Tenisz

2024.05.30. 15:20

A győri kötődésű Marozsán Fábián kikapott a Roland Garroson

Marozsán Fábián 6:0, 6:3, 6:4-re kikapott a tizedik helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrovtól, így a 64 között búcsúzott egyesben Párizsban, a francia nyílt teniszbajnokságon.

Minden Marozsán Fábián arcára van írva: szenvedett a bolgár Dimitrov ellen.

Fotó: Yoan Valat

A világranglistán 43. magyar játékos az első játszmában háromszor is elvesztette az adogatását, a rivális mindössze 25 perc alatt előnybe került. A második játszmában a győri kötődésű Marozsán 0:3 után nyerte első játékát a mérkőzésen, s bár 3:3-ra kiegyenlített, a bolgár ezt a szettet is magabiztosan gyűjtötte be. A harmadik felvonásban Dimitrov 5:3-as vezetésénél a mérkőzésért fogadhatott, de Marozsán három meccslabdát is hárítva versenyben maradt és szépített. Ez azonban csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő.