2022.08.03. 20:16

A megyei csapatok közül csak az ETO nyert a harmadosztályban - vezetik a tabellát a győri zöld-fehér fiatalok - fotók

Egy győzelem, egy döntetlen és egy vereség a hétközi forduló mérlege az NB III Nyugati csoportjában.

Fotó: ETO

NB III Nyugati csoport

Gyirmót FC Győr II–Komárom 1–1 (0–1)

Gyirmót, 150 néző. V.: Németh G.
Gyirmót: Kecskés – Kiss B., Hudák (Wágenhoffer, 64.), Polgár (Görcs, 64.), Nahirnij (Babayigit, 64.) – Lázár P. – Mayer Á., Kovács D. (Tarsoly, 64.), Ominger B., Rátonyi (Dán, 64.) – Rimai. Edző: Ördög József.
Komárom: Bánfalvi – Szecsődi, Nagy T., Horváth M., Jóna (Katona, 65.) – Peszmeg (Gelencsér, 56.) – Torma, Köles, Nagy Z., Nagy L. – Tóth Gy.  Edző: Nagy Gábor.
Gsz.: Mayer Á. (76.), ill. Köles (14.).
Kiállítva: Nagy L. (40.).

14. p: Köles elé pattant a labda, aki 20 m-ről, jobbal a kapu jobb felső sarkába lőtt. 0–1. 76. p: Jobb oldali beadásra érkezett jól Mayer Á. aki a kapu jobba alsó sarkába helyezett. 1–1. Az utolsó percekben beszorult a Komárom, nagy volt a nyomás a kapujára, de a győztes gólt a hazaiaknak nem sikerült megszerezni.

Ördög József: – Egy védekezésre berendezkedő csapat ellen nagyon nehéz futballozni, ennek ellenére a szünet után többször is mögéje tudtunk kerülni, amiből több jó beadás, majd helyzet alakult ki, de ma ez csak egy döntetlenre volt elegendő.
Nagy Gábor: – Próbáltuk átmenteni a vasárnapi mentalitást erre a mérkőzésre is, ami azt hiszem sikerült, de a korai kiállítás megnehezítette a dolgunkat. Le a kalappala a fiúk előtt.

Tudósító: Lapincs Attila

Csornai SE–Kelen SC 0–1 (0–1)

Csorna, 350 néző. V.: Altorjay.
Csorna: Ficsór – Molnár M. (Sulyok D., 65.), Kelemen, Zámbó, Papp R.(Füleki, 65.), Tóth A., Kerékgyártó, Csete (Szalai, 46.), Szalka, Márton A., Füzi Á. (Gyurasits, 84.). Szakmai igazgató: Varga Péter.
Kelen: Köcse – Kertai, Módly (Egyed, 77.), Borbély (Németh K., 88.), Babinszky, Kádár, Rónaszéki (Rétyi, 61.), Pintér B., Angyal-Tóth (Juhász, 88.), Tímári, Szalai A. Edző: Bordán Csaba.
Gsz.: Borbély (29.).

Bár mezőnyben többet birtokolta a labdát a Csorna, nagy helyzetekig nem jutott.

Varga Péter: – Egy jól eltalált lövéssel a vendégcsapat szerezte meg a vezetést, ami elég volt neki, hogy megnyerje a mérkőzést. Sajnos mi sokat nem tudtunk hozzátenni, teljesen impotens volt a támadójátékunk és a szombati meccs utáni fáradtság következtében talán még a pontszerzés se volt benne a mérkőzésben. A másik dolog, hogy már az első forduló után négy játékost vesztettünk el ilyen-olyan okokból.

Tudósító: Baracskai Ádám

ETO Akadémia–Bicske 2–0 (1–0)

Győr, ETO Park, 200 néző. V.: Holczbauer.
ETO Akadémia: Fadgyas – Deákovits (Ignácz ,79.), Papp M., Urblík, Tamás K. (Csáki, 60.), Szabó T., Vingler, Sipőcz (Tóth R., 60.), Erdei (Hanzli, 77.), Lacza, Farkas B. (Huszár, 60.) Edző: Antonio Munoz.
Bicske: Szűcs L. – Lakatos, Száhl, Dancinger (Németh J., 65.), Kovács P., Savanya (Varga L., 65.), Lencsés (Pekowski, 46.), Hirman, Bori (Kincses, 76.), Bozsoki, Molnár A. Edző: Csordás Csaba.
Gsz.: Szabó T. (14.), Farkas B. (52.)

A 14. percben egy gyönyörű góllal szerezte meg az ETO II a a vezetést. Jó 20 méterről végezhettek el a győriek szabadrúgást, s a labdát Szabó T. a sorfal felett a kapu jobb oldalába csavarta. 1–0. A 49. percben egy gyors kontra futott a vendégek jobb oldalán, Bori indította Molnárt, akinek a lövésébe az utolsó pillanatban sikerült belelépni. Az 51. percben Sipőcz verte át védőjét, majd passzolt Farkashoz, akit csak szabálytalanul tudtak megállítani a vendégek a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt a sértett hajtotta végre, aki magabiztosan, erőből lőtt a jobb alsó sarokba. 2–0. Szűcs ugyan rajta volt a lövésen, ám védeni nem tudott. A 70. percben Fadgyas magabiztosan védte Bori szabadrúgását. Négy perccel később a csereként beállt Németh J. vezette keresztbe a labdát a hazai térfélen, s jó 20 méteres lövése veszélyesen vágódott a kapu mellé. Több lehetőség már nem adódott egyik csapat előtt sem, így a győri akadémisták második mérkőzésükön is begyűjtötték a három pontot.

Fotó: ETO

Antonio Munoz: – Örülünk a győzelemnek, boldogok vagyunk, hogy hat ponttal kezdtük a bajnokságot. Keményen dolgozunk a jövőben is és tovább haladunk a megkezdett úton. Hétvégén nem lesz meccsünk, így több időnk lesz készülni a következő találkozóra. Ha továbbra is mindenki így végzi a munkáját, abból a felnőttcsapat is profitálni fog a későbbiekben.

Tudósító: Horváth Csaba

További eredmények: Mór–Fehérvár II 1–4, Érd–Tatabánya 1–0, Teskánd–Balatonfüred 3–1, Veszprém–Kaposvár 2–0, Nagykanizsa–ZTE II 2–3, Budaörs–Zsámbék 5–0, Puskás Akadémia II–III. ker. TVE 1–1.