2021.08.22. 09:15

NB I foci – Az újonc Gyirmót gól nélküli döntetlent játszott a Mezőkövesd otthonában – fotók

Komoly taktikai csatát hozott a két sárga-kék együttes összecsapása. Gólt nem láthatott a közönség.

Mezőkövesd Zsóry FC–Gyirmót FC Győr 0-0

Mezőkövesd, Városi Stadion. Vezette: Bogár Gergő (Vígh-Tarsonyi Gergő, Horváh Róbert)

Mezőkövesd: Piscitelli – Farkas D., Kocsis G., Katanec, Martinez Torres – Madarász, Karnitski, Cseri – Vutov, Jurina, Besirovic. Vezetőedző: Pintér Attila

Gyirmót: Hársfalvi – Major, Karacs, Széles, Zeke – Herjeczki, Nagy P., Vass Á., Radics – Medgyes, Varga B. Vezetőedző: Csertői Aurél

90+2. perc: Cseke lövése alaposan elkerüli a gyirmóti kaput.

90+1. perc: Négy percet húznak rá csapatok, ennyi a hosszabbítás.

89. perc: Herjeczki ma már biztosan nem szerez gólt, mert az utolsó percekre Szegi áll be a helyére.

87. perc: Vutovot Calcanra cseréli Pintér Attila.

84. perc: Hársfalvi öklözése után Cseke 28 méterrről emeli a labdát az üres kapu fölé kapásból.

78. perc: Radicsot Hajdú váltja.

77. perc: Csonka sárgát kap, Besiroicot gázolta el. Vojtus érkezik a pályára Karnitski helyett.

74. perc: Hasani indítása után Herjeczki lő 18-ról, kapu mellé száll a labda.

70. perc: Besirovic kap sárgát Hasani buktatásáért.

64. perc: Hazai kontra végén Drazic 12 méteres lövését védi Hársfalvi.

61. perc: Cseke is hasonló távolságból próbálkozik, mint egy perccel korábban Herjeczki, ez sem pontosabb.

60. perc: Herjeczki 23-25 méteres lövése nagyon magasnak bizonyul.

57. perc: Martinez Torres baloldali beadása után Jurina ollózni próbált középen. Nem találta el a labdát. Vargát Simon András, Medgyest Hasani, Nagy Patrikot Csonka váltja a Gyirmótnál. Jurina helyett Nagy D. a pályán a hazaiaknál a továbbiakban.

55. perc: Jobboldali kövesdi beadás után Martinez Torres fejeli a labdát kapu fölé az ötösről.

51. perc: Herjeczki találja el az oldalhálót jobbról, nyolc méterről.

46. perc: Cserit Drazic, Madarászt Cseke váltotta a szünetben. Folytatódik a mérkőzés.

45+2. perc: Szünetre vonulnak a csapatok.

45. perc: Két perc a hosszabbítás a félidő végén.

35. perc: Madarász tisztán lőhetne 13 méterről, de nem találja el a labdát.

27. perc: Farkas D. ütközi le Zekét a félpályánál: sárga lap.

20. perc: Radics labdát veszít a gyirmóti térfélen, Jurina aztán 23 méterről lövéssel kínálja meg Hársfalvit. A gyirmóti kapus bravúrral véd.

18. perc: Medgyes húszról szabadrúgásból a sorfalat találja el, az ismétlés pedig pocsék.

15. perc: Pazar gyirmóti kontra végén Herjeczki ötméteres lövését lábbal védi Piscitelli.

7. perc: Medgyes balról, 11 méterről próbálkozik, de kapu mellé megy a lövése.

5. perc: Sárga lap mindkét oldalra: előbb Herjeczki kap sárgát, aztán Jurina is besárgul.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés. Sárgában a hazaiak, a Gyirmót ezúttal sötétkékben játszik.

Előzetes – Újabb nehéz feladat elé néz a szezont a mutatott játék alapján jól kezdő Gyirmót. A kék-sárgák a győri kötődésű Pintér Attila vezette s a bajnokságban jól rajtoló Mezőkövesd otthonába látogatnak.

„A Mezőkövesd ragyogóan kezdte ezt az idényt. Masszív, nagyon hatékony játékot játszik, erős a játékoskerete. Mi azért bebizonyítottuk hazai pályán, hogy helyenként egy Fehérvárral is fel tudtuk venni a versenyt és pontot tudtunk ellene szerezni. Hasonló mérkőzésre számítok, ahol nagy nyomást fog gyakorolni ránk a Mezőkövesd, de remélem, hogy egy jobb játékkal pontot, pontokat tudunk szerezni. Sajnos két belső védőnk, Hudák Dávid és Ene sérült, így nem tudnak játszani, de mindig az a legjobb tizenegy, amely pályára lép” – fogalmazott a találkozó kapcsán a gyirmóti vezetőedző, Csertői Aurél.

„Igaz, hogy az élvonalban újonccsapat a Gyirmót, de a keret nagy része egy-másfél éve dolgozik együtt, így összeszokott együttesről beszélünk, ami komoly előnyt jelent. Megmutatták, hogy nagyon veszélyesek, hiszen az MTK, a Kisvárda és a Fehérvár ellen is jól játszottak, márpedig ez a három csapat meghatározó szerepet tölt be az élvonalban. Örömteli, hogy mindkét csapatban sok magyar játékos szerepel, mi is azért dolgozunk, hogy minél több olyan hazai játékost tudjunk igazolni, aki elérhető számunkra. Minden mérkőzésen, így most is nagyon fontos lesz a helyzetkihasználás, Csertői Aurél csapataira egyébként is jellemző a fegyelmezett csapatjáték. Bízom benne, hogy megtaláljuk az ellenszert a játékukra. Természetesen nagyon szeretnénk itthon tartani a három pontot” – idézte a gyirmótiak honlapja Pintér Attilát.