2023.04.23. 08:10

NB II foci - Gyirmót FC Győr– Tiszakécske 1-0

A Gyirmót 3 meccses nyeretlenségi sorozata szakadt meg vasárnap.

Fotó: Csapó Balázs

A vártnak megfelelően próbálta magához ragadni a találkozó irányítását a Gyirmót és ez sikerült is a kék-sárgáknak. A fölény egy gólban mutatkozott meg. A hajrában a támadók csak kisebb lehetőségekhez jutottak, de a végig türelmesen, taktikusan futballozó hazaiak megérdemelten tartották itthon a bajnoki pontokat.

Csertői Aurél: – Nehéz volt játszani, hiszen tízen védekeztek a vendégek, talán a passzok számában rekordot döntöttünk. Végig kézben tartottuk a mérkőzést, a gólnál kellett a jó döntés. Korábban is voltak hasonló lehetőségeink, csak akkor ott rosszul döntöttünk. Tendenciává vált, hogy itthon a vendégeink beássák magukat a saját térfelükre, ami azt is jelenti, hogy tartanak tőlünk. Türelmesek voltunk, megérdemelten nyertünk.
Klausz László: – Nem sikerült a bravúr a mai mérkőzésen, hiszen pontot sem tudtunk szerezni. Nem tudtuk megvalósítani, amit korábban más csapatok ellen, hogy a stabil védekezésünkből megfelelő minőségű átmeneteket tudjunk produkálni. A találkozó vége felé volt lehetőségünk, ám nem tudtunk veszélyt jelenteni a kapura.

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Medgyes Zoltán helyére Kicsun áll be.

90+1. perc: Madarász lövése a tizenhatoson belül a bevetődő Balázs Benjámin kezét éri. A játékvezető nem ítél büntetőt.

90+1. perc: Négy perc a ráadás.

90. perc: Horváth Z. csúsztatja a labdát kapu felé, Rusák kiöklözi, és közben ütközik Agwatával is. Némi ápolás után mindketten tudják folytatni.

88. perc: Nagy helyzetben Pongrácz fejelhet, ám nem találja el a kaput.
84. perc: Kettős gyirmóti csere: Simon András Pethő Bence helyére érkezik, Soltészt pedig Erdei Milán váltja.

80. perc: Hajdú nem tudja folytatni. Hudák Dávid áll be a helyére.

77. perc: Horváth Z. kap sárga lapot, miután Hajdú Ádámmal szemben szabálytalankodott.

74. perc: Madarász megpattanó lövése centikkel kerüli el a kaput.

72. perc: Kettős csere a vendégeknél: a csereként beállt Major helyére Austin Agwata érkezik, Farkas Andrást pedig Vólent Roland váltja.

63. perc: GÓÓÓL! Szegi jobbról íveli a labdát a kapu előterébe, ami Pethő feje fölött elszáll, de a mögötte érkező Medgyes Zoltánnak épp jól jön: a gyirmóti játékos hét méterről előrevetődve fejel a kapu bal oldalába. 1–0

60. perc: Baloldali tiszakécskei szöglet után az ide-oda pattogó labdát végül Kiss N. lövi kapura. Egy gyirmóti védőn talán meg is pattan a labda, de Rusák a bal alsó elől szögletre tudja ütni.

59. perc: Pongrácz beadását kifejelik a hazai védők.

58. perc: Pethő cselezi be magát balról a tizenhatoson belülre, a lövése egy védőről pattan szögletre.

53. perc: Szegi iramodik meg egy jó indítás után a jobb szélen, közelről, éles szögből lő, ám Halasi lábbal védeni tud.

52. perc: Winkler megsérül, helyére Major Szabolcs áll be.

50. perc: Pethő lövése a bal felső sarok fölött hagyja el a játékteret.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A szünetben cseréltek a vendégek: Zamostny helyére Horváth Zoltán érkezett.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Soltész szögletét Pethő fejeli az oldalhálóba.

43. perc: Nagy Patrik indítja Medgyest, aki 10 méterről laposan lő - Halasi védi ezt is.

41. perc: Cserélnek a vendégek: Pongrácz Viktor váltja Biben Barnabást.

32. perc: Halasi bravúrral tolja kapu fölé a labdát Pethő 28 méteres lövését követően. Befért volna a léc alá.

28. perc: Nagy Patrik baloldali szabadrúgása után hat méterről Szegi fejeli a labdát kapu mellé.

19. perc: Pethő íveli balról középre a labdát a tisztán érkező Nagy Patrik elé, aki nagy helyzetben sután találja el a labdát, így azt Halasi kaparinthatja meg.

15. perc: Medgyes kap jó labdát a bal oldalon Soltésztól, erős lövését Halasi védi. Lehet, hogy nem is kézzel, inkább fejjel, mert utáni ápolni kell a vendégek kapusát.

9. perc: Medgyes Z. lövése egy blokkoló védőről pattan szögletre.

1. perc: Sötétkékben a vendégek, sárgában a hazaiak. A mérkőzést a a Gyirmót kezdi.

A kezdő sípszó előtt a 81 éves korában elhunyt Várnagy Andrásra emlékeztek a játékosok és szurkolók, aki fontos szerepet töltött be Győr sportéletében.

Előzetes:

Gyirmót FC Győr– Tiszakécskei LC
Alcufer Stadion, 17.00. V.: Sipos.

Csertői Aurél vezetőedző a gyirmóti klub honlapjának elmondta: szeretnék megnyerni a vasárnapi mérkőzést, az előre játékban viszont célra törőbben kell futballozni, mint legutóbb, a védekezést pedig stabilabbá kell tenni. Joggal bíznak a három pont megszerzésében.