NB I foci - Ferencváros– Gyirmót FC Győr 1-1 - fotók

Ponttal távozhat a listavezető otthonából Csertői Aurél csapata.

Budapest, Groupama Aréna. Vezeti: Bognár Tamás

FTC: Dibusz - Botka, Blazic, Kovacevic, Civic - Zachariassen, Laiduni, Tokmac - Auzqui, Mak - Bassey. Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercsaszov

Gyirmót: Rusák - Szegi, Hajdú Á., Csörgő, Zeke - Klimovics, Vass Á., Nagy P., Cvetanoski - Hasani, Varga B. Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerző: Bassey (43.), ill. Klimovics (26.)

90+3. perc: Rusák húzza le a levegőből Wingo jobbról érkező beívelését. Aztán egy baloldali beívelést is ölbe vesz. Aztán véget ér a mérkőzés.

90+1. perc: Medgyes íveli a labdát a kapu elé: Wingónak kell szögletre mentenie.

90. perc: Tokmac fejeli a labdát hat méterről kapu mellé. Három perc a ráadás.

88. perc: Boli centerezését Csörgő rúgja szögletre.

86. perc: Ferencvárosi csere: Bassey helyett Marin a pályán. Baloldali szöglet után a kifejelt labdát Wingo lövi kapura, egy védőről pattan szögletre a kísérlet.

84. perc: Klimovic indítása után van Kessel iramodik meg, majd 15 méterről lő: Dibusz megfogja a lövést.

83. perc: Van Kessel kap játéklehetőséget - Simon Andrással együtt. Varga Barnabás és Hasani hagyja el a pályát.

82. perc: Marquinhos próbálkozhat ismét, szerencsés körülmények között kerül hozzá a labda, 13 méterről lövi kapu mellé a labdát.

81. perc: Zachariassen addig rángatja Zekét, míg végül elesik a vendégek játékosa. Az FTC játékosának jár a sárga lap.

80. perc: Marquinhos 16 méterről lövi a labdát kapu fölé.

76. perc: Vargát találja fejen Kovacevic a félpályánál, így nem vezetheti egyedül a kapura a labdát a gyimróti csatár, de mehet tovább a játék.

72. perc: Kettős csere a gyirmótiaknál: Medgyes és Radics jön Cvetanoski, valamint Nagy P. helyére.

69. perc: Wingo váltja Botkát a hazai oldalon.

68. perc: Varga B. jobboldai beadását Nagy P. szorongatott helyzetből fejeli el, Dibusznak ez nem okoz gondot így.

66. perc: Nagy P. 20 méterről tekeri a labdát a bal felső mellé.

64. perc: Marquinhos és Boli érkezik a pályára Mak és Auzqui helyére.

56. perc: Mak 17 méteres kapáslövése elszáll a kapu fölött.

55. perc: Botka kap labdát - teljesen tisztán - az ötös jobb sarkánál. Rusáknak sikerül szögletre ütnie a lövést.

54. perc: Klimovic kap sárgát.

52. perc: Laiduni 16 méteres, jobb alsóra tartó lövését védi Rusák.

48. perc: Nagy P. szabadrúgása után Varga B. fejel kapu mellé.

46. perc: Az FTC útnak indítja a labdát a második félidő elején.

45+3. perc: Vége az első félidőnek.

45+2. perc: Cvetanoskit buktatja Kovacevic: ez is sárga lap. Széles Imre váltja Hajdút.

45+1. perc: Érvényes a gól. Három perc a hosszabbítás az első félidő végén.

45. perc: Hajdút ápolni kell. Közben visszanézik a VAR-kocsiban, hogy nem volt-e lesen Bassey.

43. perc: Balról érkezik a ferencvárosi beadás, Rusák Hajdúval ütközik, rajta túl Bassey érkezik, aki fejessel egyenlít. 1-1.

42. perc: Tokmac lövése egy blokkoló gyirmóti lábat talál el, az ismétlés meg bedobásra száll.

39. perc: Cvetanoski beívelése Vargának magasnak bizonyul.

36. perc: Laiduni Rusák kezébe emeli a labdát 21 méterről.

35. perc: Civic lő balról, 8 méterről, Rusák lábbal véd.

26. perc: Vezet a Gyirmót! Zeke balról érkező beívelése a középen érkező Klimovicsot találja meg, akinek a fejesébe Mak ér bele fejjel, a labda pedig a kapu jobb alsó sarkában köt ki. 0-1.

23. perc: Blazic távoli lövése a bal alsó felé tart, Rusák védi.

22. perc: Szegi rúgja fel Kovacevicet a félpályánál: sárga lap.

21. perc: Tokmac 17 méterről emeli a labdát Rusák kezébe.

19. perc: Rusák elől Klimovics fejeli ki a baloldali hazai szögletet.

18. perc: Botka beadását Bassey fejeli kapu felé, Csörgőről kijön a labda, az ismétlés is Basseyt találja meg, jó a gyirmóti blokk.

16. perc: Zeke viszi le a labdát a szögletzászlóhoz, miután megszerezte, és meg is játszaná, de közben véletlenül megtapossa a becsúszó Botka lábfejét. Ápolás után folytatódik a játék.

8. perc: Csörgő labdát veszít, így Bassey kapura vezetheti a labdát a jobb oldalon. A ferencvárosi játékos végül nem tudja elrúgni a labdát Rusák mellett.

7. perc: Bassey löki el Vass Ádámot, majd a labdát a kapuba lövi. Szabadrúgás jár a gyirmótiaknak.

3. perc: Hasani beadását Kovacevic fejeli ki Varga B. elől.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés. Mindjárt egy nagy hazai helyzet: Botka beadása után Zachariassen az ötösről lő kapu fölé.

Előzetes - A Zalaegerszegtől az elmúlt hétvégén hazai pályán elszenvedett vereséget követően a kiesés elől menekülő Gyirmót nagy elánnal készül a bajnoki címvédő otthonában rendezendő mérkőzésre. Csertői Aurél vezetőedző: „Sokat dolgoztunk a ZTE elleni vereségért, rengeteget futottak a játékosok, csak sajnos nem mindig jó helyre, de mindenből lehet tanulni. Kicsit taktikusabban, kicsit koncentráltabban kellett volna futballozni. Azt gondolom, négy tavaszi meccsből hármat nyerni így is nagy dolog, nincs miért szégyenkeznünk. Nagyon nehéz feladat előtt állunk szombaton, hiszen az itthon extra erős játékoskerettel rendelkező Ferencváros a hétvégi mérkőzés nagy esélyese. Támadni fognak, mi pedig védekezésre leszünk kényszerítve, onnan próbálunk majd támadásokat vezetni. A futballban nem mindig a jobb csapat nyer, mi is ebben reménykedünk. Bizakodva megyünk az Üllői útra.” A gyirmóti csapat fiatal hátvédje, Major Martin szerint nagy izgalommal várják a mai összecsapást. „Szeretnénk jó eredmény elérni a Ferencváros ellen – nyilatkozta a klub honlapján.

– A Fradi ellen játszani mindig különleges, ez pluszmotivációt jelent a számunkra. Ha nem kapunk gólt, akkor lehet erre esélyünk, mert elöl általában egyszer betalálunk az ellenfél kapujába. A pontrúgás az egyik erősségünk, ebben reménykedhetünk a szombati mérkőzésen is.