Férfi kosárlabda

2023.05.12. 20:15

NB I – A hetedik helyért folytatja a Sopron KC

A Sopron KC férfi kosárlabda-csapata kikapott Debrecenben, így 3–1-re elveszítette a párharcot, így a hetedik helyért folytatja a küzdelmeket.

kisalfold.hu

A fehér mezes soproniak nem tudtak egyenlíteni, így összesítésben alulmaradtak a DEAC-cal szemben.

Fotó: Wölfinger Béla

DEAC–Sopron KC 88–79 (20–21, 19–15, 21–22, 28–21)

Debrecen, férfi NB I, az 5–8. helyért, 4. mérkőzés, 500 néző. V.: Földházi, dr. Mészáros, Tőzsér.

DEAC: GOVENS 18/6, POLYÁK 12/6, Kovács Á., DRENOVAC 26/6, Tóth Á 10. Cs.: Gáspár 4, Garamvölgyi 3, Neuwirth, KENÉZ 8/6, BALÁZSI 7/3. Edző: Andjelko Mandics.

SKC: JOSEPH 14/9, White 10/6, Sitku 2, BARNETT 17, MOLNÁR 12. Cs.: CSENDES 9/9, Takács 9/9, Schöll 4, Supola 2, Csátaljay. Edző: Kosztasz Flevarakisz.

Joseph tripláira építve 13–2-vel kezdett az SKC, de egy 9–0-val feljött a DEAC. A második etap elején Takács hármasaival és Barnett dupláival újra ellépett az SKC, de a félidőt jelző dudaszóra dobott triplával szünetre fordított a DEAC. A 6–0-ás hazai rohamra 5–0-ás soproni futás volt a válasz a második félidő elején. Csendes hármasával fordított is a soproni gárda. A tudatosabb  hazaiak azonban a hajrában 10 ponttal elléptek, ám egy gyors 7–0-val szorossá tette a végjátékot az SKC, de a DEAC újított és nyert.

A párharc végeredménye: 3–1 a DEAC javára