Helyi sport

2015.09.25. 16:39

Gyirmóti győzelem a stadionavatón

Megérdemelt 2-0-ás győzelmet aratott hazai pályán a Gyirmót FC Győr együttese a Dunaújváros ellen.

kisalfold.hu

Háromezer néző előtt győzelemmel avatta fel új stadionját a Gyirmót FC Győr együttese.

Fotók

Gyirmót FC Győr - Dunaújváros PASE 2 - 0 (0 - 0)

Alcufer-stadion, 3000 néző. Vezette: Oláh (Pápai, Máyer)

Gyirmót: Rusák - Nagy S., Lázár, Balogh B., Présinger - Kiss M. (Tóth N., 85.) - Vass P., Madarász, Paku (Horváth A., 69.), Bori (Beliczky, 71.)- Simon A.

PASE: Szűcs L. - Villám, Lorentz, Gengeliczki, Koszó - Melczer, Petneházi, Jakab (Sóron, 82.), Czár - Eppel, Magasföldi (Orosz, 62.). Vezetőedző: Artner Tamás.

Gólszerző: Kiss M. (56.), Vass P. (74.)

Sárga lap: Kiss M. (59.), illetve Melczer (23.), Eppel (25.)

Ünnepélyes keretek között avatták fel a Gyirmót FC Győr új stadionját. A találkozót előtt többek között beszédet mondott Borkai Zsolt, Győr polgármestere, Dunai Antal olimpiai bajnok labdarúgó az MLSZ-től, illetve a tulajdonosok részéről Horváth Ernő és Horváth Ferenc is.

A hűvös időjárás ellenére sokan látogattak ki a Dunaújváros elleni találkozóra. A szezonban eddig valamennyi mérkőzését idegenben játszotta a Gyirmót, ennek ellenére a forduló előtt pontazonossággal a második helyen álltak a táblázaton, míg a vendégek kilencedik helyet foglalták el.

Az esélyeshez méltóan a Gyirmót kezdte aktívabban a játékot, főként a jobb oldali elfutásokban bíztak, de a beérkező labdákról rendre lemaradtak a támadók. A Dunaújváros igyekezett jól megszervezni a védelmét és főként a gyors ellentámadásokra alapoztak, de rendre tisztázni tudtak a hazai védők. Egyszer viszont Magasföldi óriási helyzetbe került középen, ám a támadó csúnyán fölé bombázott.

Az első játékrész második felében is a hazaiak birtokolták többet a labdát. A mezőnyfölény ellenére a támadásvezetésben rendre sok hiba csúszott, a pontatlan labdák miatt komolyabb helyzetet nem sikerült kidolgozniuk, gól nélküli első félidő végén vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően Simon veszélyeztetett lövéssel a hazai oldalon, míg a vendégeknél Magasföldi elől Rusák mentett az utolsó pillanatban. A találkozó 56. percében sikerült megszereznie a vezetést a Gyirmótnak. Kiss Máté 18 méterről jobb lábbal, középről szépen kilőtte a kapu bal alsó sarkát. (1-0)

A folytatásban sem bízta a véletlenre a győzelmet a Gyirmót, a találkozó 74. percében Vass Patrik kapáslövésével kettő nullra növelte az előnyt. A Dunaújvárosban kevés átütő erő volt, megérdemelten győzött hazai pályán a Gyirmót FC Győr együttese az új stadion nyitómérkőzésén.

Fotók

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

90.p. Két perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

88.p. Vass Patrik nagy erejű éles szögből leadott lövését bravúrral hárította Szűcs.

85.p. A gólszerző Kiss M. helyére Tóth N. érkezett a pályára.

82.p. Jakab helyett Sóron a pályán a vendégeknél.

74.p. Góóóóóól! Bal oldali beadás után Vass a túloldalon kapásból lőtt jobb lábbal. A labdába még Szűcs bele ért, de az a kapus kesztyűje alatt a hálóban kötött ki. 2-0

69.p. Paku helyett Horváth A. a gyirmótiaknál.

56.p. Vezet a Gyirmót! Paku iramodott meg a vendégek kapuja felé, három dunaújvárosi játékos közül valaki csak szabálytalanság árán tudtak megállítani. A megítélt szabadrúgást Kiss Máté vállalta el, aki 18 méterről jobb lábbal félmagasan a kapu bal oldalába lőtt. 1-0

52.p. Kiss Máté csúnyán eladta a labdát a saját térfelén, majd Jakab indította Magasföldit, aki rövid szöktetés után lövésre emelte a labdát, de a remek ütemben kifutó Rusák bravúrosan megszerezte a labdát.

48.p. Simon cselezett balról középre, majd 15 méterről lőtt, de a középre tartó labdát Szűcs bravúrral hárította.

46.p. Elkezdődött a második játékrész, a szünetben nem volt csere.

45.p. Vége az első félidőnek!

34.p. Az elmúlt percek mezőnyjátéka után Vass jobb oldali beadását Paku vállalta el kapásból, de bal lábbal kevéssel kapu mellé célzott.

25.p. Eppel kapott sárga lapot reklamálásért.

23.p. Gyors hazai ellentámadás után Vass nagy erejű lövését Szűcs hárította. Az akció közben Melczer szabálytalankodott, amiért sárga lapos figyelmeztetést kapott.

14.p. Madarász éles szögből leadott lövését szögletre ütötte Szűcs. A sarok rúgásból nem tudtak veszélyeztetni a hazaiak.

13.. Gyors dunaújvárosi ellentámadás végén Magasföldi óriási helyzetben 8 méterről csúnyán kapu fölé lőtt.

4.p. Paku 18 méteres bal lábas lövése kevéssel ment el a kapu jobb alsó sarka mellett.

1.p. A Gyirmót kezdte a találkozót.

Gyirmót FC Győr - Dunaújváros PASE

Játékvezető: Oláh (Pápai, Máyer)

Gyirmót: Rusák - Nagy S., Lázár, Balogh B., Présinger - Kiss M. - Vass P., Madarász, Paku, Bori - Simon A.

Csere: Sebők (k), Beliczky, Tóth N., Bohner, Horváth A., Lengyel, Szegi.

PASE: Szűcs L. - Villám, Lorentz, Gengeliczki, Koszó - Melczer, Petneházi, Jakab, Czár - Eppel, Magasföldi. Vezetőedző: Artner Tamás.

Csere: Dániel (k), Sárközi, Csehi, Tóth Cs., Orosz, Fejős, Sóron.

Elkezdődtek az ünnepi beszédek a stadion átadásával kapcsolatban. Többek között Borkai Zsolt, Győr polgármestere, illetve Dunai Antal korábbi olimpiai bajnok labdarúgó is köszöntötte a kilátogató szurkolókat.