Női foci NB I - Magabiztos győzelemmel nyert az ETO- galéria

ETO FC Győr–Kész-St. Mihály-Szeged 5–1 (3–1)

Győr, ETO Park, Simple Liga-mérkőzés. V.: Bognár (Révész, Tóth Cs.)

ETO FC Győr: Borok – Savanya, Süle (Petrovics, 75.), Cameron, Vida (Siklér, 63.), Kocsán (Hollingsworth, 63.), Öreg (Németh L., 46), Nagy F., Sali, Kovács L., Herczeg (Kern, 63.). Vezetőedző: Dörnyei Balázs.

Szeged: Csontos – Koszo (Balázs E., 88.), Marcea (Micic, 70.), Farkas, Papp, Sajti, Knezevic (Tornyi, 73.), Malesevic,Balázs B. (Suták, 70.), Trbojevic, Németh Zs. (Palotás, 70.). Vezetőedző: Major László.

Gsz.: Savanya (7.), Kocsán (24., 30.), Cameron (70.), Siklér (80.), ill. Németh Zs. (17.).

Az már a mérkőzés előtt biztossá vált, hogy az ETO FC Győr bejutott a bajnoki döntőbe, hiszen az FTC szombaton legyőzte az MTK-t.

A címvédő ferencvárosiak már korábban biztosították fináléba jutásukat, szombaton pedig házigazdaként 8–0-ra kiütötte az MTK-t, így százszázalékos teljesítménnyel, 22 győzelemmel zárta az alapszakaszt. A tabellán második helyezett győriek jól kezdték a találkozót, hiszen már a 7. percben előnyhöz jutottak. Némileg váratlanul a szegediek tíz perccel később kiegyenlítettek, de Kocsán a félidő közepén hat perc alatt kétszer is betalált, így biztos előnnyel vonulhatott a szünetben az öltözőbe az ETO, mely a mésodik játékrészben biztosan őrizte előnyét, sőt, előbb Cameron, majd Siklér is bevette a vendégek kapuját.

A bajnoki alapszakaszt 66 ponttal a Ferencváros zárta az élen, a második ETO FC Győr 54, a harmadik MTK Budapest  51 pontot gyűjtött.

További sorrend: 4. Puskás Akadémia 41 pont, 5. DVTK 31, 6. Haladás Viktória 28, 7. Astra-Üllő 27, 8. Kész-St. Mihály-Szeged 24, 9. Mol Fehérvár 18, 10. Szekszárd 14, 11. Kelen SC 11 (2 büntetőpont levonva), 12. Újpest 10.

A Ferencváros tavaly is a győriekkel játszott a döntőben, és előbb 4–1-re, majd 3–1-re győzött. A mostani szezonban is kétszer a Fradi nyert: idegenben 4–0, Győrben 3–0 lett a fővárosiak javára, akik a fináléban is esélyesebbek, ennek ellenére a győriek mindent megtesznek majd azért, hogy megnehezítsék a címvédő dolgát.