Helyi sport

2016.02.04. 09:39

Női kézi BL: nagyszerű győri győzelem a Bucuresti ellen - fotók

Magabiztos és szép játékkal 28-22-es győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a román CSM Bucuresti ellen.

kisalfold.hu

A sok sérült ellenére nagyszerű győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a román CSM Bucuresti ellen a női kézilabda Bajnokok Ligájának 2. csoportjában.

Győri Audi-ETO - CSM Bucuresti (román) 28-22 (12-10)

Audi Aréna Győr, 5000 néző. Vezette: Pandzic, Mosorinski (szerbek)

ETO: GRIMSBÖ - KNEDLIKOVÁ 5, AMORIM 5, Broch 4, Löke 2, GROOT 6, Hársfalvi. Csere: Kis (k), Sulland 3, Kovacsics 2, Alstad 1(1). Vezetőedző: Ambros Martín.

CSM: Grubisic - Martin 2, RORDRIGUES 5, GULLDÉN 8(2), Manea 1, Torstensson 4, Da Silva. Csere: Bazaliu (k) Bradeanu, Curea 2, Vetkova. Vezetőedző: Kim Rasmussen.

Telt ház előtt, remek hangulatban fogadta a Győri Audi-ETO együttese a Bajnokok Ligája 2. csoportjának harmadik helyén álló román CSM Bucuresti csapatát.

Az első percek technikai hibái után a vendégek kezdték jobban a találkozót, öt perc elteltével 3-1-re vezettek. Szerencsére remekül működött a győri a védelem, Grimsbö is bravúrokat mutatott be, így a 11. percben Groot találatával már 5-4-re a zöld-fehérek vezettek.

A folytatásban is magabiztosan játszott az ETO, Groot találatinak is köszönhetően igyekezett megtartani a 2-3 gólos különbségeget. A lerohanások után a helyzeteket értékesítették Ambros Martín tanítványai, egyedül szélről hibázták el a ziccereket a játékosok, igaz később Knedliková már kettőt értékesíteni tudott, így két gólon belül egyszer sem került a román együttes.

Női kézilabda BL: Audi ETO-CSM Bucuresti. Fotók: Mészáros Mátyás

Az utolsó percekben is a küzdelem dominált, mindkét együttes a kemény védekezésre helyezte a hangsúlyt, végül 12-10-es Rába-parti vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően a győriek kezdték jobban a második félidőt, jó védekezés után Amorim, Broch és Knedliková találatai után Kim Rasmussen, a vendégek mestere 15-11-es hátránynál jobbnak látta kihasználni időkérési lehetőségét.

Női kézilabda BL: Audi ETO-CSM Bucuresti

Az egy perces szünetben sem tudott a dán mester rendet tenni a játékosai fejében, a győriek továbbra is magabiztosan játszottak, kevés lehetőséget hagytak a román együttesnek a gólszerzésre. A győri támadások remekül működtek, főként Amorim és Groot jeleskedett, de szélről felkanyarodva Kovacsics átlövésből is eredményes tudott lenni. A második félidő 14. percében 19-13-as zöld-fehér vezetésnél ismét időt kértek a vendégek.

Az újabb szünet sem vetett vissza a győri lendületből, Ambros Martín együttese taktikusan, helyenként látványosan játszva magabiztosan őrizte az előnyt, sőt a második félidő 24. percében Amorim találata után 24-14-es zöld-fehér vezetésnél hangosan kiabálta a győri közönség a " Még még még, ennyi nem elég!" rigmust, végül 28-22-es győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a CSM Bucuresti ellen.

Online közvetítés

Győri Audi-ETO - CSM Bucuresti 28-22

(II.) 30.p. Alstad időn túli hétméteresével alakult ki a végeredmény.

(II.) 30.p. Curea és Torstensson szépített. 27-22

(II.) 29.p. Góóóól! Hangosan kiabálja a közönség a játszik az ETO rigmust Groot találata után. 27-20

(II.) 28.p. Rodrigues a vendégeknél, Kovacsics a győrieknél volt eredményes. 26-20

(II.) 27.p. Gulldén nem hibázta el a hétméterest Kissel szemben. 25-19

(II.) 26.p. Gulldén góljára Knedliková válaszolt szélről. 25-18

(II.) 24.p. Grimsbö védés, míg támadásban Amorim gól

(II.) 23.p. Góóóól! Knedliková gól szélről. 23-17

(II.) 22.p. Ambros Martín időt kért.

(II.) 21.p. Góóóól! Amorim átlövésből. 22-17

(II.) 20.p. Gyors gólváltás. A győrieknél Amorim, a CSM-nél Gulldén volt eredményes.

(II.) 20.p. Rodrigues két góljával feljebb zárkóztak a vendégek. 20-16

(II.) 18.p. Sulland találatára Mena válaszolt. 20-14

(II.) 14.p. Góóóóóól! Kovacsics kanyarodott fel szélről és lőtt a léc alá. Időt kértek a vendégek. 19-13

(II.) 13.p. Jó védekezés és megfontolt támadások. Sulland és Amorim góljaival 18-13 az ETO-nak!

(II.) 9.p. Martin gólja után Rasmussen, a vendégek edzője kapott ét perces büntetést, Manea tölti le. Groot megszerezte ötödik találatát. 16-13

(II.) 6.p. Gulldén találata után óriási Amorim gól a bal felsőbe. 15-12

(II.) 5.p. Knedliková és Broch góljai után időt kértek a vendégek. 15-11

(II.) 4.p. Elrontott támadások után Amorim volt eredményes beállós pozícióból, majd Gulldén szépített. 13-11

22.p. Torstensson szépített közéről. 10-8

20.p. Kovacsics szedte össze a kipattanót, Lökéhez passzolt, aki megszerezte első találatát. 10-7

18.p. Groot találatára Gulldén válaszolt büntetőből. 9-7

17.p. Gulldén szépített beállós pozíciból. 8-6

16.p. Góóól! Grimsbö védése után Knedliková értékesítette a távoli indítást. 8-5

14.p. Góóóól! Jó védekezés után Knedliková lerohanásból volt eredményes. 7-5

14.p. Időt kértek a vendégek.

12.p. Broch találatával ismét a győrieknél az előny. 6-5

11.p. Groot szerezte meg a vezetést, de Berenguer válaszolt. 5-5

9.p. Góóóóól! Gyors lerohanás végén Broch nem hibázta el a ziccert, majd Groot egyenlített.

6.p. Gulldén és Torstensson góljára Groot válaszolt de Rodrigues ismét a kapuba talált. 2-4

4.p. Az első támadásokat elrontották a csapatok, majd Sulland szerezte meg a vezetést az ETO-nak, de Rodrigues egyenlített. 1-1

1.p. Elkezdődött a találkozó.

A hagyományokhoz hűen a győri szurkolók ezúttal is elénekelték a magyar himnuszt.

Elkezdődött a csapatok bemutatása, rövidesen kezdődik a találkozó.

A mérkőzés 17 órakor kezdődik, portálunk online közvetíti.

Edzésben az Audi ETO

Audi ETO edzés - 2016. január. Fotó: Cseh Róbert

Előzmény:

A hétvégén folytatódik a Bajnokok Ligája, az Audi-ETO csapata szombaton 17 órakor fogadja a CSM Bucuresti gárdáját.

Romániát két együttes képviseli a Bajnokok Ligájában, a Bukarest mellett a Nagybánya szerepel még a sorozatban.

A győri zöld-fehérek ellenfele jelenleg a BL-csoport harmadik helyén áll, 7 pontot gyűjtött eddig. A csoportmeccsekből a Buducnosttal és a Sävehoffal lejátszott mérkőzések eredményét hozta magával, amelyek során a svédeken kettős győzelemmel jutottak túl (28–17, illetve 27–22), a Buducnosttól érdekes módon otthonukban kikaptak, de idegenben sikerült döntetlent játszani (22–28, 23–23).

Januárban két szoros meccsük volt egy győzelemmel és egy vereséggel, a Vardart egy gólra tudták megközelíteni idegenben (22–21), a Midtjyllandot pedig két góllal győzték le Bukarestben (24–22).

A csapat összeállítása rendkívül színes, összesen hat nemzet képviselteti magát benne. A román válogatott kiválóságai mellett (köztük az exgyőri Aurelia Bradeanu) erősíti őket többek között a dán Maria Fisker, a svéd Isabelle Gulldén és Linnea Torstenson, a spanyol Carmen Martín és a tavaly még Győrben védő horvát Jelena Grubisic.

Házi BL-gólkirályuk az irányító Gulldén, aki 52 gólt jegyez.

A csapat BL-újonc, eddig csupán egyszer szerepeltek nemzetközi kupában: az EHF-kupa 2011–2012-es sorozatában a legjobb 16-ig jutottak. Edzőjük a dán Kim Rasmussen.

A mérkőzésre jegyek még korlátozott számban kaphatók a győri Látogatóközpontban, vagy a www.jegymester.hu oldalon.