumba – Skvarka, Lacza, Huszár M. Vezetőedző: Antonio Munoz

Gólszerző: Soltész D. (57.), Adamcsek (71.), ill. Bumba (31. és 54.), Vingler (40.)

90+6. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+5. perc: Riquelme lövése elkerüli a kaput.

90+2. perc: Diarra lövését védi bravúrral Hársfalvi, aztán a védőknek sikerül tisztázia.

90+1. perc: Hat perc a hosszabbítás.

89. perc: A labdát elrúgó Bumba és a vele kakaskodó Szőke Gergő is sárga lapot kap.

87. perc: Hudák már tud visszajönni, több cseréje pedig már nincs a hazaiaknak, így emberhátrányban fejezi be a mérkőzést a Gyirmót.

86. perc: Hudák és Riquelme fekelnek össze a vendégek tizenhatosán belül. Mindkettőt ápolni kell.

81. perc: Hajdú Ádám helyére Szőke Gergő áll be.

79. perc: Hármas csere az ETO-nál: Anton helyére jön Riquelme, Skvarka helyére Tóth Rajmund, Vinglert pedig Kovács Márk váltja.

76. perc: Skvarka 15 méterről lövi a labdát kapu fölé.

71. perc: GÓÓÓL! Adamcsek a tizenhatos bal sarka mellől szabadrúgásból nagy gólt akaszt a hosszú felsőbe. 2–3

64. perc: Cserél az ETO: Lacza Alex helyére Diarra áll be.

63. perc: Csörgő Viktor is kap egy sárga lapot.

61. perc: A Csontost lerántó Lányi Bence kap sárga lapot.

60. perc: Újabb kettős csere a hazai oldalon: Pethő helyére Adamcsek Máté, Medgyes Z. helyére Takács Ronald áll be.

57. perc: GÓÓÓL! Szépít a Gyirmót. Soltész Dominik kap labdát a jobb oldalon, megveri a védőjét, majd éles szögből, az alapvonaltól öt méterről lő a rövid alsóba. 1-3

54. perc: GÓÓÓL! Skvarka a bal oldalról passzol Bumbához, aki 10 méterről laposan a bal alsóba lő. 0-3

54. perc: Cserél az ETO: Huszár Marcellt Kröhn váltja.

51. perc: Skvarka lövését blokkolja Csörgő.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.  Szegi helyére Lányi Bence, Kicsun helyére pedig Madarász Márk állt be a szünetben.

45+3. perc: Pethő erős lövését blokkolják az ETO védői. Aztán Medgyes megpattanó lövése okoz veszélyt, szöglet jöhet. És ezzel a szöglettel véget is ér az első félidő.

45. perc: Három perc a ráadás az első félidő végén.

44. perc: Huszár M. kap sárga lapot, mert nem enged elvégezni egy szabadrúgást.

40. perc: GÓÓÓL! Újabb ETO-gól, méghozzá nem is kicsi. Vingler László 23 méterről lövi a labdát a jobb felsőbe, Hársfalvi csak beleérni tud. 0–2

31. perc: GÓÓÓL! Vezet az ETO. A felszabadítani igyekvő Szegi Skvarkát találja el, aki nem hagyja, hogy a labda kimenjen róla, és még az alapvonal elől vissza tudja passzolni Huszárnak, aki éles szögből nem lő, hanem egy csel után Bumba elé tálal. A nyáron igazolt játékos három méterről laposan lő a kapuba. 0-1

17. perc: Huszár M. kap remek labdát, az alapvonalról laposan középre lő, ám az nem jó Skvarkának.

15. perc: Lacza 16 méterről lő, a Skvarkán megpattanó labda azonban nem okoz gondot Hársfalvinak.

12. perc: Szegi erős fejese pontatlannak bizonyul Soltész beívelt szabadrúgása után.

11. perc: Az első komolyabb gyirmóti helyzet: bal oldali szögletkombináció után Soltész csúsztatja meg a labdát az ötös rövid oldalán, végül az ETO védelmének sikerül tisztáznia.

10. perc: Anton 23 méteres szabadrúgása elszáll a kapu fölött.

6. perc: Vera felrúgásáért Medgyes Z. kap sárga lapot.

3. perc: Balról jár a szabadrúgás az ETO-nak, a gyirmótiak kifejelik a beívelést, ám Skvarka ismételhet 22 méterről. A lövése elakad egy csapattársában.

1. perc: Fehérben az ETO, sárgában a Gyirmót. A hazaiakat az ETO utánpótlás játékosai kísérték be, míg a vendégeket a gyirmóti gyerekek. A mérkőzést az ETO kezdi.

Érdekesség, hogy a Gyirmót kezdőcsapatában csak olyan játékosok vannak, akik már az előző idényben is a szerepeltek az első számú csapatban, az ETO csapatának több mint a fele új igazolás: Pap Eduárd, Luciano Vera, Paul Anton, Claudiu Bumba, Szépe János és Michal Skvarka.

Előzetes - Fortunának köszönhetően már az első fordulóban győri derbit rendeznek, így a Gyirmót FC Győr az Alcufer Stadionban fogadja a Győri ETO FC csapatát.