Killik László Női Magyar Kupa

2023.03.09. 22:43

Női kosárlabda Magyar Kupa elődöntő - Sopron a döntőben: Sopron Basket- SERCO UNIi Győr 87-68

Sopron Basket-PEAC döntő lesz a Magyar Kupában.

kisalfold.hu

Fotó: Tóth Zsombor

Sopron Basket - SERCO UNI Győr 87-68   (24-17, 22-16, 26-25, 15-10)
Sopron, Killik László Női Magyar Kupa elődöntő, 1000 néző. V.: Földházi, Söjtöry, Minár.

Sopron Basket: Fegyverneky 6/6, Turner 9/3, Czukor 5/3, BROOKS 21/3, MAGBEGOR 16/3. Cs.:Epoupa 2, Határ 2, KUNEK 17/6, Böröndy 5/3, Sztankovics 1, Varga A. 3. Edző: Gáspár Dávid.

SERCO UNI Győr : Ellenberg 15/3, Dombai, DUBEI 24/18, Török 2, Mompreimer 5. Cs.: BACH 9, Williams 6, Ruff-Nagy 7, Oroszová, Varga Zs, Weninger, Baffy. Edző: Cziczás László

A második elődöntő első perceiben Dubei tripláival tartotta a lépést a Győr a Magbegor-Brooks duó vezette Sopronnal. A negyed második felében szerzett labdákból és büntetőkből elléptek a hazaiak. A második etap elején zónával, Dubei és Ellenberg révén 8-2-vel 1 pontra följött a Győr. Rendezte sorait, és 19-4-gyel nagyobb előnyt szerzett a Sopron.

A második félidőt Kunek és Brooks triplájára alapozva 8-2-vel kezdve közel 20 pontra nőtt a soproni előny. Dubei tripláival szinte egymaga tartotta versenyben a győrieket, a negyedik negyed előtt 14 ponttal vezetett a Sopron.  A mérkőzés üldözőverseny-jellege a záró szakaszban is folytatódott. Czukor triplájával 17-te ellépett a Sopron, ám egy Ellenberg vezette 10-3-mal a hajrára tíz pontra visszajött a győri csapat, de bő két és fél perccel a vége előtt Turner hármasa pontot tett a meccs végére.

Az első elődöntőt a PEAC 76-72-re nyerte a Diósgyőr ellen így Sopron Basket-PEAC döntő lesz a Magyar Kupában pénteken. A győri csapat a bronzéremért játszik.