Strandkézilabda

2023.06.12. 14:17

Győri ezüstéremmel kezdődött a szezon

Értékes második helyezést szerezve kezdte meg szereplését a standkézilabda ob-n a Győri Strandkézilabda Club férficsapata. Kiss Dániel tanítványai az agárdi nyitófordulóban úgy lettek veretlenül csoportelsők, hogy csoportjukban három mérkőzésüket is szétlövés után nyerték meg. A negyeddöntőben aratott magabiztos győzelmet követően az elődöntőben újabb drámai szétlövést nyert meg a győri együttes, de a fináléban a torna elsőszámú esélyese még túl nagy falatnak bizonyult.

A győriek egészen a döntőig meneteltek Agárdon.

Csoportmeccsek

Győri Strandkézilabda Club–Darusok BHC 2:0 (19–10, 17–14)

A győri gólszerzők: Bohuniczky 11, Barabás 8, Mallinger, Dezső 6–6, Oldal 3, Pauer 2.

SzISE-Lupa Bamba Marha–Győri Strandkézilabda Club 1:2 (19–18, 12–16, szétlövés: 6–8)

A győri gólszerzők: Dezső 15, Pauer 8, Hallinger 7, Pauer 6, Bohuniczky 4, De Ridder 2.

Győri Strandkézilabda Club–Salgótarjáni Strandépítők 2:1 (14–15, 18–14, szétlövés: 10–8)

A győri gólszerzők: Barabás 16, Mallinger 10, Oldal 6, Dezső 5, Bohuniczky 3, De Ridder 2.

Kalászi BHC–Győri Strandkézilabda Club 1:2 (14–8, 22–23, szétlövés: 6–7)

A győri gólszerzők: Oldal 15, Bohuniczky 12, Pauer 5, Barabás, Hallinger 4–4.

Negyeddöntő

Toros Locos BHC–Győri Strandkézilabda Club 0:2 (16–21, 16–18)

A győri gólszerzők: Bohuniczky 11, Füry 9, Barabás, Mallinger 6–6, dr. Péter 4, Pauer 3.

Elődöntő

Green Cobras BHC–Győri Strandkézilabda Club 1:2  (13–12, 20–22, szétlövés: 12–13)

A győri gólszerzők: Barabás 19, Bohuniczky 10, Füry 8, dr. Péter 7, Pauer 3.

A szétlövés hihetetlen izgalmas, fordulatos volt, végül a "hirtelen halálban" dr. Péter Ákos egypontos találata döntőt ért a győrieknek.

Döntő

Beach Stars–Győri Strandkézilabda Club 2:0 (26–20, 25–16)

A győri gólszerzők: Füry 18, Bohuniczky, Barabás 6–6, dr. Péter 4, Pauer 2.

A fináléban a torna két veretlen csapata csapott össze, az ellenfél számított esélyesnek, amely a csoportját szettveszteség nélkül nyerte. A döntőben a két szett forgatókönyve hasonlóan alakult. Az elsőben a győriek hét percen át tapadtak ellenfelükre, de innen ellépett az ellenfél. A második szettben Kiss Dániel tanítványai utolsó erőtartalékaikat mozgósítva a 8. perc elején még két ponttal vezettek, de ekkor "elfogytak", s talán a négy megnyert, de idegőrlő szétlövés is "visszaütött". Az ellenfél egy 11–0-ás hajrával biztosnak látszó győzelmet aratott, de a győri legénység alaposan megnehezítette a favorit dolgát.