Női kézilabda EL - Mosonmagyaróvár-Nantes 30-33 - fotók

Győzelmével a Nantes jutott tovább az Európa Ligában.

A kék mezes Tóth Gabriellék kemény ellenállásba ütköztek a Nantes ellen.

Fotó: Kerekes István

Mosonmagyaróvár–Nantes 30–33 (15–17)

Európa Liga, B csoport, 6. forduló, Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 1.006 néző. V.: Vujacic, Kazanegra (montenegróiak).

Mosonmagyaróvár: Szemerey – Sztankovics, LANCZ 5/1, TÓTH N. 4, Pásztor 3,  IVANCOK 4, Stranigg. Cs.: Mistina (kapus), Tóth E. 2/1,  TÓTH G.  5, Albek 1, Faragó 1,  KOVÁCS P. 5. Edző: Gyurka János.

Nantes: Placzek – HAGMAN 8/4, Finstad Bergum 3, ONDONO 3,  Strömberg 1,  Lagerquist 2,  DUPUIS 4. Cs.:  ANDRÉ (kapus), GRANDVEAU 8, Ardouin 1,  AHANDA  3, Mitrovic. Edző: Helle Thomsen.

Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4. Kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc.

Gyurka János: – Próbáltunk felnőni a feladathoz, ehhez mentálisan is stabilabb teljesítményre lett volna szükség az egész meccs alatt. Volt olyan szakasza a mérkőzésnek, amikor ez nem igazán volt meg, akkor sokat hibáztunk, és ez végzetesnek bizonyult. Ebből is tanulnunk kell, le kell vonnunk a konzekvenciákat, mert így tudunk csak előbbre lépni, ami a célunk.

Helle Thomsen: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk és ez be is igazolódott Mosonmagyaróváron. Nagyon gyors, modern kézilabdát játszott az ellenfelünk, a szurkolóik pedig fantasztikus hangulatot teremtettek a csarnokban. Nagyon örülök tehát, hogy sikerült megoldanunk a feladatunkat és így ott vagyunk az Európa Liga legjobb nyolc csapata között.

60. perc: Mistina védése után megint a kipattanóból találnak kapuba a vendégek. 29-33. Kovács P. még megszerzi a harmincadik óvári gólt. 30-33. Vége a meccsnek, győzelmével a Nantes jut tovább.

59. perc: Grandveau gólt szerez. 29-32. Lépéshibát fújnak az óváriak ellen.

58. perc: Ondono betalál. 28-31. Tóth G. a saját maga által kihorcolt hétméterest értékesíti. 29-31.

57. perc: Pásztor eredményes beállóból. 28-30

56. perc: Tóth G. betalál. 27-30. Grandveau ziccerét Mistina hárítja.

55. perc: Hiába van meg a labda, Lancz ellen támadóhibát fújnak a játékvezetők.

54. perc: Mistina védésének örül az UFM Aréna közönsége. Aztán Kovács P. góljának. 26-30.

53. perc: Passzívban a Nantes. Ahanda lövi kapu mellé a labdát. Tóth G. megpattanó lövése a kapuban köt ki. 25-30. Nantes-i időkérés.

52. perc: Lancz kezéből kiesik a labda. Hagman eredményes lefordulásból. 23-30. Tóth G. töri meg a gólcsendet egy szép góllal. 24-30.

51. perc: Tíz perce gólképtelen az MKC. Tóth N. lövését is védi a kapus.

50. perc: Ahanda lövését még védi Mistina, a kipattanónál viszont már nincs szerencséje. 23-29. Tóth N. találja telibe a felső lécet.

49. perc: Tóth N. lövését védi André, a kipattanó a franciáké.

48. perc: Grandveau lövése ezúttal gólt ér, Mistináról pattan a labda a kapuba. 23-28. Stranigg a kapufát találja el. Grandveau passzolja ki a labdát a pályáról.

47. perc: Grandveau nem találja el a kaput. Ivancok is mellé lövi a labdát a másik oldalon.

46. perc: Lagerquist két percre kiáll, az MKC pedig büntetőt dobhat. Tóth E. lövését lábbal védi Placzek.

45. perc: Ardouin rálép a vonalra. Gyurka János időr kér.

44. perc: Tóth E. lövését hárítja a kapus. Mindkét oldalon a kapufát sikerül csak eltalálni, nincs újabb gól.

43. perc: Ardouin révén megint négy gól a vendégek előnye. 23-27.

42. perc: A hosszú francia akció végén Ahanda eredményes középről. 23-26. Az óváriak ezúttal nem tudnak góllal válaszolni.

41. perc: Mielőtt André visszaérne a kapujába, Kovács P. bedobja a labdát a kapuba. 22-24. Gyors gólváltás: Grandveau góljára Tóth N. felel góllal. 23-25.

40. perc: Ahanda lövését védi Szemerey, a labda viszont marad a vendégeknél. Aztán sikerül labdát szerezni...

39. perc: Pásztort gyűri maga alá Ondono: két percre kiállítják. Kovács P. használja ki az emberelőnyt. 21-24.

38. perc: Strömberg harcol ki büntetőt. Ezt is Hagman lövi, ezt is bedobja. 20-24

37. perc: Jól védekezik az MKC, de túl keményen: hétméterest dobhat a Nantes. Hagman belövi. 19-23. Tóth N. gyorsan válaszol góllal a gólra. 20-23.

36. perc: Passzívban már az MKC, Kovács P. megszerzi az első gólját. 19-22.

35. perc: Faragóhoz nem jut el a bejátszás. Szemerey ziccert hárít, aztán Faragó gyors gólt szerez. 18-21. Bergumnak is összejön a gól a másik oldalon. 18-22.

34. perc: Sikerül labdát szereznia az óváriaknak.

33. perc: Grandveau eredményes. 16-21. Jön a szépítés Ivancoktól. 17-21.

32. perc: Ahanda eredményes. 16-19. Labdát veszít az MKC, lerohanásból talál a kapuba Hagman. 16-20

31. perc: Odono góljára gyorsan jön a válasz, Albek először talál a hálóba. 16-18.

30. perc: Lagerqvist eredményes. 14-17. Tóth E. lövi a labdát a kapuba André lába alatt. 15-17. A félidő vége előtt még időt kérnek a vendégek. Gól az első félidőben már nem esik. Szünet következik.

29. perc: Passzívig támad az MKC. Albek lövése a blokkról oldalra megy ki. Tóth E. lövését André üti kapu fölé.

28. perc: Tóth G. kap két perces kiállítást. Grandveau használja ki az emberelőnyt. 14-16.

27. perc: Hagman lövése a felső lécről pattan ki, aztán Pásztor azonnal betalál a másik oldalon. 14-15.

26. perc: Hagman betalál a jobb szélről. 13-15. Albek a blokkot találja el.

25. perc: Tóth E. lövését védi André. Lancz már öt gólnál jár. 13-14.

24. perc: Dupuis ejtését Szemerey húzza le a magasból.

23. perc: Albeket kiállítják két percre. Strömberg eredményes, Szemerey nem tud védeni. 12-14. Lancz lövése elhal a blokkon.

22. perc: Albek a kapufát találja el. Hét a hat ellen a vendégek.

21. perc: Passzívig támadnak a franciák. Ahandát nem zavarja, betalál távolról. 12-13.

20. perc: Ahanda húzza a labdát a kapuba. 12-12.

19. perc: Tóth G. lapos lövéssel veszi be a kaput. 12-11.

18. perc: Lancz megint az, aki gólt tud dobni. 11-11.

17. perc: Grandveau góljára gyorsan jön a válasz Lancztól. 10-10. Az újabb nantes-i gól után Gyurka János időt kér. 10-11.

15. perc: Finstad kapja a meccs első kiállítását.

13. perc: Hangman megint betalál. 8-9. Tóth E. büntetőből egyenlít. 9-9.

12. perc: Megint Dupuis eredményes. 7-8

11. perc: Lancz egyenlít. 7-7.

10. perc: Grandveau egyenlít. 6-6. Ivancok pontatlan, Dupuis gólt szerez. 6-7.

9. perc: Ivancok révén megint vezet az MKC. 6-5.

8. perc: Pásztor eredményes egy lerohanás után. 5-4. Ondodotól jön a válasz. 5-5.

7. perc: Strömberg lövése pontatlan. Hagman büntetőből eredményes. 3-4. Pásztor is megszerzi az első gólát. 4-4.

6. perc: Lancz egyenlít hétméteresből. 3-3.

5. perc: Finstad révén vezetnek a vendégek. 2-3.

4. perc: Lagerqvist egyenlít. 2-2.

2. perc: Hagman büntetőből egyenlít. 1-1. Tóth N. lövése is gólt ér. 2-1.

1. perc: A sötétkékben játszó MKC kezdi a meccset. Fehér-feketében a vendégek. Ivancok lövi az első gólt. 1-0.

Előzetes - Az MKC a francia Nantes ellen játszik, és amennyiben nyer, bejut a sorozatban a legjobb nyolc közé.