2017.01.25. 21:45

Női kosárlabda Euroliga - A Sopron és a Győr is kikapott

A győri együttes 13, a soproniak 21 ponttal kaptak ki idegenben.

Bourges–Uniqa-Sopron 80–59 (21–11, 20–18, 20–15, 19–15)

Bourges, női Euroliga-mérkőzés, B csoport, 2500 néző. V.: Perez Niz (spanyol), Kounelles (ciprusi), Manosz (görög).

Bourges: BOJOVIC 13/9, SALAGNAC 13/3, Johannes, 2, ALEXANDER 16, DOS SANTOS 17. Cs.: Filip 1, Chevaugeon 5/3, Tanqueray 6/6, Chartereau 7/3. Edző: Valerie Garnier.

Sopron: Fegyverneky 6, TURNER 25/12, Johnson 14, Crvendakic 5, KRNJIC 7. Cs.: Határ 2, Weninger. Edző: Sterbenz László.

A beteg Dubeit és a 3 Európán kívülinek számító játékosa közül ezúttal George-ot nélkülözve 3–0-lal indított az Uniqa. Később elhúzott a Bourges, Tanqueray triplájával 10 pontra nőtt a hazai előny. Turner kosarával indult a második negyed, Krnjic pedig 6 pontra hozta föl a Sopront.

A fiatal Chartereau hármasa egy 16–4-es hazai roham kezdetét jelentette, a magyar bajnok hátránya közel 20 pontosra nőtt.

A második félidő elején Salagnac triplája a szurkolóknak jó hangulatot, a Bourges-nak lendületet adott.

A hazaiak egy 9–0-ás 4 perccel kezdtek szünet után, s előnyük 20 pont fölé nőtt. Amikor feljött 15 pont környékére a Sopron, a hazaiak mindig újítottak, 20 pontos közelébe vagy nagyobbra növelték előnyüket, s biztosan nyertek, a Sopronnak ezúttal rövid felvillanásokra futotta.

Fenerbahce–CMB Cargo-UNI Győr 66–53 (11–11, 24–20, 19–10, 12–12)

Isztambul, női Euroliga-mérkőzés, A csoport, 200 néző. V.: Vassallo (máltai), Hasanov (azeri), Tislenko (ukrán).

Fenerbahce: Bilgic, CORA 10/6, Stricklen 5, LAVENDER 15, Gruda 2. Cs.: QUIGLEY 17/9, VERAMEJENKA 6, Korkmaz 2, Gulcan 3, Vardarli 4, Canitez 2, Ural. Edző: George Dikeoulakos.

UNI Győr: Kiesel 2, Laklóth 8/6, Simon Zs. 6, HRUSCAKOVÁ 8, GOREE 8. Cs.: Varga Zs. 2, LIKHTAROVIC 10/6, Török Á. 2, Kovács V. 2, Markó 5/3. Edző: Völgyi Péter.

Nagyszerűen kezdte a mérkőzést az UNI Győr, a 7–0-ás nyitás után is maradt a különbség a kevés kosarat hozó első öt percben (2–9). A negyed hátralévő részében azonban csak két pontra voltak képesek a zöld-fehérek, a hazaiak ki is egyenlítettek (11–11). A második tíz percben is a szakasz közepéig a győrieknél volt az előny (19–27). A félidő hajrájában a Fener egy 14–2-es rohanással átvette a vezetést (35–31).

A második játékrészben a török csapat dominált, 12–2-es szakasszal megnyugtató előnyre tett szert. A zárófelvonásban – mely 54–41-ről indult – sem estek sűrűn a kosarak. A 34. percben még mindig csak 58–46 volt az eredmény. Az utolsó perceket 8–7-re nyerte a Fener, de összességében az UNI Győr minden dicséretet megérdemel, hiszen – ahogyan a győri meccsen is – nagyszerűen helytállt a jóval esélyesebb ellenfél otthonában.

[namelink name="Völgyi Péter"]: – Védekezésben kellően agresszívek voltunk, támadásban ugyanakkor akadtak hullámvölgyek, amiket kihasznált az ellenfelünk. A múlt heti súlyos hazai vereség után most szépen helytálltunk, s szoros meccset játszottunk egy erős csapat ellen.