Jv.: Szőts Gergely (Király K., Becséri G.)

Gyirmót FC Győr: Rusák - Varga P., Szilvási, Széles, Présinger (Horváth R. 60') - Nagy P., Kontár - Herjeczki, Strestík (Sandal 78'), Heffler - Szarka (Vólent 46').

Soroksár SC: Kovács D. - Gárdos, Valencsik, Kundrák, Huszák, Tamási (Dvorschák 68'), Gyömbér, Bor, Derekas (Lipcsei 90'), Albert, Orosz (Lőrinczy 76').

Gólszerző: Kundrák (23'), Huszák (35'), Orosz (74')

Sárga lap: Présinger (51'), Varga P. (64'), ill. Gyömbér (22'), Derekas (86')

1. perc

A Gyirmót kezdi a mérkőzést, sárgában a hazaiak, a Soroksár tiszta fehérben.

2. perc

Herjeczki kap labdát, némi cselezgetés és labdavezetés után a tizenhatoson belülre kerül vele, és beadja, az ötösről, középről fejjel tisztáz a soroksári védelem.

5. perc

Strestík ad pazar labdát Herjeczkinek, aki élesen középre passzol. De lehet, hogy lőni akart. A lényeg, hogy a labda elmegy a kapu előtt keresztbe.

6. perc

Kundrák 18 méterről próbálkozik lövéssel, ám a labda a kapu fölé száll.

10. perc

Présinger is lövéssel próbálkozik, jó 25 méterről, laposan: mellé megy a labda.

11. perc

Tamási végez el szabadrúgást majdnem a félpályáról, balról. A hosszú oldalon érkező Valencsik az oldalhálóba fejel.

13. perc

Herjeczki lő a bal szélről, a lövés egy védőről Heffler elé pattan, aki egyet igazt a labdán, és erősen kapura küldi. Kovács Dániel fogja.

14. perc

Strestík 18-ról lő kapu fölé.

15. perc

Heffler kap indítást a jobb szélen, elegáns mozdulattal elfekteti a védőjét, majd éles szögből erős löketet ereszt meg Kovács kapujára, a kapus ezúttal is résen van és ki tudja ütni a labdát.

16. perc

Szarka kap jónak ígérkező indítást, ám a labda kissé erősnek bizonyul, így a gyirmóti csatár nem éri el azt a vonal előtt. Ha sikerült volna neki, tisztán lőhetett volna.

18. perc

Rusák mozdul ki a kapujából, hogy a hosszú indítást begyűjtse. Hosszú idő után elször tudott kijönni a saját térfeléről a vendégcsapat.

19. perc

Szarka lő 18 méterről fölé két védő szorításából.

22. perc

Kemény játék zajlik a gyirmóti tizenhatos előterében, de Szőts nem fúj a sípjába. Másodpercekkel később már igen, amikor Gyömbér reklamál erélyesen. Sárga lapot kap ezért a soroksári játékos.

23. perc

Vezet a Soroksár. Albert harcol meg a labdáért a jobb oldali szögletzászlónál, és középre is tudja adni, ahol az érkező Kundrák a védőjét megelőzve a kapuba belsőzi a játékszert. 0-1

30. perc

A soroksári gól visszavetette kissé a gyirmóti csapat lendületét.

32. perc

Heffler jut lövéshez az ötös sarkán, ám fölé lő.

35. perc

Váratlanul itt a második soroksári gól. Harmincról ereszt meg egy lövést Huszák, az erős löket a kapufáról pattan Rusák hátára, onnan meg a kapuba. 0-2

40. perc

Herjeczki átjött a jobb oldalra, és innen indulva középről lőtt kapura, Kovács csak másodjára tudta megfogni.

45. perc

Vége az első félidőnek.

19:46

A Gyirmót az előző öt fordulóban összesen két gólt kapott, a 3. fordulóban a Balmazújváros, az 5.-ben pedig a Dorog tudta bevenni egyszer-egyszer a gyirmóti kaput. Most a Soroksárnak egy félidő alatt sikerült kétszer mindez.

46. perc

Szarka helyett Vólent a pályán a hazaiaknál. Kezdődik a második félidő.

49. perc

Heffler szögletét Varga csúsztatja kapura, Kovács véd.

50. perc

Vólent lapos lövését tolja szögletre Kovács. A sarokrúgás után Vargáról megy ki a labda az alapvonalon.

51. perc

Présinger kemény szabálytalansága sárgát ér Szőtsnél.

55. perc

Strestík jobboldali szabadrúgása kijön a blokkról, épp Présinger elé, aki nem teketóriázik, egyből kapura küldi a labdát. Pontosabban centikkel a kapu fölé.

56. perc

Présinger veszít labdát hátul, a szögletzászlónál, Gárdos kapja a passzt, a lövését bravúrral tolja szögletre Rusák.

59. perc

Kundrák elől ment nagyon fontos pillanatban Szilvási.

60. perc

Présinger helyére Horváth Roland érkezik a gyirmótiaknál.

62. perc

Nagy Patrik 20 méterről alaposan fölé lő.

64. perc

Szőts Vargának mutatta fel a sárga lapot.

67. perc

Bor 25-ről lő kapu fölé.

68. perc

Tamási-Dvorschák csere a vendégeknél.

71. perc

Mellettem azt mondja egy gyirmóti szurkoló: "Ezek ma be vannak oltva gól ellen!"

72. perc

Nagy Patrik két csel után 19 méterről lő, a labda meg is pattan Kovács előtt, de így is a meg tudja fogni a soroksári kapus.

74. perc

Gárdos kap labdát a leshatáron, középre passzol a tisztán érkező Oroszhoz, aki elviszi a labdát Rusák mellett, és a kapuba passzol. 0-3

76. perc

Orosz Márk helyére érkezik Lőrinczy Attila a vendég csapatban.

78. perc

Strestík hagyja el a pályát, Sandal Dominik érkezik.

82. perc

Kontár bravúros szerelése nyomán Lőrinczy nem tud lőni a tizenegyespont környékéről Kundrák beadása után.

84. perc

Nagy Patrik továbbra is próbálkozik a távoli lövésekkel, most megint egy kicsit közelebb került a kapuhoz: a labda a háló tetejére hullik.

86. perc

Két gyirmótit rúg fel három másodperc alatt Derekas, Szőts sárga lappal honorálja mindezt.

87. perc

Horváthot rántják le a kaputól 25 méterre. A szabadrúgást Heffler lövi kapu fölé.

89. perc

Varga Péter lő 28 méterről - mellé is, fölé is megy.

90. perc

Derekas jön le a pályáról, Lipcsei Krisztián váltja.

90+1. perc

A fiatal gyirmótiak végig hangosan, énekelve szurkoltak a csapatuknak. Mellettem egy szurkoló feltette nemrég a kérdést: "Mi lenne itt, ha mi vezetnénk?"

90+3. perc

Vége a mérkőzésnek. A Gyirmót elszenvendte első vereségét a szezonban.

20:48

A gyirmóti játékosok a meccs végén kijöttek a lelátóhoz lepacsizni a gyerekekkel, akik a vereség ellenére azt skandálták nekik: "Szép volt, fiúk!".

20:48

Gyirmót FC Győr-Soroksár SC

Gyirmót, Alcufer Stadion, 19.00 ó. V.: Szőts.

Az éllovas Gyirmót a negyedik helyen álló Soroksárt fogadja.

,,Hétvégén nehéz mérkőzést játszottunk az extramotivált Doroggal, de taktikus játékkal megérdemelten nyertünk - mondta Szepessy László, a gyirmótiak vezetőedzője. - A Soroksár sem lesz könnyebb ellenfél, de csak a győzelem lehet cél hazai pályán. Támadásban erősebbnek érzem a csapatomat, modern és korszerű játékot játszunk, ami méltó Győrhöz. Reméljük, mielőbb sikerül betalálnunk és kontrollálnunk a találkozót."

A várható kezdőcsapat: Rusák - Varga P., Szilvási, Széles, Présinger - Nagy P., Kontár - Herjeczki, Strestík, Heffler - Szarka.