NB I foci

2022.03.04. 22:29

Sokáig vezetett a győri csapat, de nem tudott nyerni - Gyirmót FC Győr-MTK 1-1 - sok-sok fotó

Az első félidő végén Szegi, a második végén Kovácsréti talált a kapuba.

kisalfold.hu

Fotó: Huszar Gabor

Gyirmót FC Győr–MTK 1-1

Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. Vezette: Bogár Gergő (Vígh-Tarsolyi Gergő, Szalai Dániel)

Gyirmót: Rusák - Szegi, Hajdú, Csörgő, Hajdú, Zeke - Vass Á. - Hasani, Klimovics, Nagy P., Medgyes - Varga B. Vezetőedző: Csertői Aurél

MTK: Mijatovic - Kadlec, Várkonyi, Szépe, Rajkovics - Kata, Ramadani, Szpirovszki - Sluka, Futács, Miovszki. Vezetőedző: Márton Gábor

A hazaiak az egy ponttal is elmozdultak a kieső zónából, a szintén három kör óta nyeretlen kék-fehérek hátránya pedig továbbra is négy pont a bennmaradást jelentő 10. helyezettel szemben.

gólszerzők: Szegi (42., 94.), illetve Kovácsréti (86.)

piros lap: szegi (94.)

sárga lap: Szegi (79.), illetve Sluka (71.), Szépe (81.)

Óvatos játékkal kezdődött a kiesési rangadó, valamelyest a Gyirmót volt aktívabb, de beívelései nem okoztak komoly gondot a vendégek védelmének. A kifejezetten alacsony színvonalú összecsapás jószerivel eseménytelenül telt egészen az első félidő hajrájáig, amikor a hazaiak a meccs első kaput eltaláló lövésével vezetést szereztek.

A folytatásra sem emelkedett az iram és a színvonal. Bár a fővárosiak többet birtokolták a labdát, de fölényük teljesen meddőnek bizonyult. Kifejezetten statikus és unalmas futballt láthatott a közönség, amely nemhogy helyzetet, még veszélytelen lövéseket is alig jegyezhetett fel. A hajrában az MTK fokozni tudta a nyomást, a harmadik helyzetét pedig gólra váltotta, így pontosztozkodással zárult a kiesési rangadó.

Percről percre

90+7. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+6. perc: Cvetanoski helyére áll be Major.

90+5. perc: Major készül beállni a Gyirmótnál.

90+4. perc: Szegi utólag sárgát kap egy félpályánál elkövetett szabálytalanság miatt. Ez már a második neki, így kiállítja őt a játékvezető.

90+3. perc: Újabb VAR-vizsgálat, lehetséges gyirmóti büntetőt néznek vissza. Itt is helyben hagyják Bogár korábbi ítéletét.

90+2. perc: Gyirmóti szöglet után kontrát indít az MTK, aminek a végén Mezei nyolc méterről, balról kapu fölé emeli a labdát.

90. perc: Öt perc a hosszabbítás.

89. perc: Szakály kap labdát a leshatáron, Rusák védi a lövését.

88. perc: Medgyes helyére Herjeczki, Varga B. helyére pedig Simon A. áll be a hazai csapatban.

86. perc: A szöglet után egyenlít az MTK, Kovácsréti marad egyedül a hosszún, öt méterről a hálóba lő. 1-1.

85. perc: A Rusákon megpattanó labdát Kovácsréti nem tudja három méterről a kapuba lőni, mert Csörgő odaér, és szögletre ment.

84. perc: Miovszkit Grozav váltja.

84. perc: Ventúra próbálkozik 24 méterről, a lövést Mijatovic védi.

81. perc: Lerántás Szépétől, ez is sárga lap.

80. perc: Szépe éles szögből tüzel, Rusák reflexmozdulattal kap a labdába, ami így Miovszki elé kerül, az ő lövése is elakad Rusákban.

79. perc: Szegi mezhúzásért kap sárga lapot.

77. perc: Sluka balról érkező beadása majdnem beakad a hosszú felsőbe. Rusák azonban szögletre tudja paskolni a labdát.

76. perc: Medgyes 13 méterről kísérletezik lapos lövéssel a jobb alsóra, az erőtlen próbálkozást Mijatovics védi.

75. perc: Nagy Patrikot Cvetanoszki, Hasanit pedig Ventúra váltja a hazai oldalon.

72. perc: Újabb sárga a vendégeknek, ezt Márton Gábor kapja.

71. perc: Sluka kap sárga lapot. Futács helyére Kovácsréti érkezik az MTK-ban.

70. perc: Nincs büntető. Miovszki visszatér a pályára.

69. perc: Rusák öklözi el a labdát Miovszki elől, aztán nagyot ütköznek. Áll a játék, Miovszkit ápolni kell, a VAR-kocsiban videóznak.

68. perc: Nagy P. felívelt szabadrúgását Szegi fejeli kapu mellé.

67. perc: Futács lő kapu fölé.

60. perc: A földön fekvő Zekét találja fejen esés közben a vendégek egyik játékosa, ezért ápolni kell a gyirmóti hátvédet.

58. perc: Cserék a vendégeknél: Rajkovics, Szpirovszki és Ramadani helyére Stieber, Mezei és Szakály áll be.

57. perc: Az elmúlt percekben kétszer is volt videóbírózás, előbb egy gyirmóti szabálytalanság után vizsgáltak lehetséges piros lapot, utána pedig egy MTK-szöglet után egy gyirmóti kezezést a tizenhatoson belül. Végül mindkét vizsgálat helyben hagyta Bogár ítéletét, aki nem látott okot arra, hogy közbeavatkozzon.

48. perc: Rusák védi Ramadani távoli lövését.

46. perc: Nem volt a szünetben változtatás egyik oldalon sem. Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Nagy P. íveli a labdát a bal felső fölé 18 méterről. Ezzel ér véget az első félidő.

42. perc: Hasani beadása után Varga lövése vágódik szögletre Mijatovicról. Aztán... Szegi góljával vezet a Gyirmót! 1-0. A gyirmóti szöglet után nem tud felszabadítani az MTK, Nagy Patrik viszont megtalálja a bal oldalon Medgyest, aki jól lövi be középre a labdát, Szegi pedig hat méterről, a védőket megelőzve a hálóba lő.

41. perc: Futács fejeli le a labdát Miovszkinak, a 18 méterről a kapu fölé lő.

38. perc: Medgyes kap labdát a leshatáron, majd négy védő között lőni is tud 10 méterről - pontatlanul teszi mindezt.

24. perc: A meccs első szögletét Nagy Patrik végzi el, a sarokrúgás után Hasani lövi a kifejelt labdát kapu fölé.

18. perc: Futács kap pazar indítást középen, szemben a kapuval, Szegi azonban utoléri az MTK támadóját a tizenhatoson belül, és tisztán szereli.

14. perc: Futács kapja lesen a labdát, így hát annak már sok jelentősége nincs is, hogy Sluka négy méterről, kapu fölé lövi a labdát.

12. perc: Gyirmóti szabadrúgás után Csörgő fejel kapura, ám a védők tisztázni tudnak.

9. perc: Vass Ádám rúgja fel Szpirovszkit a vendégek térfelének közepén. Azonnal sárgával fenyegeti őt a játékvezető, de később kiderült, hogy csak fenyegeti.

1. perc: A meccset a kékben játszó MTK kezdi. Sárgában a gyirmótiak.

Előzetes - A hazai csapat legutóbb bravúros döntetlent ért el a bajnoki címvédő Ferencváros otthonában. Ez a pont akkor lehet igazán értékes, ha pénteken legyőzik a sereghajtó MTK-t.

Csertői Aurél, a Gyirmót vezetőedzője: – Nemigen kell számolgatnunk, hazai pályán nyernünk kell ahhoz, hogy bennmaradjunk. Az MTK nem rossz csapat és Magyarországon nekünk mindenki nehéz ellenfél. Remélem, hogy jobb játékot tudunk mutatni, mint a legutóbbi hazai mérkőzésünkön. Az elszántság megvan, a srácok benn akarnak maradni. Harcolni fogunk az utolsó percig. A gyirmóti kék-sárgák vezető gólját Vladiszlav Klimovics szerezte az Üllői úton. A középpályás a télen szerződött Gyirmótra.

– Nagyon jó meccset játszottunk egy remek hangulatú stadionban. Kemény és nehéz összecsapás volt, elégedettek lehetünk az eredménnyel, hiszen Magyarország legjobb csapata ellen értük el – nyilatkozta a fehérorosz játékos a Fradi elleni találkozóról a Gyirmót honlapján, majd áttért az MTK elleni mérkőzésre.

– Úgy vélem, a tavasz egyik legfontosabb kilencven perce lesz a számunkra. Kiélezett, szoros csatát várok a mi győzelmünkkel. Most nem vagyunk a legjobb helyen a táblázaton a céljainkat illetően, de egységes a csapatunk és biztos vagyok benne, hogy mindenki odateszi magát pénteken.